חדשות פתח תקווה

מוכנים לבחון מחדש

חדשות פתח תקווה1 באוגוסט 2019    3 דקות
0

שר התחבורה , ראש העיר ונציגים שונים מהעירייה, נפגשו עם תושבים מהדר גנים, לדיון על החלטת משרד התחבורה להקים מסלולי העדפה לתחבורה ציבורית ושינוי תוואי הדרך בשכונה

מוכנים לבחון מחדש
צילום: אלון חכמון

בשורה לתושבי הדר גנים. "אנחנו מתכוונים לבחון את התוכנית פעם נוספת בנפש חפצה ואם יהיה צורך לוותר עליה לא נהסס. המילה האחרונה עוד לא נאמרה כאן ולאחר שיחות ודיונים עם אנשי המקצוע ובתיאום מול נציגות התושבים תתקבל בסופו של דבר ההחלטה שעליה אהיה חתום, גם אם לא יהיו ביננו הסכמות וגם אם לא יהיו הסכמות ביני לבין אנשי המקצוע במשרדי" כל סיכם היום שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מפגש עם תושבים מהדר גנים המוחים על ההחלטה של משרד התחבורה להקים מסלולי העדפה לתחבורה ציבורית תוך ביטול הכיכרות בשכונה והפיכתם לצמתים מרומזרים.

בפגישה אותה זימן ראש העירייה רמי גרינברג, נכחו לבד מראש העירייה גם סגנו איציק דיעי, חברת סיעתו ויו"ר ועד הדר גנים גילה בנאים, חבר המועצה צבי בליץ, מנכ"ל נתיבי איילון, אנשי התכנון בנתיבי איילון , גורמי המקצוע במשרד התחבורה, מנהלת אגף התנועה בעירייה ויויאנה , סגן מנהל מינהל ההנדסה שי פרידמן, גורמי ונציגי התושבים כאמור , שהביעו דאגה ממשית לבטיחות אלפי הילדים החוצים מידי בוקר וצהריים את רחוב מנחם בגין בדרכם אל מוסדות החינוך ומהם חזרה.

"אנחנו לא מבינים מה הצורך לקחת שכונה שקטה פלוקלוריסטית, עם הוואי וחיים סגורים ממש, שכונה כפרית גדולה , רוויה באוכלוסיה וילדים ולזרוע בה הרס ממשי עם נת"צ או איך שלא תקראו לזה כי הרי מדובר במכבסת מילים בסופו של דבר? למה להרוס כיכרות שנתנו ביטחון וגרמו להאטת המהירות ובמקום להציב 12 רמזורים במרחק של פחות מ – 100 מטרים בין רמזור לרמזור? למה להביא סכנות אלינו? מדוע לא לחפש אלטרנטיבה אחרת להקמת נת"צ? זה ממש לא צריך לבוא אלינו כדי לנקז את כל התנועה מסירקין דרום, הבנייה העתידית בסירקין ועוד אל תוך רחוב מנחם בגין. יש צביון לשכונה הזאת ואנחנו מייצגים את כלל התושבים שמתנגדים לנושא הזה" אמרו נציגי הדיירים.

ישיבה עם נציגי הדר כנים והשר סמוטריץ'

השר סמוטריץ', הבהיר לתושבים כי מבחינתו שום דבר עוד לא סגור והסביר כי התוכנית אושרה כבר בקדנציה הקודמת כפי שהציג ראש העירייה גרינברג, וטען כי למרות זאת הוא מבין את זעם התושבים והעובדה שהם הגיעו טעונים כי הם חרדים ומלאי דאגה וזה לגיטימי. "אולם, את נושא הבטיחות אני מתחייב בפניכם שנעשתה בדיקה מעמיקה פעמיים ורמזור עם חיישנים שיוביל לגל ירוק הוא הפתרון האולטימטיבי והבטוח ביותר ותחשבו על זה".

שר התחבורה ביקש מהדיירים להוריד אמוציות ולקבוע ארבעה נציגים מטעמם פגישה עם אנשי משרדו, איתו ועם ראש העירייה ונציגי העירייה כדי לבחון את הנושא ולקבל החלטות מושכלות".

השר סמוטריץ' הוסיף. "בכל מקרה אני מתחייב ההשקעה המתוכננת של 35 מיליון תישאר בפתח תקווה וראש העירייה יבחר את המקום שבו נצא עימו להגשמת פנטזיה תחבורתית".

ראש העירייה רמי גרינברג, סיכם. "אני מבין את התושבים שדואגים לבטיחותם ומוכן לקיים את הדיונים כפי שהציע השר כי בסופו של דבר כולנו רוצים את טובת האזרחים".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רימון הלם הושלך לעבר בית בקריית מטלון

רימון הלם, שהושלך בשעת לילה לעבר בית פרטי ברחוב פקיעין בשכונת קריית מטלון, הפר את השקט בשכונה המערבית של העיר....

חדשות פתח תקווה11 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

ראו הוזהרתם: בעירייה חוזרים לגרור רכבים

בעירייה מתכוונים להגביר את האכיפה כנגד עברייני תנועה ונהגים החונים באופן המפריע לזרימת התנועה או המסכן חיים ומונע מעבר בטוח...

חדשות פתח תקווה11 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה