חדשות פתח תקווה

להוציא את העיר מהפקקים

חדשות פתח תקווה29 בנובמבר 2018    3 דקות
0

שר התחבורה ישראל כץ הגיע לפגישה עם ראש העירייה רמי גרינברג • במהלך הפגישה הודיע השר כי הוא מתכוון להשקיע 2.5 מיליארד שקל במסגרת תכנית מהפכה בתחום התחבורה, שכוללת את פרויקט הרכבת הקלה, שינוי נתיבי תחבורה והקמת מחלפים בכניסות לעיר

להוציא את העיר מהפקקים
כץ עם גרינברג. פמליה מכובדת ׀ צילום: אלון חכמון

בשורות לנהגים שתקועים בפקקים: שר התחבורה ישראל כץ מתכוון להשקיע בעיר 2.5 מיליארד שקל במסגרת תכנית מהפכה בתחום התחבורה. השר הכריז על כך בפגישתו עם ראש העירייה רמי גרינברג, שהתקיימה ביום ראשון השבוע.
התכנית של השר כוללת את פרויקט הרכבת הקלה, שינוי נתיבי תחבורה והקמת מחלפים בכניסות לעיר – שני מגה-פרויקטים, כפי שכינו אותם בכירים ממשרד התחבורה – ומספר פרויקטים נוספים שישפרו את איכות החיים שלנו.
הפגישה שהתקיימה באולם המועצה התכבדה בפמליה מכובדת שגייס השר כץ מהבכירים במשרד התחבורה, בהם משנה למנכ"לית משרדו, מנכ"ל חברת נתיבי איילון, מנכ"ל נתיבי ישראל, מנכ"ל נת"ע, מנכ"לית הרשות לבטיחות בדרכים, ראשי אגפים בכירים ועוד. בפגישה הציג את משנתו לפתרון בעיות התחבורה בעיר.
מצד העירייה, פרט לגרינברג השתתפו בדיון, שנמשך יותר משעתיים וחצי, גם ממלא מקומו וראש מִנהל ההנדסה בעירייה אוריאל בוסו, מהנדסת העיר חוה ארליך, סגנה יוסי קרואני, מהנדסת התנועה ויויאנה ויניצקי, מנהלת אגף הנכסים צילה גרינהויז, היועצת המשפטית לעירייה שרית גרינבאום וגזברית העירייה חני גולדשטיין, וכן בכירים נוספים הקשורים לתחום התחבורה והפיתוח בעיר.
ראש העירייה גרינברג בירך את השר כץ, שעמד בהבטחתו להביא לעיר את בכירי משרדו כדי לפתוח דלת ולהזרים דם חדש בין העירייה למשרד התחבורה.
"אני מודה לשר שהגיע לכאן עם כל צוותו כדי לסייע במתן פתרונות תחבורתיים לטובת תושבי העיר פתח תקוה, כעיר גדולה מאוד במדינה", אמר ראש העירייה הטרי בישיבתו הראשונה.
לדבריו, "מעבר לסירקין העיר תעבור התחדשות עירונית, ויש צורך במתן פתרונות לשכונות ותיקות במעמד סוציו-אקונומי נמוך, כמו אחדות, תקומה ויוספטל. פיתוח שטח ציבורי לא יכול להתבצע ללא פתרונות תחבורתיים. בחמש השנים האחרונות לא הייתה תזוזה משמעותית בנושא תחבורה ותשתיות תחבורה, אף שפתח תקוה היא עיר מחוז שמרכזת בתוכה מרכזי תעשייה ומרכזי בריאות, ועוברים בה מאות אלפי אנשים ביום מעבר לתושבים המתגוררים פה – דבר שתוקע את התחבורה בכניסות וביציאות מהעיר וכן במרכז העיר".
עוד אמר כי "אנו זקוקים לסיוע של השר והגורמים המקצועיים בקידום תכניות, ביצוע ותקצוב כדי להצעיד את העיר הזו קדימה מבחינת יצירת רשת תחבורתית יעילה, רשת תשתיתית לרווחת התושבים".

"הגיע הזמן לעשות סדר"

שר התחבורה פתח את משנתו והכריז קבל עם ועדה כי בכוונתו להשקיע בסכומים נכבדים לפתרון בעיות הפקקים והתחבורה בעיר. "אתם העיר החמישית בגודלה, ואנחנו נעזור ככל שביכולתנו. נשקיע כאן סכומים אדירים כדי להוביל אתכם קדימה", אמר השר כץ. "פתח תקוה היא עיר גדולה מאוד, עם עוגנים משמעותיים. האוכלוסייה התרחבה והגיע הזמן לעשות סדר, לחבר ולתאם את הפתרונות התחבורתיים. זאת כדי שנוכל להתגבר בשנים הקרובות על יעדי העיר, אנחנו כאן בשביל זה. הצוות הבכיר שלי כאן לרשותכם על מנת לקדם את הפרויקטים הנדרשים".
משרד התחבורה הציג בפני ראש העירייה והפקידות הבכירה במִנהל ההנדסה מספר פרויקטים משמעותיים, בהם, כפי שכינה, מגה-פרויקטים, לרבות חיבור רמפת הדר המושבות לכביש 4. התכנית מצויה בשלב הסטטוטורי בוועדה המחוזית שתסתיים בעוד חודש, ולאחר מכן יחל תכנון שייארך שנה וחצי וביצוע משוער של שנתיים.
אופני דן – מתוכננת רשת אוטוסטרדות רחבת היקף של מסלולים מהירים לאופניים באורך 15 ק"מ. יוקמו בפתח תקוה שני מסלולים, לאורך כביש הדר המושבות ולאורך כביש 471, שאליהם יתחברו שבילי אופניים מקומיים שייצרו רשת לנסיעה מהירה באופניים.
מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ: "הבעיות התנועתיות בפתח תקוה ידועות ומוכרות. פרויקט שמונח על השולחן יחד עם הותמ"ל – כביש 40 החדש – ייתן פתרון משעריה ועד תחנת הרכבת בשלב א', כאשר הציר הזה מתנהל בתמ"א 47. סוג המחלף סוכם. עלותו נאמדת ב-400 מיליון שקל ותגלוש עד 700 מיליון. יש שני סייגים שצריך להשלים עם העירייה: חיבור עילי ממערב למזרח העיר. כרגע דנים בותמ"ל בחלופות כדי למצוא את נקודת החיבור האופטימלית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה