חדשות פתח תקווה

לוקחים את המשחק בהליכה

חדשות פתח תקווה15 במרץ 2022    דקה אחת
0
לוקחים את המשחק בהליכה

לעתים, ספורט בכלל, וכדורגל בפרט, הוא הרבה מעבר לתחרותיות על המגרש, אלא מפגש חברתי לנפש ולגוף. ביום חמישי שעבר נחנכה קבוצה רשמית בעלת אופי שונה לחלוטין, הבנויה משחקני עבר ומיועדת לגיל השלישי, שעיקרה כדורגל בהליכה ושמתבססת על תנועה במגרש עם או בלי כדור בהליכה בלבד, עם חוקים וכללים משלה.
בישראל פעילות ארבע קבוצות כאלה, לרבות זו של פתח תקוה, אולם באנגליה, שם התבשל הרעיון, קיימות כבר ליגות כדורגל בהליכה, ובשנים האחרונות גם באירלנד, בלגיה, שוודיה, פורטוגל, אוסטרליה והונג קונג. המטרה העיקרית היא לאפשר לשחקני עבר וחובבי הענף לחזור ולשחק כדורגל, להיות חלק מקבוצה ולהתרגש מחדש.
מי שלקח את המושכות לידיים והחליט להקים קבוצה כזאת בעיר הוא שחקן העבר סיימון דוידסון ממכבי פתח תקוה, שליכד סביבו את דורון רבינזון, מנשה נוריאל, אבי כהן, ישראל כהן, דורון רוזנטל, רוני לוריה, דוד ספיבק, בני מזרחי, ניר לוין ושמות נוספים. לחברים הצטרפו גם השופטים יעקב שיינר ודני קורן, שחזרו למקצוע אחרי שלמדו את החוקים החדשים, ומאמני העבר זאביק זלצר ומוישיק מאירי. ראש העירייה רמי גרינברג, שאהב את הרעיון, נתן את תמיכתו ואף סייע ברכישת ציוד וחולצות.
לשריקת הפתיחה הגיעו השחקנים למגרש הסינטטי שמאחורי תיכון עמל ב', מגרש שהעירייה השלימה את הקמתו רק לאחרונה. על ניהול הקבוצה הופקד נדב שומרון מאגף הספורט. "כל פעילות שהיא לרווחת התושבים והקהילה ראויה ומבורכת, בעיקר פעילות שכוללת ספורט. לראות אתכם, בגילכם, במגרש עם חדוות משחק והתרגשות – זו השראה לציבור בעיר, ואני מברך אתכם", אמר גרינברג.
זאביק זלצר התלוצץ: "כדורגל בהליכה החל בישראל כבר לפני מספר שנים, ורואים את זה בליגות הבכירות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

משחק מסוכן

רוי ורטהיימר, בן 10 וחצי, שהגיע לשחק עם חבריו בגינת משחקים בשכונת שעריה בעיר, הותקף נמרצות על ידי קטינים בני...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    2 דקות
0

רוקחת הוכתה על ידי לקוח זועם

מבוטח של קופת חולים כללית, שהגיע לבית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, טרק בחוזקה את דלת המקום על ידה של...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה