חדשות פתח תקווה

כשלים בהעסקת משגיחי כשרות בעיר

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    2 דקות
0

ראש העירייה הורה למועצה הדתית להקפיא הליכי שימוע נגד 24 משגיחים המועסקים על ידי חברת כ.פ.ל • בדיקה חיצונית שנערכה לחברה מצביעה על ליקויים חמורים בהתנהלות החברה מול המשגיחים והמועצה הדתית

כשלים בהעסקת משגיחי כשרות בעיר
המועצה הדתית בעיר. "הסמכויות בידיה" ׀ צילום: אלון חכמון

בעקבות דרישת ראש העירייה רמי גרינברג, הנחה מזכ"ל המועצה הדתית עופר אברהם את חברת כ.פ.ל, האחראית על העסקת כ-150 משגיחי כשרות ברחבי העיר, להקפיא את הליכי השימוע שפתחה נגד 24 משגיחים המועסקים על ידה, עד לתום בדיקת מבקר חיצוני ששכרה המועצה הדתית. זאת, כדי לבחון את פעילות החברה על רקע כשלים חמורים שהתגלו בה.
יצוין כי כבר לפני כשנה וחצי, עם תחילת פעילות חברת כ.פ.ל בעיר, עוררה ההתקשרות עם החברה טענות רבות. המשגיחים סירבו לעבור לעבודה בחברה, בטענה שתנאי העסקתם ייפגעו, ומנגד טענו בעלי העסקים בעיר כי הם אינם מוכנים להעביר עמלות לחברת כוח האדם שהוקמה למטרה זו. המחלוקת התגלגלה לפתחו של בית המשפט, ולנוכח תמיכת הרב הראשי האשכנזי מיכה הלוי, אושרה בסופו של דבר ההתקשרות עם חברת כ.פ.ל.
אלא שתלונות שהגיעו לפתחו של משרד הדתות הובילו לדרישה שהופנתה אל המועצה הדתית למנות מבקר חיצוני שייבחן את התנהלות החברה. במועצה הדתית שכרו את שירותיו של רואה החשבון והמשפטן מני צמח, וזה פתח בביקורת מקיפה. בטיוטת דוח שהעביר, הוא חושף ליקויים חמורים לכאורה בהתנהלות חברת כ.פ.ל ובהתקשרות שלה עם המשגיחים ועם המועצה הדתית. בין היתר עולה מטיוטת הדוח כי עד לפני כחצי שנה נמנעה החברה מלהעביר את כספי הפיצויים וקרנות הפנסיה של המשגיחים על פי חוק. רק לאחרונה, כך עולה, העבירה החברה את כל הסכומים הנדרשים בנושא זה.
במקביל, פתחה כ.פ.ל בהליך שימוע לפני פיטורים נגד 24 משגיחי כשרות, שחלקם חצו את גיל 70. אלא שבעקבות ריבוי התלונות ופרסום הדוח, הנחה גרינברג את המועצה הדתית להורות לחברה שלא להמשיך בהליכי השימוע, או לחלופין, להפסיק לאלתר את פעילותה עד לסיום הביקורת. בהתאם להנחיה, הורה מזכ"ל המועצה הדתית לחברה להקפיא כל הליך משמעתי כנגד עובדיה, עד לתום הבירור בעניינם. גרינברג: "על פניו, עצם ההתקשרות עם אותה חברה מעלה תהיות, ומן הראוי שתיבדק. הטיפול נמצא כעת ברשות המועצה הדתית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"המורה מציק לי"…

סערה בקרב הורים מאחת מחטיבות הביניים בעיר, בשל טענה לתקרית אלימה שהתרחשה בבית הספר בה היו מעורבים תלמיד כיתה ח'...

חדשות פתח תקווה18 בנובמבר 2019    דקה אחת
1

נעצר תושב פתח תקוה על סחר בסמים

הבוקר (17.11) במהלך מחסום יזום בכביש 461 הבחינו שוטרים ברוכב אופנוע שעורר את חשדם והורו לו לעצור בצד הדרך. בבדיקתם איתרו...

חדשות פתח תקווה17 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה