חדשות פתח תקווה

מחאת החרדים מול "קשת טעמים"

חדשות פתח תקווה5 ביולי 2019    3 דקות
3

עצרת תפילה ומחאה התקיימה מול סניף "קשת טעמים" בעיר. כוחות המשטרה נכחו במקום והשקט נשמר. גורמים חרדיים מתרים כי זו רק ההתחלה

מחאת החרדים מול "קשת טעמים"
צילום: אלון חכמון

כ- 350 חרדים התכנסו לעצרת ותפילת צמחה משותפת כמחאה על פתיחת סניף "קשת טעמים" בעיר בהובלתו של הרב כהן רב שכונת כפר אברהם הסמוכה לאזור החנות. .בהתכנסות מול רחבת הסופר, נשא דברים הרב הראשי של פתח תקווה, הרב מיכה הלוי וקרא לציבור להישמר מלומר דברים כנגד: "אנחנו קוראים לאחדות ובעד השבת. כשהרב ששון כהן, יזם את העצרת תמיכה בשבת נרתמתי במידי כי זו מצוות קודש " העצרת עברה בשקט והסתיימה בשירי שבת.

לא כל המתפללים הם תושבי העיר, חלקם הגיעו באוטובוסים שהביאו תגבורת למתפללים, ובשעה זו ממש הם עולים חזרה לאוטובוסים במטרה לעזוב את העיר ולחזור לביתם לפני כניסת השבת.

המשטרה והיס"מ נערכו במקום, ומנעו גישה בין המתפללים לתושבים שהגיעו לחנות, בסך הכל העצרת עברה בשקט יחסי.

כמות גדולה של לקוחות הגיעה לחנות וחלקם עמדו מחוץ להביע תמיכה. מהסניף יצאו לכבד את התושבים שהגיעו פלחי אבטיח.  תושבת העיר, חן מוצפי, שהגיעה לחנות, מסרה: "שיעזבו אותנו לנפשנו, זה לא מתחת לבית שלהם, אין להם מה לעשות פה. זה לא קרוב לבתי מגורים, זה אזור תעשייה. הם מגיעים לפה כדי לעשות דווקא. אני לא נכנסת לשכונות שלהם, לא מפריעה להם. שישקיעו את האנרגיה שלהם בדו קיום ובדברים טובים שצריך לעשות בעיר".

למקום הגיע ח"כ, יבגני סובה, מישראל ביתנו שאמר "בישראל ביתנו אנחנו לא כמו יאיר לפיד, לא נגד הדתיים. אנחנו מאמינים בסלוגן 'חיה ותן לחיות'המקום רחוק מהעיר ומאזור מגורים אז אין בעיה שיפתחו פה".

מ"קשת טעמים" סירבו להגיב לאירועים.

יש לציין כי זו העצרת הראשונה מאז החלו המחאות כנגד פתיחת הסניף. זאת לאחר היסטוריה ארוכה של מחאות חרדים. לפני כשלושה עשורים, ברשות הרב האשכנזי הראשי של העיר, הרב ברוך שמעון סלומון, נערכו במשך 101 שבתות הפגנות, בשעתו כנגד פתיחת קולנוע "היכל". לפני כעשרים שנה עם פתיחת הפאוור סנטר גם אז היה נסיון לעצור את פתיחת העסק שכלל אף הזדמנויות בהן בשבת ישנו הרב ותומכיו מתחת לגשר במחלף ירקונים כמחאה. בנו, הרב דויד סלומון הגיע לקחת חלק בעצרת היום, מול "קשת טעמים" שציין כי בכוונת הגורמים הדתיים להמשיך ולאבק בחילול השבת.

עוד נכחו  מ"מ ראש העיר, ראש סיעת ש"ס, הרב אוריאל בוסו ואתו מהסיעה הרב משה צאלח, חברי האופוזיציה אליהו ברוכי וישראל פרידמן מסיעת יהדות התורה.

עוד קודם לקיום התפילה ההמונית שלח ראש העירייה, רמי גרינברג, קריאה בוואטס אפ  לציבור שלא להשתתף בעצרת. גרינברג, ציין כי הסטטוס קוו נשמר, אזור סגולה הוא אזור תעשייה  וככזה אינו מפריע לציבור התושבים.  "בפתח תקוה  איש באמונתו יחיה. לא נאפשר במרכז העיר ובאזורי מגורים. אבל בפאתי העיר ואזורי התעשייה לא פוגעים באף אחד".

בתוך כך, באחת מקבוצות הפייסבוק, הופיעה תגובת הסתה קיצונית בנושא דת, בה קראו "להוריד" את ראש העירייה. ראש העירייה, רמי גרינברג, בתגובה: "יש ציבורים שלא למדו שהסתה כזאת כבר הובילה לרצח. המצער יותר שאף אחד מכל המגיבים לא בחר להעיר לאותו מאיים. אני כראש עיר הופך עולמות למען כלל התושבים, בכלל השכונות ובצורה שוויונית ומכבדת וכך אמשיך לנהוג בנחישות ונחרצות ורק מתוך כוונה לאחד את העיר ולדאוג לצרכים של כולם ולהפוך את פתח תקווה

להיות העיר המובילה ביותר במדינה- וזה קורה בפועל וכולם רואים זאת. לא ארתע מאיומים, לחצים, הכפשות ועוד.
באתי לתפקידי נטו מאידאולוגיה לתת ולהקריב מעצמי למען העיר והתושבים וכך אמשיך לעשות ללא כחל וסרק ואת כל המאיימים נשלח לטיפול של הגורמים הרשמיים הרלוונטיים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

 • מיקי
  די למחאה של החרדים החוצפנים

  אם היו עושים הפגנות נגד בתי כנסת רבים או מיקוואות אז הם היו מאושרים. אין סיבה שהם יפגינו נגד חיי החילונים. שלא יכנסו לי לפה . חוצפנים מי הם בכלל . גועל נפש שהמיעוט יקבע לרוב. די לחוצפה. שילכו לבתי כנסת ואני טלך לקשת טעמים. אנחנו לא נהיה אירן. נקודה לא נהיה.

 • מיקי
  די לקיצוניות הדתית דייייי

  חרדים בארצות הברית ובאירופה חיים כשהכל פתוח שבעה ימים בשבוע ואפילו חלקם נוסעים ברכב לבית הכנסת להתפלל כי שם בתי הכנסת לא בכל פינה כמו בישראל. אז די לשחק אותה דקטטןרה אירנית. תחיו ותנו לחיות. די נמאס מהחוצפה שלכם. נמאס

 • נמאס מהכפיה הדתית
  נמאס

  חצופים! נמאס כבר מהכפי הדתית הזו! לא יתכן שקומץ פרזיטים יכתיבו לכל השאר איך לחיות!