חדשות פתח תקווה

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד באותו יום ב-11 כיתות שונות באותו בית ספר יסודי, מה שהוביל לשליחתם של מאות תלמידים לבתיהם ולהכנסתם לבידוד עד שיעברו שתי בדיקת קורונה שליליות.
כמו כן, בשבוע שעבר נחשפנו למקרה אשר בו בכיתה שבה לימדה מורה שאינה מחוסנת וחלתה, באחד מבתי הספר היסודיים, נתגלו כ-20 תלמידים מאומתים. לטענת ההורים, כפי שהועברה לבחינת העירייה ומשרד החינוך, ליום המפגש טרם פתיחת שנת הלימודים הגיעה המורה, שכאמור אינה מחוסנת, כשהיא מנהלת את המפגש ללא מסיכה. "אנו מאחלים למורה בריאות, אבל זה היה חסר אחריות", טוענים ההורים.
למרות זאת, לא ברור אם המורה הדביקה את התלמידים, או שמא מדובר באחד התלמידים. יצוין כי מצבה הפיזי של המורה קשה, ובמערכת החינוך בעיר בודקים ברגישות הראויה את טענות ההורים.
נכון לראשית השבוע נמנו בעיר 2,673 חולים מאומתים, כשרק בשבעת הימים האחרונים התווספו לרשימה 1,771 מאומתים, ככל הנראה על רקע פתיחת בתי הספר ללימודים.
חרף העובדה שמספר המאומתים עלה השבוע, נראה כי מקדם ההדבקה בעיר נמוך יחסית ועומד על 0.91%, וזאת בעוד הממוצע הארצי עומד על 1.23% – מה שמציב את העיר על פי תוכנית הרמזור כעיר כתומה. גם מקדם ההדבקה התלת-יומי, העומד על 1.59%, נמוך מהממוצע הארצי, העומד על 1.72%.
בתוך כך, השתרכו השבוע תורים ארוכים במתחם בדיקות הקורונה שבדרייב-אין באצטדיון הכדורגל, סמוך למתחם הרכבת.פקקי התנועה שם הגיעו עד לבית העלמין ירקון, וההמתנה התמשכה לעתים לכדי שעות ארוכות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

בלוז לכחול המדים

כבר שנה וחצי שיורם סטובצקי (75), תושב אם המושבות, יושב ומחכה להתנצלות מהמשטרה, שהודיעה לו עם פרוץ מגיפת הקורונה ואחרי...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה