חדשות פתח תקווה

מוכנים לבחון מחדש

חדשות פתח תקווה1 באוגוסט 2019    3 דקות
0

שר התחבורה , ראש העיר ונציגים שונים מהעירייה, נפגשו עם תושבים מהדר גנים, לדיון על החלטת משרד התחבורה להקים מסלולי העדפה לתחבורה ציבורית ושינוי תוואי הדרך בשכונה

מוכנים לבחון מחדש
צילום: אלון חכמון

בשורה לתושבי הדר גנים. "אנחנו מתכוונים לבחון את התוכנית פעם נוספת בנפש חפצה ואם יהיה צורך לוותר עליה לא נהסס. המילה האחרונה עוד לא נאמרה כאן ולאחר שיחות ודיונים עם אנשי המקצוע ובתיאום מול נציגות התושבים תתקבל בסופו של דבר ההחלטה שעליה אהיה חתום, גם אם לא יהיו ביננו הסכמות וגם אם לא יהיו הסכמות ביני לבין אנשי המקצוע במשרדי" כל סיכם היום שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מפגש עם תושבים מהדר גנים המוחים על ההחלטה של משרד התחבורה להקים מסלולי העדפה לתחבורה ציבורית תוך ביטול הכיכרות בשכונה והפיכתם לצמתים מרומזרים.

בפגישה אותה זימן ראש העירייה רמי גרינברג, נכחו לבד מראש העירייה גם סגנו איציק דיעי, חברת סיעתו ויו"ר ועד הדר גנים גילה בנאים, חבר המועצה צבי בליץ, מנכ"ל נתיבי איילון, אנשי התכנון בנתיבי איילון , גורמי המקצוע במשרד התחבורה, מנהלת אגף התנועה בעירייה ויויאנה , סגן מנהל מינהל ההנדסה שי פרידמן, גורמי ונציגי התושבים כאמור , שהביעו דאגה ממשית לבטיחות אלפי הילדים החוצים מידי בוקר וצהריים את רחוב מנחם בגין בדרכם אל מוסדות החינוך ומהם חזרה.

"אנחנו לא מבינים מה הצורך לקחת שכונה שקטה פלוקלוריסטית, עם הוואי וחיים סגורים ממש, שכונה כפרית גדולה , רוויה באוכלוסיה וילדים ולזרוע בה הרס ממשי עם נת"צ או איך שלא תקראו לזה כי הרי מדובר במכבסת מילים בסופו של דבר? למה להרוס כיכרות שנתנו ביטחון וגרמו להאטת המהירות ובמקום להציב 12 רמזורים במרחק של פחות מ – 100 מטרים בין רמזור לרמזור? למה להביא סכנות אלינו? מדוע לא לחפש אלטרנטיבה אחרת להקמת נת"צ? זה ממש לא צריך לבוא אלינו כדי לנקז את כל התנועה מסירקין דרום, הבנייה העתידית בסירקין ועוד אל תוך רחוב מנחם בגין. יש צביון לשכונה הזאת ואנחנו מייצגים את כלל התושבים שמתנגדים לנושא הזה" אמרו נציגי הדיירים.

ישיבה עם נציגי הדר כנים והשר סמוטריץ'

השר סמוטריץ', הבהיר לתושבים כי מבחינתו שום דבר עוד לא סגור והסביר כי התוכנית אושרה כבר בקדנציה הקודמת כפי שהציג ראש העירייה גרינברג, וטען כי למרות זאת הוא מבין את זעם התושבים והעובדה שהם הגיעו טעונים כי הם חרדים ומלאי דאגה וזה לגיטימי. "אולם, את נושא הבטיחות אני מתחייב בפניכם שנעשתה בדיקה מעמיקה פעמיים ורמזור עם חיישנים שיוביל לגל ירוק הוא הפתרון האולטימטיבי והבטוח ביותר ותחשבו על זה".

שר התחבורה ביקש מהדיירים להוריד אמוציות ולקבוע ארבעה נציגים מטעמם פגישה עם אנשי משרדו, איתו ועם ראש העירייה ונציגי העירייה כדי לבחון את הנושא ולקבל החלטות מושכלות".

השר סמוטריץ' הוסיף. "בכל מקרה אני מתחייב ההשקעה המתוכננת של 35 מיליון תישאר בפתח תקווה וראש העירייה יבחר את המקום שבו נצא עימו להגשמת פנטזיה תחבורתית".

ראש העירייה רמי גרינברג, סיכם. "אני מבין את התושבים שדואגים לבטיחותם ומוכן לקיים את הדיונים כפי שהציע השר כי בסופו של דבר כולנו רוצים את טובת האזרחים".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תקציב העירייה לשנת 2020: כ-2 מיליארד שקל

בישיבת המועצה הקרובה תתבקש מועצת העיר לאשר את הצעת ראש העירייה רמי גרינברג לתקציב העירייה עבור שנת 2020, שיעמוד על...

חדשות פתח תקווה13 ביולי 2020    3 דקות
0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה