חדשות פתח תקווה

מבט לעתיד

חדשות פתח תקווה24 בדצמבר 2019    2 דקות
0

הוגשה תוכנית מתאר של העיר לעשרים השנים הבאות, קבלו הצצה לפתח תקווה של 2040

מבט לעתיד
אילוסטרציה אינגאימג'

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה בחמישי האחרון תוכנית מתאר כוללת ופרטנית שמשמעה כתוכנית אב לעיר פתח תקווה בכל המישורים לרבות הנדסה , אסטרטגיה, חינוך, מבני ציבור, פארק הירקון, תחבורה, התחדשות עירונית ואזורי התעשייה תוך ירידה לפרטי הפרטים.

לאחר שנים של כוונות והיערכות הצליחה הוועדה הנוכחית לאשר את התוכנית המוצעת שאמורה לתת מענה בכל המישורים הקשורים לניהולה ותפקודה של העיר על פי המדיניות שמתווה ראש העירייה רמי גרינברג.

התוכנית שאושרה כוללת כ – 1,000 עמודים ומטרתה לקבוע מדיניות וסטנדרטים שיהוו פלטפורמה לכל התוכניות שיוגשו מעתה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה , תוך בחינה נקודתית לצרכי האזור והרגישויות הנדרשות ובכך להביא למסירת מידע משמעותי לתושבים, ליזמים, בעלי מגרשים או נכסים וקבלנים ולקצר את הליך הוצאת ההיתרים במקרים שבהם מקפידים מגישי הבקשות לתכנן פרויקט כפוף וחופף לתוכנית המתאר החדשה.

גורמי המקצוע בעירייה רואים את האישור כהישג משמעותי שכן לנוכח אישור תוכנית המתאר מקבל הדרג המקצועי לידיו כלי עבודה מסודה שלפיו יוכל להמליץ על אישורי תוכניות מוגשות או דחייתן כבר בשלב המקדמי וכל זאת באם הן תואמות את תוכנית האב הכוללת.

גם חברי הוועדה המחוזית ראה בהליך האישור של התוכנית מאורע מיוחד ואחדים מהם הגיעו בחמישי שעבר לישיבה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה כדי ללמוד מקרוב על התוכנית המוגשת ועל הליך אישורה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

ראש העירייה רמי גרינברג. "זהו מאורע משמעותי לעיר עם כל הכבוד והצניעות. מדובר בתוכנית שמציגה באופן מפורט את החזון וההתכנות לסוגיה איך תיראה פתח תקווה בשנים הבאות תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים בכל המישורים. תוכנית מתאר זו בעצם, מאפשרת לוועדה המקומית להתנהל באופן עצמאי כמו גם לגורמי המקצוע בהנדסה בבואם לדון בתוכניות מוגשות והיא אמורה לשדרג את העיר ולתת מודעות לציבור בכלל שבסביבתו יתבצעו עבודות פיתוח או בינוי וכן ליזמים ולקבלנים. כמו כן התוכנית תאפשר לגורמי המקצוע לתת מענה מהיר ויעיל הרבה יותר בעת בחינת תוכניות המוגשות לאישור".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה