חדשות פתח תקווה

מחבקים ובוכים

חדשות פתח תקווה11 ביולי 2018    5 דקות
0

אלפים ליוו למנוחות את לוחם פלוגת החוד של גבעתי, סמל אביב לוי, שנהרג מירי צלפים בעזה • ראש העירייה, איציק ברוורמן: "פתח תקוה כולה מרכינה ראשה בנופלו של גיבור אחד מטובי בניה" • האב, יעקב: "היית כתר על ראשינו"

אבל כבד ירד השבוע על פתח תקוה כשאביב לוי, בוגר תיכון "גולדה", נפל בשדה הקרב על הגנת הארץ.

ביום שישי, בעיצומן של ההכנות לשבת, כאשר בני משפחתו מטיילים הרחק בחו"ל, יצא אביב לוי, מפקד סיור בגבול רצועת עזה, עם הצוות שלו לעוד משימה, שממנה לא שב.

לוי, בן למשפחה ערכית ושורשית, המתגוררת בשכונת אם המושבות, התנדב לשרת ביחידה קרבית. הוא פיקד על אינספור אירועים ביטחוניים תחת אש ותוך סיכון חיים כשהוא חשוף בשדה הקרב.

לוי השאיר אחריו הורים (פרי ויעקב) ואחים (אוריאן, נוי ודן). האב יעקב ספד לבנו: "היית כתר על ראשינו. עיניים של אמא שלא הייתה מסוגלת דקה בלעדיך. היית אח בוגר נערץ. בחרו אותך למשימה שבה סיימת את חייך. דואג לכולם, מצטיין בכל תחום שבו עסקת. אהוב ונערץ. היית מקור האור, השמחה והגאווה שלנו. אנחנו לא נפרדים. נמשיך איתך לעד".

"אביב עשה הכל למען החיילים שלו", אמר האח אוריאן. "פעם פגשתי חייל שלו במקרה, והוא סיפר שאין אחד שלא אוהב אותו במחלקה שלו. הוא נתן להם כל מה שהם צריכים – את הלב. אח יקר שלי. אהוב שלי. אתה כבר חסר לי ואני מתגעגע בטירוף. אהבת את כולם, תרמת למען המדינה ולמען המשפחה. מודל חיקוי לכולם ובמיוחד לי".

האחות נוי: "אח שלי גיבור. אני עדיין לא מאמינה שאני צריכה לכתוב עליך מילים כאלה. תמיד היית דואג לכולנו".

הדוד נועם, שהיה הסנדק של אביו: "היית הנכד הבכור, מודל להערצה. אביך היה מדבר עליך בהערצה. אין לי את המילים אהוב לבנו. לא נוכל להמשיך את החיים בלעדיך. נתפלל לחסדי שמיים שיעניקו להוריך את הכוחות להמשיך".

אבידה גדולה

מפקדו סמ"פ דור, אמר: "אביב לא היה אמור לצאת לשטח. הוא התקשר אליי ואמר לי: 'אתה חייב להוציא אותי'. באיזשהו שלב נפרדנו וזמן קצר לאחר מכן שמעתי שחייל מהכוח נפגע. הגעתי לשטח וראיתי שמדובר באביב. בכל מה שאביב עשה הוא היה טוב מהמפקדים שלו. היה הטוב מכולם".

החבר עידן ספד לו בשם החברים ונחנק מדמעות: "היית חבר, אח יקר, השארת בלבנו חור גדול. מקור השראה אהוב שהותיר אבידה גדולה. הראש לא מצליח לעכל, הלב לא מפסיק לפעום בחוזקה. נוח על משכבך בשלום".

ראש העירייה, איציק ברוורמן, אמר בהלוויה: "פתח תקוה כולה מרכינה ראשה בנופלו של גיבור, אחד מטובי בניה. כשפתחנו את שערי תיכון 'גולדה', שבו למד, וההמונים התקבצו במקום, למדתי מקרוב כמה אהוב ומוערך הוא היה. מודל לחיקוי".

השר יואב גלנט דיבר על אביב כלוחם אמיץ שנפל בהגנה על מדינת ישראל, ושיגר איום מפורש לחמאס שלפיו ברגע שימשיך בהתקפה – יספוג מכה אנושה.

ריבלין ניחם את המשפחה

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע ביום שני אל ביתה של משפחת לוי לנחם אותה על אובדן בנה

 

הביקור של נשיא המדינה בבית המשפחה. עדיין לא מעכלים את האסון

הביקור של נשיא המדינה בבית המשפחה. עדיין לא מעכלים את האסון ׀ צילום: אלון חכמון

 

אם המשפחה, פרי, אמרה לנשיא כי היא עדיין לא מסוגלת לעכל שבנה איננו: "זה בלתי נתפס, אני נכנסת לחדר שלו להריח את בגדיו".
הנשיא אמר לבת הזוג של אביב ז"ל, שחר ארז, שכל העם התרגש לשמוע את הדברים שכתבה על הקשר המיוחד שהיה להם וחיבק אותה בחום.

בין היתר כתבה שחר: "הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג. מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר. הלכת לעוד הפסד רגיל של יום שישי וזה מה שקרה. הודיעו שיש חייל פצוע בצבר וניסיתי להפוך את כל העולם, ורק מה שרציתי זה לשמוע שאתה בסדר ושהכל טוב איתך. באותו הרגע שהודיעו את השמועה התפרצתי בבכי ונפלתי לרצפה".

יעקב האב סיפר לנשיא על קבלת ההודעה האיומה בעת ששהו בחופשה משפחתית בחו"ל ואמר: ״אני מבקש לציין במיוחד את הטיפול והיחס החם שקיבלנו ביממה הקשה בחיינו מצוות משרד החוץ והנספח הצבאי באיטליה. הם עשו את עבודתם בעדינות ובצורה מעוררת הערכה".
"אין נחמה לכאבכם", אמר הנשיא ופנה לבני המשפחה המורחבת: "הכאב שלכם, גם שלכם האחים וגם שלכן סבתות יקרות. הנכדים הם הלב שלנו והאובדן קשה מנשוא. אני מקווה ומייחל שתזכו לבשורות טובות ומי ייתן ונזכה להשתתף בשמחות שצפויות לכם. העם כולו מחבק אתכם בשעה הקשה הזו."

יחד עם הנשיא היה גם ראש העירייה איציק ברוורמן, ומוקדם יותר הגיע לנחם שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ. מאוחר יותר הגיע יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי.

את המשפחה מבקרים כל העת אלפי מכרים, בני משפחה, חברים ואזרחים, שהאירוע המצמרר נגע לבם ולא נותנים למשפחה להיות לבד אפילו לרגע. "עם ישראל התגלה במלוא גדולתו, אין רגע דל", אמר אחד מקרובי המשפחה.
בכל מהלך השבעה ממעטים הוריו של אביב לדבר ומעדיפים להקשיב לחברים של בנם. דודו, חיים וטורי, סיפר: "הם יותר סופגים ושומעים את מה שאומרים עליו אחרים. חשוב להם לדעת איך אחרים ראו אותו. הם גאים בו גם אחרי מותו. כולם מעריצים אותו על מי שהוא היה. זה רק מעצים את האובדן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה