חדשות פתח תקווה

מאחדים כוחות

חדשות פתח תקווה14 בנובמבר 2018    2 דקות
0

לאחר שנים של הבטחות, מתכננת העירייה להקים מועצת שכונות שתאחד את כל ועדי השכונות ברחבי העיר, כך עולה ממידע שהגיע ל"המקומון" • ראש העירייה רמי גרינברג: "מדובר בצעד חשוב ומשמעותי שיוביל לטיפול בצרכים ובחיזוק השכונות הוותיקות והחדשות"

מאחדים כוחות
בוסו. צילום אלון חכמון

העירייה מתכוונת כצעד ראשון למנות ועדת שכונות שתפעל לקיום הליך בחירות לוועדי השכונות ברחבי העיר, תוך חצי שנה לכל המאוחר. לאחר מכן, תאחד את השכונות סביב מועצה אחת שתעמוד בקשר רציף מול גורמי העירייה וראש העירייה רמי גרינברג.
במשך יותר מחמש שנים הבטיחה העירייה לקיים בחירות לוועדי השכונות, ובכל פעם מחדש ובנימוקים שונים הנושא נדחק לפינה חרף מחאת התושבים ועל אף התנגדות מצד חברי האופוזיציה ובכללם גרינברג.
גם משרדי הממשלה שדרשו קיומן של בחירות למינוי ועדים בשכונות, לא הפעילו כל סנקציה כנגד הרשות, שמצדה טענה כי תקיים הליך לבחירת נציגי רובעים לאחר בחינת חלוקת העיר. אלא שגם הליך זה התעכב במשך השנים, והמצב נותר ללא מענה או קבלת החלטה מסודרת.
עתה, עוד לפני שנכנס באופן רשמי לתפקידו כראש העירייה, החליט גרינברג לתמוך במהלך שיוביל לקיומן של הבחירות לוועדי השכונות.
גרינברג כידוע, היה מאלו שזעקו במהלך הקדנציה הקודמת למינוי ועדי שכונות במסגרת הליך בחירות דמוקרטי ומוסדר שתנהיג העירייה. לדבריו, מדובר בצעד משמעותי חשוב כדי ליצור מערך מסודר שיעמוד בקשר מול העירייה עבור התושבים לקידום האינטרסים של כלל השכונות בעיר.
לאחר שנועץ עם חבריו לקואליציה, החליט ראש העירייה הנכנס לפעול במלוא המרץ לקיום בחירות בשכונות ולאחר מכן לייסד לראשונה בעיר מועצת שכונות לקידום צורכי כלל השכונות בעיר.

"יימנעו חיכוכים וטענות על אפליה"

במהלך השנים האחרונות נפגש גרינברג עם עשרות אלפי תושבים, ביקר בכלל השכונות בעיר והכיר מקרוב את המצוקות והצרכים. לאחרונה קיים סיור מלווה בחלק מהשכונות הוותיקות, תוך כוונה לתת דגש עיקרי, בשלב הראשוני לפחות, על טיפוח ושדרוג השכונות, שלדבריו הוזנחו במשך שנים על ידי העירייה.
כחלק מהתכנית וכשלב ראשוני, תוקם ועדה שבה יהיו חברים נציגים בכירים מהשכונות, בהם יואל מוגמי, כנציג שכונת שעריה, בכירים מאגף השכונות, בראשותו של מ"מ ראש העירייה אוריאל בוסו, וסגן ראש העירייה צדוק בן משה, המכהן כיו"ר ועד שכונת כפר גנים ובעל ניסיון בתחום הטיפול בשכונות.
גרינברג, שבחן את הנושא לעומק במשך חודשים ארוכים, ציין: "שיתוף פעולה הדוק בין העירייה לשכונות באמצעות ועדים נבחרים יביא לטיפול ממוקד ואחראי בבעיות האמיתיות ובצורכי התושבים, ויש בכך כדי למנוע חיכוכים וטענות על אפליה וחלוקה בלתי שוויונית של התקציב העירוני. מועצת השכונות תהווה זרוע ביצועית של העירייה לטיפול בצרכים ובחיזוק השכונות – הוותיקות והחדשות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה