חדשות פתח תקווה

מזעזע: מי השליך ראש חזיר בבניין מגורים?

חדשות פתח תקווה13 באפריל 2021    2 דקות
0

בתא מעלית בבניין בשכונת משהב, שרוב דייריו חרדים, הונח ראש כרות של חזיר • המשטרה פתחה בחקירה

מזעזע: מי השליך ראש חזיר בבניין מגורים?
ראש החזיר הכרות. איום או הקנטה מכוערת? | צילום: אלון חכמון

שלושה ימים לפני ערב פסח, בעוד רבים עסקו בניקיונות לקראת החג, נדהמו דיירי הבניין החרדים ברחוב אונטרמן שבשכונת משהב לגלות כי בתא המעלית הושלך ראש כרות של חזיר.
כוחות משטרה מתחנת פתח תקוה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה לבירור נסיבות האירוע. השוטרים עיכבו לחקירה את אחד הדיירים, אשר מצוי בסכסוך עם שכניו בשל עבירות בנייה לכאורה שביצע ושבגינן נדרש על ידי העירייה לבצע הריסה.
השכנים מסרו לשוטרים כי אין להם חשד באיש, אולם עם זאת ציינו מספר אירועים שאליהם נקשר אותו שכן, לאחר שבינו לבין שאר הדיירים בבניין התגלע סכסוך.
השעה הייתה שעת ערב, כשדיירים בבניין ביקשו לרדת במעלית ונחרדו לגלות על הרצפה ראש כרות של חזיר שהונח במקום.
הדיירים מיהרו להזעיק את המשטרה שפתחה בחקירה, ובשלב הזה טרם נעצרו חשודים במעשה.
חלק מהדיירים סיפרו ל"המקומון" פתח תקוה לגבי אותו סכסוך. "פקחי הבנייה מהעירייה הגיעו לכאן וניהלו הליך עם אותו שכן, שבנה תוספת יחידת מגורים בניגוד לחוק. מאז, נחשפנו למספר אירועים חריגים, שהחמור ביניהם הוא הנחת ראש כרות של חזיר, מקרה שאליו נחשפנו לדאבוננו ברגעים אלו ממש. עוד קודם לכן היה לנו מקרה של דגים שהושלכו במרתף הבניין וגרמו לריח נורא ואיום, אבל עדיין אנחנו לא יכולים לעשות חיבור בין האירועים או להטיל דופי במישהו, כי כאן מדובר במסר חמור של איום או בניסיון להקניט את הדיירים, היות שמרביתנו חרדים. זו חציית קו אדום על כל המשתמע מכך", אמרו הדיירים.
אגב, אירוע הנחת ראש כרות של חזיר מחזיר אותנו אל מלחמות השבת והכשרות בעיר בתקופתו של הרב הראשי האשכנזי לשעבר של העיר, הרב ברוך שמעון סלומון ז"ל, שנלחם מלחמת חורמה נגד פתיחת חנויות לממכר חזיר ברחבי העיר.
"עבור הציבור שלנו חזיר הוא מוקצה ואסור בתכלית, ולכן הנחת ראש חזיר בבניין מגורים זהו מעשה נפשע ונבזה שאין לו סליחה ומחילה מבחינתנו", אמרה שכנה בבניין.
מהמשטרה נמסר כי הנושא נמצא עדיין בחקירה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה