חדשות פתח תקווה

מחאת המסעדנים מגיעה לאירוויזיון

חדשות פתח תקווה27 בפברואר 2019    דקה אחת
0
מחאת המסעדנים מגיעה לאירוויזיון

למעלה מ-300 מסעדנים צפויים לסגור במחאה את עסקיהם לערב אחד בעת פסטיבל האירוויזיון שיתקיים בתל אביב.

את היוזמה להשבתת המחאה, יזמה עמותת "מסעדנים חזקים ביחד", המאגדת בתוכה למעלה מאלף בעלי מסעדות, בתי קפה, ברים ופאבים, רובם מתל אביב. "בישראל פועלים כ-13 אלף עסקי מסעדנות החל מדוכני פלאפל ועד למסעדות יוקרה", ציין אחד ממובילי המחאה, תומר מור, הבעלים של בית הקפה "ג'רמייה" שבדיזנגוף-ירמיהו בתל אביב.

"תעשיית המסעדנות במשבר קשה ואלפי עסקים נסגרים מידי שנה", מתריע מור. "המסעדנים סופגים גזירה אחרי גזירה".

לדבריו, הגזירות על המסעדנים החלו בדרישת רשות המיסים לתשלום מס רטרואקטיבי בשיעור של 20% שש שנים לאחור עבור השכר של העובדים שהם מבקשי מקלט (מסתננים). "היו מסעדות שקיבלו שומות של מיליוני שקלים והן לא יכולות לעמוד בזה", הוא ציין.

מור אומר עוד, כי בחוק הפיקדון שהמדינה חוקקה, נדרשים המסעדנים להפחית 20% משכר הנטו של מבקשי המקלט ובנוסף להפריש עבורם לפנסיה עוד 16% משכר הברוטו.

"יש מחסור חמור בידיים עובדות ומסעדנים נאלצו לשלם במזומן יותר למבקשי המקלט, כדי שיוכלו להמשיך להפעיל את העסק", הוא התריע.

הגזירה השלישית, שגורמת לתסיסה בקרב המסעדנים נכנסה לתוקף בתחילת ינואר והיא קובעת שיש לשלם מע"מ גם עבור טיפים הניתנים למלצרים. "המעסיק גם צריך לצרף את הטיפים לשכר הברוטו ולשלם גם על זה מס", הוא ציין.– "בעקבות הגזירות, שכר העבודה בענף המסעדנות עלה מ-33% ל-43% ולא נשאר כמעט כלום למסעדנים שרבים מהם מתקשים לשרוד".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

העיר שגדלה באחת

היום, (13.11) אחרי דיונים, נפלה החלטת הותמ"ל (הועדה הארצית של תכנון ובנייה למתחמי דיור מועדפים), לאשר את תוכנית סירקין. משמעות...

חדשות פתח תקווה13 בנובמבר 2019    4 דקות
1

סניף טר"ם ייצא מהבניין בכפר גנים א'

שנתיים לאחר שנפתח סניף טר"ם, המעניק שירותים רפואיים טרום פנייה למיון, בכניסה לבניין מגורים ברחוב לוחמי הגטו שבשכונת כפר גנים...

חדשות פתח תקווה13 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה