חדשות פתח תקווה

כמה זה עולה לנו

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

עיריית פתח תקוה משלמת 11 מיליון שקל בשנה לגורמים פרטיים עבור דמי שכירות למשרדים מחוץ לבניין העירייה ו-20 מיליון שקל עבור הכשרת מבנים לטובת החינוך החרדי

כמה זה עולה לנו
בניין העירייה צילום ארכיון: אלוני מור

11 מיליון שקל בשנה. זה הסכום שמשלמת העירייה לגורמים פרטיים עבור דמי שכירות למשרדי עירייה מחוץ לבניין העירייה – כך עולה מבדיקה שערך ראש העירייה רמי גרינברג.
במקביל, שילמה העירייה 20 מיליון שקל עבור הכשרת מבנים בנכסים עירוניים שאותם העמידה לטובת החינוך החרדי ועוד עשרות מיליונים לצורך הכשרה או בנייה של מבני ציבור שיועדו מראש למסירה לגופים פרטיים או לעמותות הנתמכות באופן שוטף על ידי העירייה.
בשלב הראשוני הורה גרינברג להקפיא החלטה למסור לעמותת יוצאי חברון מרתף שנבנה בעלות של 8 מיליון שקל, במבנה חדש שבנייתו הושלמה בימים אלה, עבור תלמוד תורה "דרך ישרים", והוא מייעד אותו לצורכי קהילה או לחילופין לשמש כגני ילדים עבור תושבי העיר בלבד.
"נעשו פה דברים איומים", אומר ראש העירייה. "השקעה של מיליונים בהקמת מבנים שמראש יועדו לגופים פרטיים זה דבר שאין לא אח ורע. ראשית, נממש את צורכי העירייה וניישם את האחריות המוטלת על כתפינו, ולאחר מכן נתפנה במידת היכולת לנסות ולסייע לגופים חיצוניים".
גרינברג יבחן חלוקת צורכי העירייה במישור המִנהלות והאגפים המוגדרים לטובת מתן שירות לקוחות ואלו המוגדרים לצורכי ניהול פנימי או לוגיסטי כחלק מהמבנה הארגוני, וזאת כדי להפריד בין שני התחומים.
לפי התכנית המוצעת, כיוון שנמצא כי העירייה זכאית לשטח של 5,000 מ"ר במגדלי בסר שעל ציר ז'בוטינסקי וכן לשטחים נרחבים במתחם התחנה המרכזית החדשה, אם תוקם, הנחה ראש העירייה לבחון מחדש השכרת משרדים מגופים פרטיים והיערכות לקראת מעבר משרדים עירוניים לשטחים ולנכסים שבבעלות העירייה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

פרויקט דיור מוגן שביעי לעולים בעיר

במעמד שר הקליטה יואב גלנט, נציגי החברה הקבלנית אנקום גרופ בע"מ, שתבצע את הפרויקט, ועשרות עולים חדשים, קיים ראש העירייה...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תושבים מתנגדים לעקירת 500 עצים במתחם סירקין

במִנהל התכנון שוקדים על תכנית להעתקת קטע דרך בכביש 40 באזור סירקין, שבמסגרתה עתידים להיעקר 500 עצי נוי ועצי איקליפטוס,...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה