חדשות פתח תקווה

כן, המפקדת

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
כן, המפקדת

מאת: נעה מלמד

אני סמלת נעה מלמד, בת 20 מפתח תקוה. היום אני משרתת כמפקדת בבה"ד 13, בסיס ההכשרה של חיל המשטרה הצבאית. החלום שלי היה להיות לוחמת בצה"ל. רציתי להחזיק נשק, לרוץ בגבעות באיזו גזרה מרוחקת, להיות כמה שיותר מבצעית. אחרי הצו הראשון, הבנתי שלא יהיה לי פרופיל קרבי, ושאני צריכה לחשוב על כיוונים אחרים. צה"ל מצא לי תפקיד ושיבוץ. במשטרה הצבאית.
התגובה הראשונה שלי הייתה לחץ. שמעתי סיפורים וסטיגמות אינספור על המקום שאליו אני מתגייסת. עליתי על האוטובוס לטירונות עם הרבה חשש ותחושת חוסר ידע. את כל הטירונות שלי סגרתי. וירוס הקורונה החליט לעלות לארץ. את המשפחה שלי לא ראיתי הרבה, אבל אולי דווקא בגלל זה החברים לפלוגה הפכו למשפחה קטנה עבורי.
התחלנו להתרגל לסגירות ולמשמעת, ואני הבנתי שזה המקום עבורי. מהרגע שהתגייסתי, ידעתי שאני רוצה לעסוק בפיקוד, זה היה החלום השני שלי והוא היה בר השגה. בהכשרה ראיתי שאני יכולה להשפיע על חיילים, לשבור להם את הסטיגמה על החיל ולחבר אותם למקום שלמדתי לאהוב לשרת בו. הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בשירות שלי.
יצאתי לקורס פיקוד והתחלתי כמ"כית בבה"ד 13. פיקדתי על שלושה מחזורים וזכיתי לפקד על 15 חיילים בכל מחזור וליצור איתם חיבור אישי. התקדמתי עם הזמן ועברתי להיות סמלת מחלקה ורב-סמלת פלוגתית. אני מסתכלת על המסלול שעברתי, ויודעת שהוצאתי את המיטב מהשירות שלי.
מתגייסי מחזור נובמבר 2021 היקרים, חשוב שתבואו בראש פתוח, תבינו שהחיל הזה הוא חשוב ומשמעותי, עושה כל כך הרבה יותר ממה שאתם מכירים. תנו לנו, המפקדים שלכם, את ההזדמנות לעזור לכם ולהנחות אתכם בשירות הצבאי. אנחנו כאן בשבילכם, בטירונות בהכשרה ומעבר. חיל המשטרה הצבאית הוא חיל מדהים. קשה להבין אותו, צריך להתעקש. אבל אני מבטיחה לכם שברגע שתתחברו, לא תרצו לעזוב ותפיקו את המרב מהשירות. בהצלחה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוספת של 46 מיליון שקל לשדרוג השכונות...

מועצת העיר אישרה בראשית השבוע תוספת תקציב בסך 46 מיליון שקל לטובת מגוון פרויקטים בתחום התשתיות והבינוי. ראש העירייה רמי...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת
0

חיים חדשים בשוק ליפקיס

אחרי שנים של חשיבה ותכנון, מובילה העירייה בימים אלה מהלך בשוק ליפקיס בעיר, לטובת פיתוח השוק, שדרוגו והפיכת הקנייה בו...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה