חדשות פתח תקווה

כתב אישום נגד מצית הניידת במחאת יוצאי אתיופיה

חדשות פתח תקווה18 ביולי 2019    2 דקות
0

איתן מהרטו, צעיר בן 23 מראש העין, נאשם בהצתת ניידת משטרה שחנתה בכיכר המייסדים בעיר במהלך הפגנות המחאה של יוצאי אתיופיה ובפרסום פוסטים מסיתים בפייסבוק • פרקליטו: "המעשים המיוחסים לנאשם מצויים ברף חומרה נמוך"

כתב אישום נגד מצית הניידת במחאת יוצאי אתיופיה
הפגנת בני העדה האתיופית. "לחטוף שוטרים, לדקור אותם ולצוד אותם" | צילום: אדם שולדמן, פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד איתן מהרטו, צעיר בן 23 מראש העין, שבו הוא מואשם בהצתת ניידת משטרה שחנתה על המדרכה בנקודת המשטרה שבכיכר המייסדים בעיר, במהלך הפגנות המחאה של יוצאי אתיופיה. בנוסף, מואשם מהרטו גם בפרסום פוסטים מסיתים בפייסבוק.
בכתב האישום נטען כי מהרטו פרסם ברשת החברתית תמונת פרופיל שלו, כשהוא רעול פנים ומחזיק בידו חפץ הנראה כאקדח, אשר אותו הוא מכוון לעבר מושב ניידת, במקום שבו אמור לשבת הנהג. בנוסף, פרסם הנאשם פוסט, שבו ציין כי הוא נגד שוטרים ולא אכפת לו מה יגידו. לדבריו, צריך "לחטוף שוטרים, לדקור אותם ולצוד אותם כאילו הם חתולות. לא לתת להם רגע אחד של מנוחה, להתעלל בנשים שלהם, לזרוק להם רימונים ובקבוקי תבערה לתוך הבית ולשחוט אותם כמו דעאש".
מאוחר יותר הגיע מהרטו לכיכר המייסדים יחד עם אחרים, והצית את הניידת. פרקליטו של הנאשם עו"ד יזהר קונפורטי מהסנגוריה הציבורית, הגן על הצעיר המואשם בהצתת הניידת: "כתב האישום הוגש זה עתה. מדובר בהתקהלות והתקוממות של צעירים רבים מקהילת יוצאי אתיופיה, על רקע הטרגדיה הקשה והתסכול ממצבם. "אף שכתב האישום הוגש בבית המשפט המחוזי, ומבלי להקל ראש, המעשים המיוחסים לנאשם מצויים ברף חומרה נמוך. הצתת הניידת בוצעה, על פי כתב האישום, על ידי רבים, כשעל פי הנטען, המשיב עצמו שילח אש בכיסא הניידת, שכבה מעצמו. באשר לעבירת החבלה בכוונה מחמירה, מיוחסת לנאשם השלכת בקבוק שהתנפץ על הרצפה. קצה נעלו של שוטר שעמד בסמוך נדלק וכבה מיד", הוסיף עו"ד קונפורטי.
בתוך כך, עצרו שוטרי תחנת פתח תקוה צעיר בן 26 תושב העיר, החשוד באיומים על עו"ד יאיר נדשי, פרקליטו של קצין המשטרה שנחשד בירי שגרם למותו של הצעיר בן העדה סלומון טקה. על פי החשד, סימס הצעיר לעו"ד נדשי: "זמנך קצוב, יום הדין קרב" ועוד. בית משפט השלום בעיר שחרר את החשוד למעצר בית בן חמישה ימים בתנאים מגבילים והוגש נגדו כתב אישום.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה