חדשות פתח תקווה

מזיזים עניינים

חדשות פתח תקווה27 בדצמבר 2018    3 דקות
0

אחרי שנים של מאבק משפטי בין העירייה לקבלן באזור התעשייה רמת סיב, ייצא לדרך מהלך להקמת מגדלים באזור - מהלך שאמור להכניס לקופת העירייה מאות מיליוני שקלים

מזיזים עניינים
מגרש החנייה. גישרו על הפערים ׀ צילום: אלון חכמון

מגרש ציבורי בבעלות העירייה שהוחכר עבור חברת ירון ישעיהו, לטובת הכשרת מגרש חנייה בתשלום, ברחוב הלשם שבאזור התעשייה רמת סיב – ישנה את פניו. בשנתיים הקרובות יקומו במקום שלושה מגדלים, קומות מסחר וחניון תת-קרקעי שישתרע על פני שלוש קומות – כך עולה מתכנית שנרקמה בימים האחרונים במסגרת דיונים שקיימו ראש העירייה, רמי גרינברג, ואנשי הצוות המקצועי במִנהל ההנדסה עם בעליה של חברת הבנייה וגורמים מטעמו.
בנוסף, תשאיר העירייה בחזקתה מגרש שהופקע מהקבלן ברחוב ברנדה ותמשיך להפעיל בו מבנה לטובת הציבור. זאת, חרף התנהלות משפטית ארוכת שנים שכמעט הסתיימה בפסק דין שסותם את הגולל בפני העירייה ומורה לה להשיב את ההפקעה לרשות בעליה של המגרש חברת ירון ישעיהו.
ל"המקומון" נודע כי אחרי שנים של מאבק משפטי ומחלוקות שנתגלעו בין העירייה לקבלן ונציגיו, הצליח גרינברג לגשר על הפערים ולהוביל מהלך שאמור להכניס לקופת העירייה כבר במהלך השנים הקרובות הכנסות מרחיקות לכת הנאמדות בסכומים של מאות מיליוני שקלים.
בהסכם שנרקם בין העירייה לקבלן, המחזיק בנכס האמור כבר שנים ארוכות, ובמקביל מתנהל עם העירייה בהליך משפטי, ניאותה חברת ירון ישעיהו לבנות את שלושה המגדלים האמורים בשיטת BOT כשהקבלן ייהנה משימוש והשכרה של חלק מהשטח והנכסים במקום והעירייה תקבל את היתרה לרשותה. החוזה שייחתם בין הצדדים יהיה כמובן תחום בזמן, ובסיומו יושבו הנכסים והקרקע לבעלות מוחלטת של העירייה.
"שנים שהמגרש הזה משמש כחניון והעירייה שהיא הבעלים שלו אינה נהנית באופן המקסימלי. במקביל החברה מתנהלת מול העירייה בהליך משפטי ומצאתי לנכון לקשור את המקרים אחד בשני. הקבלן יבנה חניון תת-קרקעי בן שלוש או ארבע קומות, ועליו יוסיף מגדלי משרדים ודיור מוגן, בשילוב ארבע קומות מסחר, כשהעירייה תשביח את הקרקע באופן ניכר, תקבל חלק מהנכסים למימוש מיידי ותחכיר לקבלן את יתרת הנכסים כשיפוי על הבנייה. בתום התקופה שתיקבע בין הצדדים. המגרש בברנדה יוותר ברשות העירייה רגע לפני שנלקח ממנה על פי החלטת בית המשפט", מציין ראש העירייה רמי גרינברג.
במקביל, על מנת לכלכל את הקופה הציבורית ובמטרה להשביח את נכסי העירייה, שחלקם מתנהלים במינימום מימוש הפוטנציאל הגלום בהם, הנחה ראש העירייה לפנות את מחסני העירייה ברחוב המכבים ולהעבירם לרחוב גיסין 82.
"הנחיתי את מנהלת אגף הנכסים בעירייה, עו"ד צילה גרינהויז, לצאת להליך של פרסום מכרז, וגם כאן נקדם תכנית להקמת מגדל משרדים ודיור מוגן, שייבנה בשיטת BOT – וכך נשביח את הנכס".

משביחים ברבין

בסוף השבוע האחרון התגלעה מחלוקת בין גרינברג ליזמים המקימים את מגדלי ב.ס.ר בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ודרך רבין.
מסתבר כי בעוד לצדדים היה ידוע כי העירייה אמורה לקבל באותם מבנים שטח בגודל של 5,000 מ"ר לבעלותה וראש העירייה כבר החל בתכנון העברת חלק ממשרדי העירייה לאותם מגדלים, נחשף לכאורה כי בין העירייה ליזמים ובעלי המגרש אין כל מסמך חתום רשמי וכי ההתחייבות הייתה לכאורה בעל פה.
עוד עלה כי על מנת לקבל את כספי ההשבחה מוקדם ככל האפשר, חתמה העירייה על מתן היתר הבנייה. זאת, מבלי שחתמה על מסמך הבנות והסכמות עם הקבלן, ובכך הותירה את ההתחייבות תלויה ובלתי מוגנת לכאורה.
כעת טוענים היזמים כי אין בכוונתם לבנות עבור העירייה את השטח שמגיע לה, שכן ההתחייבות עמדה על הקצאת קרקע לטובת הבנייה עבור העירייה.
מדובר בפערים הנאמדים ב-30 מיליון שקל, אלא שגרינברג לא מתכוון לוותר, ונדמה שבין הצדדים עוד יתקיימו פגישות נוספות כדי למנוע קשיים שהעירייה מסוגלת להעמיד לקבלן וליזמים עד לפתרון הסוגיה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה