חדשות פתח תקווה

כוננות ספיגה

חדשות פתח תקווה30 במאי 2021    2 דקות
0

בעקבות האירועים האחרונים, הורה ראש העירייה להאיץ את העבודות להקמת שני מקלטים ציבוריים חדשים - בשכונת כפר גנים ג' ובשכונת בילינסון

כוננות ספיגה
המקלט החדש. צורך קיומי | צילום: דוברות העירייה

מבצע שומר החומות והטיל שהפתיע את דיירי רחוב חנה סנש – הכניסו את העירייה לכוננות ספיגה. בעקבות האירועים האחרונים הורה ראש העירייה רמי גרינברג לאגף מבני ציבור, ולהאיץ את העבודות המתקיימות בימים אלו להקמת שני מקלטים ציבוריים חדשים ברחוב נקאש 14 שבשכונת כפר גנים ג' וברחוב החרוב שבשכונת בילינסון.
שני המקלטים אמורים לשרת תלמידי בתי ספר בסביבתם, מבני ציבורי ומרכזים מסחריים שאין בהם רמת מוגנות מספקת. בימי השגרה ישמשו המקלטים כמרכזי נוער. עלות הקמתם נאמדת בכ-4 מיליון שקל. שטחו של כל אחד מהמבנים יהיה כ-200 מ"ר, והוא יכלול מטבחון, שירותים, חדרי פעילות ועוד.
ההנחיה הועברה במקביל ל-14 המיגוניות שכבר הוצבו בחודשים האחרונים במוסדות חינוך ותיקים בעלות של עשרות מיליוני שקלים.
חשוב להדגיש כי חודשים לפני המבצע החלה העירייה, בניהול אגף הביטחון ומנהלו יריב סנדלון ובתיאום מול ראש העירייה – בהיערכות מחודשת בתחום המיגון לשעת חירום. ההיערכות כללה הקמת תוכנית לפריסת מיגוניות בכל רחבי העיר, ובעיקר באזורים הוותיקים, וכן העברת המוקד העירוני למבנה ממוגן כדי לתת לתושבים מענה גם בשעת אזעקה.
גרינברג: "עם כניסתי לתפקיד פעלתי לתקצוב וקידום פרויקטים רבים בתחום ההתגוננות, לאחר שנים שבהן הנושא הוזנח. בהמשך לכך, אני יכול לומר בפה מלא כי כיום פתח תקוה היא מבין ערי המרכז הוותיקות עם ההיערכות הטובה ביותר בחירום. אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק בנושא זה, והתקופה האחרונה מוכיחה כי גם כאשר התגלו ליקויים – פעלנו מהר לתקנם בצורה הטובה ביותר".
בתוך כך, חברי סיעת הביצועיסטים, בראשותו של אורי אהד, מבקשים להעלות לסדר את הצעתם לאשר במועצת העיר הקרובה תוכנית עירונית מתוקצבת לטיפול וארגון מקלטים בבניינים משותפים.
בהצעתם כותבים חברי סיעת הביצועיסטים: "אין צורך להכביר מילים על חשיבות ההיערכות לשעת חירום, וכלל תושבי המדינה ופתח תקוה ביניהם הרגישו זאת היטב. חרף הפגיעה שספגה העיר בנזקי רכוש – לא היו נפגעים בנפש, ועל כך יש להודות. בהצעתנו זו נעסוק בתוכנית עירונית לטיפול במקלטים הממוקמים בבתים המשותפים ובמסלול מהיר למתן היתר להקמת מיגוניות. חוק ההגנה האזרחית מעניק לרשות המקומית כלים רבים, ובמסגרתם גם יכולת אכיפה וסיוע בהכנת המקלטים הממוקמים בבתים המשותפים. נבקש כי מועצת העיר תאשר ותתקצב תוכנית עירונית, שבמסגרתה העירייה תפעיל בכל רובע עירוני צוות ייחודי, אשר מטרתו לסייע לכלל ועדי הבתים בהכנת המקלטים לשעת חירום".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה