חדשות פתח תקווה

מבקשי מקלט: ״לא רושמים את הילדים שלנו לגני ילדים ובתי ספר״

חדשות פתח תקווה9 ביולי 2019    2 דקות
0

כ- 30 מבקשי מקלט מאריתריאה הפגינו אתמול מתחת לבניין העירייה במחאה שקטה, כנגד התעלמותה של העירייה מפניותיהם לקבוע שיבוץ לילדיהם בגני הילדים ובמוסדות החינוך ברחבי העיר • גרינברג: מבקשי המקלט לא מצליחים להוכיח את היותם תושבי העיר ומכאן שהעירייה לא תוכל לספק להם שירותים גם לא שירותי חינוך״

מבקשי מקלט: ״לא רושמים את הילדים שלנו לגני ילדים ובתי ספר״

כ- 30 מבקשי מקלט מאריתריאה הפגינו אתמול מתחת לבניין העירייה במחאה שקטה, כנגד התעלמותה של העירייה מפניותיהם לקבוע שיבוץ לילדיהם בגני הילדים ובמוסדות החינוך ברחבי העיר לקראת שנת הלימודים הקרובה.

"אנחנו 150 מבקשי מקלט שפנינו יחד בבקשה לקבל הסברים ויש עוד מבקשי מקלט שלא הצטרפו אלינו. אנחנו מחזיקים בויזה ויש לחלקנו חוזי שכירות אבל בעירייה לא רושמים את הילדים שלנו לגני ילדים ובתי ספר" אומרת מיליון גברקורוסטוס, מבקשת מקלט המתגוררת בעיר. "הילדים היו בארבעה גנים ברחוב מבצע קדש ולקראת השנה הבאה הפניות שלנו נתקלות בזלזול ודחייה. כל פעם אומרים לנו לבוא בפעם אחרת. התוקף של הויזה הוא לחצי שנה וכשבאנו לבצע רישום בינואר ביקשו מאיתנו שהויזה תהיה תקפה עד לספטמבר מועד פתיחת שנת הלימודים. הגענו באפריל ועוד לא קיבלנו שיבוץ. פשוט רוצים לגרום לנו שלא יהיה לילדים שלנו גנים ובתי ספר בדיוק כמו שפעלו לזרוק אותנו מכאן".

תושב העיר שמעון מרזל מתרעם. "מה שעשו לנו בגולה והרגשנו מושפלים עושים היו כאן בעיר שבה אני נולדתי ולמען האמת לחינוך אחר, לפליטים מאריתריאה. במקום שנשמש דוגמא לכל העולם איך קולטים פליטים אנחנו גורמים נזק לילדים שלנו שלא לומדים לקלוט את השונה והאחר ואני מרגיש נורא ואיום ולכן הגעתי לכאן".

המוחים טוענים כי ראש העירייה הוא שבולם את השיבוצים שלהם במטרה לסלק אותם מהעיר בדיוק כפי שהצהיר לא אחת.

רמי גרינברג ראש העירייה דוחה את הטענות נגדו ומסביר. "הניסיון לקשור בין הדברים הוא שקרי ומיותר. כפי שפעלתי מול הציבור החרדי ולא שמעתי קול זעקה למעט קריאתם של ראשי הישיבות כך נהגתי גם הפעם כשהנחתי מבעוד מועד ללא קשר למגדר כזה אחר כי הקופה הציבורית תממן תלמידים אך ורק תושבי העיר. דרשתי בהנחייה מפורשת גם את הישיבות להחתים תלמידים על טפסים לגבי אזור מגוריהם וכיוצא באלה וכך הדרישה עומדת בעינה גם במקרה האמור. מבקשי המקלט לא מצליחים להוכיח את היותם תושבי העיר ומכאן שהעירייה לא תוכל לספק להם שירותים גם לא שירותי חינוך. כל טענה יש להעלות מול משרדי הממשלה כדי שיקבעו את מקומם ותושבותם. אפעל אך ורק לפי החוק ובאם הם יפנו לבית המשפט נפעל בהתאם ועל פי החלטתו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה