חדשות פתח תקווה

החברה למתנ״סים ומנכ״לית מפגשים הודיעו על סיום עבודה בעיר

חדשות פתח תקווה22 בנובמבר 2018    4 דקות
0

אחרי יום דרמתי, הוציאה לפני זמן קצר לאה כץ מנכ"לית מפגשים הודעת על עזיבה

החברה למתנ״סים ומנכ״לית מפגשים הודיעו על סיום עבודה בעיר

אחרי שהודיעה הבוקר על התפטרותה ואחרי שעתיים חזרה בה, שוב הוציאה לפני זמן קצר החברה למתנ״סים ומנכ״לית מפגשים (מקפ״ת) לאה כץ, הודעה על סיום עבודתה בעיר.

החברה למתנ"סים ומנכ"ל מפגשים (מקפ"ת) לשעבר לאה כץ הודיעו לראש העירייה רמי גרינברג, כי החליטו לסיים את עבודתם בניהול מפגשים, זאת שעות אחדות אחרי שראש העירייה הכריז בישיבת מועצת העיר הראשונה על מינוי של חבר הנהלת העיר אליהו גינת לתפקיד יו"ר דירקטוריון הנהלת מפגשים וכממלא מקומו את משה לראש העירייה רפי דהן.

ללא קשר להחלטת החברה למתנ"סים ומנכ"לית מפגשים לאה כץ, נפגש היום בצהריים ראש העירייה רמי גרינברג עם עובדי מפגשים והודיע כי העבודה ממשיכה כסדרה.

כזכור, פרסמנו השבוע ב"המקומון" את עמדתה של החברה למתנ"סים לפיה, במידה וגינת יחזור לעמוד בראש הנהלת הדירקטוריון של מפגשים, היא לא תמשיך את התקשרותה עם העירייה.

בחברה למתנ"סים טענו בפני גרינברג, כי התקשרו בהסכם עם עיריית פתח תקווה לפני כשנתיים וחצי וכבר בחצי השנה הראשונה פרסמה מבקרת העירייה דוח ביקורת נוקב שהתייחס להתנהלות מקפ"ת. בחברה למתנ"סים הטילו את מרבית האחריות לכאורה על גינת שקיבל בשעתו את החלטת ראש העירייה היוצא איציק ברוורמן, והתפטר מתפקידו. אלא, שגינת כפר בטענות נגדו וציין כי עוד במהלך הביקורת תוקנו הליקויים וכי מבקרת העירייה מציינת שאין מניעה בשובו לעמוד בראש הנהלת הדירקטוריון.

מסתבר גם בתקופת ניהול מפגשים בזמן כהונתו של ברוורמן כיו"ר הנהלת הדירקטוריון וכשכץ היא המנכ"ל המשיכה החברה במקביל לשיפור הליקויים לזקוף לחובה מינויים שלא על פי הדין לכאורה ומהלכים בלתי תקינים.

בכל מקרה החברה למתנ"סים עמדה מאחורי האיום שהשמיע בשבוע שעבר בפני ראש העירייה והבוקר כאמור הודיעה על סיום התקשרותה עם העירייה.

בעקבות החלטתה העבירה עוד הבוקר מנכ"לית מקפ"ת כץ הודעה לעובדי החברה ולפיה החליטה על סיום דרכה בניהול החברה לא לפני שתעביר חפיפה מסודרת עד סוף דצמבר.

כץ, מציינת כי כיוון שהיא עובדת החברה למתנ"סים כשני עשורים ולאור הודעת החברה למתנ"סים על סיום דרכה בעיר היא כעובדת החברה מסיימת את תפקידה כמנכ"לית מפגשים.

במכתבה מבהירה כץ כי קיבלה את ניהול החברה לפני כשנתיים וחצי כשזו לטענתה עמדה על סף פשיטת רגל ובתקופת ניהולה ביצעה מהפכה בכל תחום ותחום לדבריה, כשהיא מתכוונת להציג את התוצאות וההישגים עם סיום תפקידה באופן רשמי.

לטענתה לאחר שמונה שנות גירעון סיימה החברה את שנת 2017 ביתרת עודף של 3 מיליון וכך לדבריה יסוכם המאזן של שנת 2018.

צריך להזכיר, כי עם החתימה על ההסכם עם החברה למתנ"סים , ניהל גינת , משא ומתן מרתוני עד שהגיע להסכם עם עובדי החברה ובכך דאג לשיפור תנאיהם.

עוד נבהיר כי במהלך תפקודה של החברה למתנ"סים וכחלק מההסכם התחייב ראש העירייה להעביר לקופת החברה 7.5 מיליון שקל מידי שנה לצורך תפעול אולמות הספורט וכן כמיליון שקל נוספים כדי להעמידם ולהכשירם לצורך קבלת רישיון עסק. מעבר לכך העביר ראש העירייה ברוורמן, את ניהול חלק מהצהרוניות הגדולות והמרוויחות שהתנהלו על ידי אגף הספורט והעירייה עד אז לניהול מקפ"ת מה שהגדיל באופן לא מבוטל את רף ההכנסות של החברה.

הערב יצאה ההודעה: "החברה למתנ"סים הארצית גאה בשיתוף הפעולה עם פתח תקוה והצלחת רשת המרכזם הקהילתיים בשנתיים וחצי האחרונות. כחברה ממשלתית אין אנו יכולים לקחת חלק בניהול עמותה שבהנהלתה יושבים דמויות ש"כיכבו" בדו"ח ביקורת מהחריפים שישנם, על כך שפעלו בניגוד לכל כללי המינהל התקין ובאופן חמור עד כדי סכנה לקריסת רשת מקפת. נזכיר שדו"ח זה היה בלתי תלוי, נכתב על ידי מבקרת הרשות והועבר למשרד הפנים.

"במקרים בהם הפוליטיקה פוגעת בכללי מינהל תקין בוחרת החברה להפסיק את שיתוף הפעולה, כפי שמתרחש מדי פעם ברשויות שונות. נדגיש שהחשש אינו משכתוב ההיסטוריה הקרובה המתבצע כעת שנועד לסלול מינויים של גורמים שכשלו אתית ומקצועית באופן כל כך נחרץ בעבר ואף הודחו בגין כך; אלא מהיעדר יכולת של החברה למתנ"סים כחברה ממשלתית לשאת באחריות הניהולית הנובעת מפעולה תחת הנהלה שכזו. לפיכך החלטת החברה בדבר העזיבה היא סופית, עם זאת אנו ממליצים לקובעי המדיניות לקרוא את דו"ח הביקורת עצמו על מנת להבין את הסכנות ולפעול לצמצמן ואנו מאחלים הצלחה רבה לראש העיר הנבחר, להנהלה החדשה, לעובדי הרשת ולכלל תושבי פתח תקווה", כדברי ההודעה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חישוב ציון מחדש: מהפך בתוצאות לבחינות ההסמכה...

לאור הנתונים המטרידים ברף המעבר בבחינות של לשכת עורכי הדין במועד האחרון שעמדו על אחוז הנמוך ביותר מכל הזמנים (34%),...

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
0

שרית דור נבחרה כמפקחת המחוז של המינהל...

שרית דור נבחרה פה אחד כמפקחת המחוז של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. שרית, בעלת תואר שני...

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה