חדשות פתח תקווה

לקראת אישור התקציב: גרינברג נגד האופוזיציה, ולהפך

חדשות פתח תקווה2 בינואר 2020    דקה אחת
0

ראש העירייה טוען כי בשנה האחרונה קוצצו תקנים מוניציפליים והכסף שנחסך מושקע בתושבים • לעומתו, טוען אורי אהד שנופחו תקציבי הדוברות והיח"צ על חשבון השירותים לתושב

לקראת אישור התקציב: גרינברג נגד האופוזיציה, ולהפך
גרינברג. "תקראו לזה היסטוריה" ׀ צילום: יח"צ

 

48 שעות לפני שהביא לאישור המועצה את תקציב העירייה לשנת 2020, הפיץ ראש העירייה רמי גרינברג קטעים ממנו ברשתות החברתיות. התקציב צפוי לעבור את אישור מועצת העיר, שבה יש לגרינברג רוב מוחץ.
"תקראו לזה היסטוריה בעיר", כתב גרינברג. "במשך עשרות שנים, העירייה הוסיפה עוד ועוד תקנים מוניציפאליים, ששכרם משולם מכספי העירייה, לעומת תקני כוח אדם ייעודיים, שאת שכרם משלמים משרדי ממשלה, כמו החינוך והרווחה, עובדים סוציאליים, סייעות בגני ילדים, מלווים בהסעות, סייעות רפואיות, אבות בית ומזכירות בבתי ספר, עובדי קידום נוער ועוד".
לדברי גרינברג, "ב-2019 הפחתנו את מספר התקנים המוניצפליים. אנחנו מתייעלים, חוסכים ולא מנפחים את הוצאות השכר. את הכסף שנחסך אנחנו משקיעים בתושבים – יותר לחינוך, לניקיון, לתרבות, לספורט, לנוער, לתשתיות ועוד. במקביל, אנחנו מעבים את התקנים הייעודיים המשולמים על ידי משרדי הממשלה".
קודם פרסום התקציב, הפיצה העירייה מסמך חתום על ידי משרדי הפנים והאוצר, המאשרים את בקשת העירייה להפחית את הארנונה בעיר בשיעור של 0.38%. העירייה תעלה את הארנונה על פי דרישת משרד הפנים בשיעור המדד, כלומר 2.58%, ולאחר מכן תבצע הפחתה בשיעור המתבקש, שאושר על ידי המשרדים.
באופוזיציה מציגים תמונה הפוכה. לדברי אורי אהד, חברי האופוזיציה הגישו מאות הסתייגויות, שאמורות לעלות לדיון במועצה. "עיקר הביקורת מופנית בשל העובדה שלמרות עליית הארנונה והגידול בתקציב, לראשונה זה שנים עלה שיעור התקציב המיועד למשכורות וקטן שיעור התקציב המיועד לפעילות".
לדברי אהד, "תקציב העירייה מבטא את סדרי העדיפויות של ראש העירייה, ומגלה כי התחום החשוב ביותר לגרינברג, דוברות ויחצנות, גדל בשיעור הגבוה ביותר (30%). בתחום זה, תוספת שעות הכוננות והשעות הנוספות גדולה יותר משעות הכוננות באגפים המעניקים שירות לתושב, כמו ניקוי רחובות, תברואה, מוקד עירוני ועוד. במקביל, יש קיטון משמעותי בכל הקשור לפיתוח יוזמות חינוכיות לגנים ובתי הספר וכן בהצטיידות מוסדות החינוך".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה