חדשות פתח תקווה

מוסדות חינוך חרדיים לא יורשו לקלוט תלמידי חוץ

חדשות פתח תקווה28 במרץ 2019    דקה אחת
0

במגזר החרדי טוענים שמדובר בהנחיה מקוממת וחסרת התחשבות • גרינברג הודף את הטענות: "נוצר פה עיוות מוסרי, ציבורי וכלכלי. תושבי העיר הם בעדיפות עליונה"

מוסדות חינוך חרדיים לא יורשו לקלוט תלמידי חוץ
תלמידי ישיבה. "החלטה קיצונית" ׀ צילום: יעקב נעמי, פלאש 90

הנחיה שהעביר ראש העירייה רמי גרינברג, שלפיה לא תתאפשר קליטת תלמידים מחוץ לעיר במוסדות החינוך החרדיים הפועלים בעיר, הובילה לסערה בקרב המגזר החרדי. לטענתם, מדובר בהנחיה מקוממת וחסרת התחשבות, שכן לא מעט מתלמידי העיר יוצאים ללמוד מחוץ לעיר.
במכתב שהפיצה לאותם מוסדות אילנה לט-גל, מנהלת מחלקת הקצאות באגף נכסי העירייה, היא מציינת כי על פי ההנחיה החדשה, עליהם לחתום על ההתחייבות למהלך, אחרת תופסק העברת התמיכות הכספיות של העירייה. "כל סטייה תביא לביטול ההקצאה ורישיון משרד החינוך", הוסיפה.
מדובר בישיבות אור ישראל, נחלת דוד, פאר משה, ישיבת הרב זנובסקי וישיבת ידידיה, כמו גם כוללים הפועלים בנכסים עירוניים או על קרקעות עירוניות, שהוקצו למטרות חינוך עבור תושבי העיר. לטענת גורמים חרדיים: "זו החלטה קיצונית ולא מוסרית. למה לא לפתוח את מוסדות החינוך שבהם אנחנו מתגאים לכל המעוניינים ובכך לשאוף למצוינות? האם גם מוסדות הספורט והתרבות הנתמכים על ידי העירייה ומשתמשים בנכסי העירייה קיבלו הנחיה דומה? יש פה הליך מכוון כלפי גוף מסוים".
גרינברג לא מבין על מה המהומה: "אם העירייה מקצה שטחים ומתקצבת במיליוני שקלים את מוסדות החינוך האמור, תושבי העיר הם בעדיפות עליונה. אם וכאשר יימצא פתרון לכלל תושבי העיר באותם מוסדות ויוותר מקום לאכלוס תלמידים מחוץ לעיר, נבחן כל בקשה לגופה. ההנחיה תתבצע בשיקול דעת ובצורה הדרגתית.
"כרגע הנזק הוא כפול ומכופל. אנחנו משלמים מיליונים עבור הסעות ואגרות חוץ לתלמידי העיר שיוצאים ללמוד בחוץ, ובמקביל אנחנו לא גובים אגרות מתלמידי חוץ ומפסידים מיליונים. נוצר פה עיוות. לא מדובר בהודעה דרקונית, כמו שמנסים להציג אותה. זה לא נכון מוסרית, ציבורית וכלכלית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חשד לרצח והתאבדות ברחוב עין גנים

סלביק מבשב, בן 62, ויסחקבייב אלנה בת 57 אותרו הערב (שישי) ללא רוח חיים עם פצעי ירי בדירה ברחוב עין...

חדשות פתח תקווה17 בינואר 2020    דקה אחת
0

ילדה בת 8 נמלטה מפדופיל שארב לה...

פאניקה בפתח תקווה . המקרה הזה יכול היה להסתיים אחרת אולם תושייתה של ילדה בת 8, שהתנגדה בכל כוחה לחשוד...

חדשות פתח תקווה17 בינואר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה