חדשות פתח תקווה

מבנה מסוכן ברחוב רוטשילד פונה מדייריו

חדשות פתח תקווה5 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
מבנה מסוכן ברחוב רוטשילד פונה מדייריו

בהתאם לצו בית המשפט, פונו דרי רחוב שפלשו לנכס ברחוב רוטשילד 48, אחרי שהמבנה הוכרז כמסוכן ואינו ראוי למגורים. בפינוי סייעו משטרת פתח תקוה, אנשי מינהל ההנדסה בעירייה, מפקחי יחידת הפיקוח על הבנייה, אנשי אגף הרווחה ועובדים מהשירות הווטרינרי, כיוון שהיו בדירה גם בעלי חיים.
נראה כי אירוע קריסת מבנה המגורים בחולון, שרק בנס הסתיים ללא נפגעים, ואחריו מקרים נוספים ברחבי הארץ, שבהם זוהו מבנים מסוכנים, האיצו את הפעילות גם במקרה זה. בעירייה פועלים לאחרונה באופן אינטנסיבי לאיתור מבנים מסוכנים, שעד היום נהגו כלפיהם בסלחנות, אולם לאחרונה כאמור הוחלט לפעול בנושא ללא פשרות.
מתברר כי כבר לפני מספר שבועות הועבר לרשות בעלי הנכס צו מבנה מסוכן שהוצא בחתימת ראש העירייה רמי גרינברג, על סמך חוות דעת ואישור מהנדס מוסמך, תוך דרישה לאטום את המבנה או לחזק אותו. אלא שכאשר פנה בעל הנכס לבצע את הנדרש, הוא פגש לראשונה בדרי רחוב שפלשו למבנה ובכך סיכנו את חייהם. בעל הנכס פנה לבית המשפט על מנת לקבל צו פינוי, ואכן בימים האחרונים התקבל הצו המבוקש ובעל הנכס נערך לפינוי המבנה.
נציגי אגף הרווחה סייעו למפונים במציאת דיור חלופי, ונציגי השירות הווטרינרי טיפלו בסוגיית בעלי החיים שנמצאו במקום. בסופו של דבר, המבנה פונה מדרי הרחוב, וכעת בעל הנכס יפעל בהתאם לצו שקיבל.
ראש העירייה רמי גרינברג: ״אין להתמהמה בעת איתור מבנה מסוכן, ויש לפעול במהירות האפשרית על מנת לפנותו. במקרה הנדון, בעל הנכס ידע כי עליו לפעול בהתאם לצו, אך ביקש סיוע בפינוי הפולשים. כל בעל נכס החושש כי הנכס שברשותו מסוכן, חייב להזמין מהנדס מוסמך ולפעול על פי הנחיותיו״.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוספת של 46 מיליון שקל לשדרוג השכונות...

מועצת העיר אישרה בראשית השבוע תוספת תקציב בסך 46 מיליון שקל לטובת מגוון פרויקטים בתחום התשתיות והבינוי. ראש העירייה רמי...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת
0

חיים חדשים בשוק ליפקיס

אחרי שנים של חשיבה ותכנון, מובילה העירייה בימים אלה מהלך בשוק ליפקיס בעיר, לטובת פיתוח השוק, שדרוגו והפיכת הקנייה בו...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה