חדשות פתח תקווה

לא מוותרים על יד לבנים

חדשות פתח תקווה13 באפריל 2021    3 דקות
0

יותר ממאה הורים ותלמידים הגיעו להפגין, בסמוך לבניין העירייה, נגד ההחלטה לסגור באופן הדרגתי את בית הספר • שלומית פרויליך, ממובילות ההתנגדות: "אם זה תלוי בי, אשבות רעב בכניסה לבית החינוך" • גרינברג: "בית ספר יסודי לא יכול להתקיים עם כיתה אחת בשכבה"

לא מוותרים על יד לבנים
ההפגנה. אין פתרונות אחרים? | צילום: אלון חכמון

"כאן זה בית, כאן זה לב, את יד לבנים אני לא עוזב", זה המסר שביקשו להעביר בשני השבוע יותר ממאה הורים ותלמידים שהגיעו להפגין בסמוך לבניין העירייה, נגד ההחלטה, שהונחתה עליהם לדבריהם, לפעול באופן הדרגתי לסגירת בית הספר ובינתיים למנוע את הרישום לכיתות א' בבית החינוך.
"יד לבנים זה בית ספר עם מסורת של עשרות שנים, ואסור לסגור אותו. זה לרסק ולפרק היסטוריה", אמרו ההורים.
נבהיר כי בעוד ההורים טוענים לפעילות חד-צדדית מטעם העירייה והעומד בראשה רמי גרינברג, להביא לסגירת יד לבנים במהלך השנים הקרובות, תוך התעלמות ממציאת פתרונות יצירתיים חלופיים שיובילו לכאורה לצמיחתו, טוען גרינברג כי ההידללות של בית הספר, כמו גם של בתי ספר יסודיים אחרים, הינה תולדה של שנים וחייבים לשים לה סוף.
"יש מיעוט ברישום הילדים לשכבת א' בשל הרכב האוכלוסייה שמקיפה את בית הספר, וזה לא רק בשנה האחרונה. רישום דליל ופתיחת כיתות קטנות פוגעים בתקצוב של בית הספר. אנחנו נשלב את בית הספר האנתרופוסופי לתוך יד לבנים, ואולי דרך זאת נצליח להרחיב את הרישום", הוא הסביר.
ההורים אגב, טוענים כי העירייה הטעתה אותם כשטענה שמשרד החינוך שותף להחלטה, שכן בשיחות שלהם עם גורמים במשרד החינוך, לרבות המפקחת, הובהר להם כי ההחלטה היא של העירייה בלבד והיא אינה על דעת המשרד.
ראש העירייה דחה את הטענה, ואמר כי ההחלטה, בסופו של דבר, תהיה על דעתו ובשיתוף משרד החינוך. "שום דבר לא ייעשה באופן חד-צדדי".
אלא שההחלטה לעצור את הרישום, אם אכן התקבלה, קובעת עובדות ברורות שההורים, בראשותה של שלומית פרויליך, מתנגדים להן. "אם זה תלוי בי, אשבות רעב בכניסה לבית החינוך. יש לנו מוסד חינוכי נפלא עם מנהל מצוין שמביא את בית החינוך להישגים ומצוינות מדי שנה. ההחלטה לסגור לא מגיעה מטעמים של חוסר מקצועיות, אלא מטעמים אחרים וניתן היה להעמיק יותר במציאת פתרונות. אם יש עוד בתי ספר באשכול שלנו, ניתן לווסת תלמידים משכבה א' אלינו בשנה הזאת כדי לאפשר פתיחת שתי כיתות. אם אצטרך לחסום בגופי את הכניסה של אחרים לבית החינוך – אעשה זאת. אנחנו עדיין לא בשלב של פנייה לערכאות, אולם בהחלט אנחנו לא מתכוונים לוותר. אנחנו מניחים בפני ראש העירייה ומקבלי ההחלטות את האפשרות לרדת מהעץ שטיפסו עליו. בית ספר אנתרופוסופי לא יבוא על חשבון הילדים שלנו. אחרי משבר הקורונה, שילדים מהחינוך המשולב נעדרו בו מבית הספר, וחרף העובדה שבפעילות בזום גילינו שיתוף פעולה מדהים, עדיין החזרה היא מעורערת ומקשה על כולם, ובוודאי שבעיקר על אותה אוכלוסיה מוחרגת. לסגור את בית הספר זה לפרק את הנפש של הילדים שלנו. משפחה לא מפרקים, ואת זה ראש העירייה חייב להפנים".
ראש העירייה רמי גרינברג התייחס לדברים: "הנתונים מצביעים על כך שבמשך שנים, לא רק כעת, יד לבנים עם כיתה אחת. בית ספר יסודי לא יכול להתקיים עם כיתה אחת בשכבה, אלא לפחות שלוש כיתות. זאת טובת התלמידים, כי אז הקצאות משרד החינוך נותנות מענה הולם. כרגע בתי הספר שבסביבה לא משופעים בכיתות, אולם שם המצב מעט טוב יותר, וכדי לחזק את כל המוסדות – קיבלנו החלטה שלא לתת לבית הספר לדשדש. כדי לבוא ולתת מענה חלופי בשלב הזה וכדי כן לחזק את האזור הזה, כשבמשך שנים התעלמו מאותה אוכלוסייה, החלטנו להכניס לתוך בית הספר את בית הספר האנתרופוסופי, ומי שרוצה להירשם לבית ספר זה יוכל לעשות זאת. זו בשורה, כי מדובר בבית ספר אזורי, והוא יוכל למשוך אליו תלמידים לאזור. נכון להיום נרשמו כ-32 ילדים מהאזור שרוצים להירשם לבית הספר. נפגשתי עם ועד ההורים וועד השכונה במשך יותר משעתיים, ואני מאמין שהם מבינים את המצוקה והפתרון שהעלינו. הכל לטובת התושבים, ומתוך ראייה וכוונה שלא לפגוע בעוד מוסדות באותו אשכול".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה