חדשות פתח תקווה

מהשפה אל החוץ

חדשות פתח תקווה9 בפברואר 2020    דקה אחת
0

פתח תקוה מאמצת יוזמות חדשות לקידום שוויון מגדרי בעיר כבר מגיל צעיר • בין השאר, באמצעות שינוי שפת הפנייה לעובדי העירייה, כך שתתאים לשני המינים • גרינברג: "ננסה לפצח את האתגר שבפנייה לציבור לא רק בלשון זכר"

מהשפה אל החוץ
ישיבת המועצה השבוע. מקדמים שפה שוויונית ׀ צילום: אלון חכמון

 

בתום תהליך עבודה שארך מספר חודשים, אימצה העירייה יוזמות חדשות המקדמות שוויון מגדרי כבר מגיל צעיר, ושמאפשרות הזדמנות שווה ושיתוף בתחומים שונים ומגוונים.
בעירייה מציינים שלאחרונה נפתחו מרכז סיוע, מעגלי תמיכה והעצמה לגברים, ופעילויות נוספות במסגרת "עולמות סדוקים" – אירועים להעלאת המודעות למניעת אלימות. בנוסף, החלה לפעול בעיר עמותת "רוח נשית". כמו כן, בחווה החקלאית מקודמות תכניות להכרת ההיסטוריה ותרומתן של הנשים לייסוד המושבה פתח תקוה.
קבוצת "שלובות", העוסקת בשאלות מגדריות רלוונטיות, ועל פי רוב משמשת לשיח נשים בלבד, היא הקבוצה היחידה בארץ שבה יש גם גברים. בנוסף, בימים אלה מסתיים קורס "נשית מדוברת" – מנהיגות באמצעות שפה, ובקרוב מתקיימת סדנה לעובדי הרשות בנושא שפת הפנייה ועוד.
לאחרונה שיגר ראש העירייה רמי גרינברג מכתב לעובדי העירייה, ובו ביקש מכל היחידות לשנות את שפת הפנייה, כך שתפנה גם לזכר וגם לנקבה, "מתוך כך, אבקש מכל היחידות לעשות כל מאמץ ולכתוב בלשון הפונה לזכר ולנקבה, והיכן שניתן – לכתוב באופן הפונה בשני המינים".
גרינברג: "אני מאמין בכל מאודי בשוויון מגדרי ובשינוי השפה שבה אנו פונים וכותבים. יש בשפה גורם המשפיע על ההתנהגות ועל התפיסות החברתיות של ילדים ובוגרים, ובפתח תקוה נקדם שפה שוויונית וננסה לפצח את האתגר שבפנייה לציבור לא רק בלשון זכר. זה תהליך שייקח זמן וייצור דילמות, כמו בכל שינוי, אך בהתגייסות נכונה ובחשיבה משותפת, נעבור את השינוי. אני מודה לרחל אלון, היועצת לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות, על הסיוע בהובלת היוזמה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה