חדשות פתח תקווה

כתב אישום נגד שני צעירים תושבי העיר

חדשות פתח תקווה28 במרץ 2019    3 דקות
0

קרו גבוריאן (22) ואלירן אסקיאס (23), מכריו של תורתי, נעצרו לפני כחודשיים בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות • הם נאשמים ששיספו את גרונו של תורתי בשבר בקבוק וודקה

כתב אישום נגד שני צעירים תושבי העיר
אחד הנאשמים בעת השחזור.

הותר לפרסום: משטרת ישראל פענחה את תיק הרצח של עדיאל תורתי, צעיר בן 20 מפתח תקוה. בשלישי האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום כנגד שני צעירים תושבי העיר, המייחס להם עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות וניסיון לרצח של תורתי, בעקבות ויכוח שנתגלע בין השניים לבין הקורבן.
כתב האישום מתבסס על ממצאי צוות חקירה מיוחד (צח"מ) במשטרת ישראל, שהובילה לאיתור זירת התקיפה ולמעצרם של השניים, מכריו של תורתי. בבדיקת פתולוג של המכון לרפואה משפטית נמצאה בגופו של תורתי כמות גדולה של קוקאין, לכן לא ניתן לקבוע באופן ודאי שהמוות נגרם כתוצאה מהדקירות.
כזכור, ב-20 בינואר השנה התקבלה במשטרת ישראל תלונה על היעדרו של עדיאל תורתי. נפתחה חקירה לבירור נסיבות ההיעדרות, תוך חיפושים נרחבים אחריו, והפעלת אמצעים רבים לאיתורו. למחרת, מצא כוח משטרה את גופתו של תורתי כשהיא קבורה בשטח פתוח בין שכונת פג'ה בעיר לבין בסיס סירקין.
חקירת האירוע הוטלה על צח"מ במרחב שרון במשטרה שאיתר, יום לאחר מציאת הגופה, דירה שנחשדה כזירה שבה התבצע הרצח, ברחוב אחווה בעיר, מרחק של כמה עשרות מטרים ממקום מציאת הגופה. החוקרים שהגיעו לדירה מצאו כי עולה ממנה ריח חזק מאוד של חומרי ניקוי, והתחזק החשד כי המקום שימש זירה לביצוע העבירות. עוד התברר מהחקירה, כי הדירה עברה ניקוי יסודי, כולל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מהכיסאות ומזרן בדירה נמצא קרוע.
בחקירה, שכללה בדיקת מצלמות האבטחה באזור מציאת הגופה, זיהו החוקרים שני חשודים במעורבות באירוע, קרו גבוריאן (22), שנעצר ב-29 בינואר, ואלירן אסקיאס (23), שנעצר ב-2 בפברואר, שניהם תושבי העיר. במצלמות האבטחה נצפה הקורבן נכנס לדירה של גבוריאן ובחלוף כשעתיים וחצי יוצא ממנה יחד עם אסקיאס ואדם נוסף, והם מצולמים כשהם לוקחים את הקטנוע של הקורבן. בהמשך, חזר גבוריאן לדירה עם השניים, כשאחד מהם נושא פח זבל גדול וכולם עוזבים את הדירה לאחר כשעה.
החוקרים איתרו את מסלול נסיעתם של החשודים לאחר מותו של תורתי, ומצאו כי למחרת האירוע, הגיעו החשודים לבית עסק, שבו רכשו חומרי ניקוי. החשודים נכנסו לדירה ולאחר כשעתיים עזבו אותה כשהם נושאים עמם שקיות אשפה גדולות.
מהחקירה עלה כי בין הקורבן לבין החשודים התפתח ויכוח, שבמהלכו דקרו החשודים את הקורבן בסכין יפנית. בהמשך, גרר גבוריאן את הקורבן למקלחת והמשיך לדקור אותו כשאסקיאס מצטרף אליו ודוקר אותו עד לשבירת הסכין. בהמשך, לקח אסקיאס בקבוק וודקה, שבר אותו ועם שבר הבקבוק המשיך לדקור את הקורבן. יחד הם חנקו אותו באמצעות בגד שלופף סביב צווארו. בהמשך, שיסף גבוריאן את גרונו של הקורבן באמצעות שבר הבקבוק. כשיצא מהמקלחת, התיישב גבוריאן על המיטה ואמר: "גמרתי אותו".
לפני כשלושה שבועות הצליחו החוקרים לשבור את אחד החשודים שהודה במעורבות ברצח. באותו יום הגיעו החוקרים עם החשוד לזירת האירוע כשמלווים במצלמות ותיעדו שחזור של הרצח.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה