חדשות פתח תקווה

מהביצה המקומית לכנסת ה-21

חדשות פתח תקווה18 באפריל 2019    2 דקות
0

שני שמות בולטים בעיר, הרב עו"ד משה ארבל ומ"מ ראש העירייה הרב אוריאל בוסו, כבר נערכים לישיבה בכנסת ובממשלה • הרב ארבל מבטיח: "אמשיך לפעול לצמצום פערים בחברה"

מהביצה המקומית לכנסת ה-21
הרב ארבל (צילומים: אלון חכמון, באדיבות המצולם

אחת המפלגות שרשמו הישג מכובד בבחירות האחרונות לכנסת ה-21 היא ש"ס, המדורגת כסיעה השלישית בכנסת עם 8 מנדטים. ההישג הזה מזניק אל המפה הפוליטית שני שמות בולטים בעיר: הרב עו"ד משה ארבל, מקום שביעי ברשימת ש"ס, שיושבע כחבר כנסת כבר בישיבתה הראשונה; והשני הוא הרב אוריאל בוסו, מ"מ ראש העירייה, שבונה על החוק הנורווגי, שיזניק גם אותו מהמקום העשירי ברשימה למשכן הכנסת.
הרב ארבל (36), אב לחמישה ילדים, מתגורר במרכז העיר, סמוך להוריו. אביו רחמים ארבל כיהן כמ"מ יו"ר המועצה הדתית בעיר והיה פעיל התנועה. במהלך השנים התקרב ארבל הבן לשר אריה דרעי ושימש כיועמ"ש המפלגה וראש המטה של שר הפנים. הוא למד בתלמוד תורה "שארית ישראל" ובהמשך בישיבת "נחלת דוד" בעיר, שירת בצה"ל ביחידה לזיהוי חללים והוסמך לרבנות, למד משפטים וסיים תואר ראשון ושני בהצטיינות. במילואים כיהן כתובע צבאי. מאוחר יותר פנה ללימודי תעודה במִנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד.
הרב ארבל נמנה עם תלמידיו של הרב שלום משאש. לאחר פטירתו של הרב, כיהן כמנכ"ל מכון כתר שלום המוציא לאור את כתבי הרב. במקביל עמד בראש עמותת "דעת שלום" בעיר, שמנהלת כולל אברכים ובית כנסת ועוסקת בסיוע לנזקקים. בשנים האחרונות שימש גם כיועץ לח"כ יואב בן צור. בנוסף, כיהן כממונה על התיאום בין משרד הפנים והמשרד לפיתוח הנגב והגליל לבין משרדי ממשלה אחרים. ב-2018, עקב מחלתו של השר לשירותי דת דוד אזולאי, מונה לאחראי על המשרד.
הרב ארבל: "אמשיך לפעול לצמצום פערים בחברה באמצעות הוועדות הגיאוגרפיות לצדק חלוקתי. בנוסף, נחתור לתקצוב דיפרנציאלי בחינוך וברווחה, שזה אומר השתתפות ממשלתית נמוכה יותר לחזקים ומוגברת לחלשים. במצב הקיים, אין הזדמנויות שוות לכלל האוכלוסייה".
הרב בוסו רשם בבחירות המקומיות הישג חסר תקדים, כשהקים את הסיעה מהקרשים והפך אותה, עם 4 מנדטים, לאחת הרשימות הגדולות במועצת העיר. אם יעבור החוק הנורווגי, המתיר לח"כ המכהן כשר או סגן שר להתפטר מהכנסת, יכהן הרב בוסו כח"כ מטעם ש"ס, מה שייאלץ אותו לפרוש מתפקיד מ"מ ראש העירייה, שבו הוא מכהן בשלוש הקדנציות האחרונות.
הרב בוסו הוא בוגר ישיבת "מעלות התורה", בעל תואר ראשון במשפטים וקצין במילואים. במסגרת תפקידיו הרבים בעיר, הוא מכהן כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה וכראש מִנהל ההנדסה בעיר, מחזיק תיק הביטחון והחירום, יו"ר המתנ"סים השכונתיים, יו"ר אגף השכונות ומ"מ יו"ר פורום הסגנים בשלטון המקומי. בעבר כיהן גם כראש מִנהל שפ"ע והמנהל הכללי.
כיו"ר סיעת ש"ס בעיר, בנה עשרות בתי כנסת, מועדונים תורניים ובתי ספר, דאג למעבר של גני ילדים למבני קבע מפוארים, הקים את "איחוד בני התורה הספרדים" ואת ארגון "שבת של חסד" לתמיכה במשפחות נזקקות. במסגרת פעילותו הציבורית, חיבר לתנועת ש"ס קהלים חדשים מכל הרבדים – דתיים וחילונים, חב"ד ויוצאי אתיופיה, חרדים אשכנזים, אנשי ברסלב ואת תושבי השכונות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה