חדשות פתח תקווה

מהומה על לא מאומה

חדשות פתח תקווה8 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בגלל בדיקה שנויה במחלוקת בשנת 2016, שהצביעה על הימצאות גז ראדון באחד הממ"דים בבית הספר פאול קור בשכונת אם המושבות, נערכה השבוע בדיקה נוספת, אף שהסיכוי להימצאות הגז מעל פני הקרקע היא אפסית

מהומה על לא מאומה
בית הספר פאול קור. תוצאות הבדיקה הוכיחו כי שיעורי גז הראדון תקינים ׀ צילום: אלון חכמון

ביום שלישי השבוע קיבלה העירייה את תוצאות בדיקת גז הראדון שערכה חברת "לייף סטייבר" בבית הספר פאול קור בשכונת אם המושבות.
אף שהמשרד להגנת הסביבה קבע חד-משמעית כי אין צורך בבדיקה במבנים מעל פני הקרקע, שכן גז ראדון נמצא במינון נמוך מעל פני הקרקע, כזה שאינו מסכן חיי אדם, החליטו בעירייה לבצע בדיקה חוזרת. זאת בעקבות הסערה שפרצה לאחרונה, עם פרסום הטענה כי בבדיקה שנערכה ב-2016 נתגלו בבית הספר פאול קור ממצאים המצביעים על הימצאות גז ראדון באחד הממ"דים.
עם קבלת דוח הבדיקה, העירה עובדת האגף לאיכות הסביבה כי ככל הנראה מדובר בממצאים שגויים, שכן הגז לא יכול להימצא מעל פני הקרקע, ודאי שלא במינון שעלה בדוח. היא אף ציינה כי הליך החישוב שבוצע על ידי החברה הבודקת היה שגוי, ולכן נדרשה החברה לבצע בחינה מחודשת, שהובילה לדוח מתוקן, אשר לפיו לא נמצאו דגימות של גז ראדון במקום ואין סכנה לחיי התלמידים והצוות.
מדובר כאמור בבדיקות שנערכו עבור העירייה בשנת 2016. מאז עברו יותר משלוש שנים, וממילא המשרד להגנת הסביבה מחייב את הרשויות לבצע את בדיקות גז ראדון אחת לשלוש שנים, כך שבדיקות כאלה התבצעו ממש לאחרונה. הבדיקות התייחסו למקלטים ולחניונים תת-קרקעיים בלבד.
למרות זאת, ראש העירייה רמי גרינברג וראש מִנהל החינוך רון כץ הנחו את אגף איכות הסביבה בעירייה לבצע בדיקה בנושא, וכבר בשבוע שעבר הוצבו גלאים במספר מקומות בבית הספר, לרבות הממ"ד המדובר. במוצאי שבת הגיעו עובדת האגף ואחת המורות בבית הספר כדי לאסוף את הגלאים, ואלה נמסרו לחברת "לייף סטייבר" על מנת לשלוח אותם לבדיקות מעבדה. תוצאות הבדיקה הגיעו, כאמור, ביום שלישי, ובהן נמצא כי שיעורי קרינת גז הראדון לא חורגים מהתקן. בכך, למעשה, חוזר גם השקט לבית הספר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה