חדשות פתח תקווה

כבוד אחרון לניצולים

חדשות פתח תקווה2 בספטמבר 2020    2 דקות
0

חברי האופוזיציה, בראשות אורי אהד, מותחים ביקורת על החלטה לאשר את הצעתו של סגן ראש העירייה צדוק בן משה, שעיקרה - סיוע לעריכת לוויות לניצולי שואה עריריים • גרינברג: "מטרת ההצעה היא להכיר תודה ולתת כבוד אחרון לניצולים"

כבוד אחרון לניצולים
ישיבת המועצה. "מסר לדורות הבאים" | צילום: אלון חכמון

חברי האופוזיציה, בראשותו של אורי אהד, מותחים ביקורת על החלטת הקואליציה לאשר לסדר את הצעתו של סגן ראש העירייה צדוק בן משה, שעיקרה – ארגון וסיוע לעריכת טקס הלוויה לניצולי שואה עריריים תושבי העיר.
לטענת אהד, רק לאחרונה דחתה הקואליציה הצעה של חבר האופוזיציה ישראל פרידמן לדאוג לקשישים עריריים. ועתה, בהצעה שאושרה, אין שום התייחסות לניצולי השואה שעודם בחיים.
אלא שבעוד באופוזיציה טוענים לפופוליזם וניצול השואה, בקואליציה טוענים כי חברי האופוזיציה ממשיכים בדמגוגיה זולה וחסרת מעצורים.
הכל החל בהצעה לסדר משותפת שהעלו ראש העירייה רמי גרינברג וסגנו בן משה, שלפיה בכוונתו להעניק חסות לניצולי שואה עריריים שהלכו לעולמם, ולהבטיח את קיום טקס ההלוויה וימי השבעה, תוך מתן כבוד אחרון מיוחד בדרכם האחרונה.
על פי ההצעה, העירייה תפעל לארגון מסע ההלוויה, תדפיס מודעות אבל ותפיץ אותן, וכן תציע סיוע בימי השבעה. בנוסף, נציגות עירונית בכירה תהיה נוכחת במסע הלוויה ותכבד את הנפטרים. זאת בנוסף לפרויקט "רחובות מעידים" – שבמסגרתו הציבה העירייה מונומנטים פיסוליים ברחובות ששמם בעלי הקשר לשואה, וכן קידום המכון לחקר השואה בהיכל התרבות.
אהד מצדו סבור כי מדובר במסחור מוקצן חסר גבולות באירוע הקדוש והנורא בהיסטוריה היהודית. "אין בהצעה התייחסות לחייהם של ניצולי השואה. בעוד בעירייה מפקירים אותם בשנותיהם האחרונות, הרי שדווקא בדרכם האחרונה נזכרת העירייה לחלוק להם כבוד אחרון? בושה! סירובו של ראש העירייה לשלב בהצעה את הצעת האופוזיציה לדאוג לניצולי השואה העריריים עוד בחייהם, כדי שיזכו לחיות בכבוד, מעיד בעצם על הכוונה".
גרינברג: "מטרת ההצעה היא בראש ובראשונה להכיר תודה ולתת כבוד אחרון לאלו שכל ישראלי ויהודי חבים להם את חייהם. האנשים, שעל אף הזוועות הקשות שעברו, עלו לישראל והיו מבוני הארץ. בכל פעם שכלי התקשורת והרשתות החברתיות קוראים לציבור להשתתף בהלוויה לניצול שואה ערירי – נחמץ הלב. מדובר בעניין חברתי שיישומו ברור מעליו, וההצעה באה לעגן זאת".
בן משה: "כנבחרי ציבור המחויבים להעניק חיים בכבוד לציבור ניצולי השואה המתגוררים בעיר, עלינו, בין היתר, להעמיק בסיפור חייהם הטרגי, כדי שהוא לא יישכח מאיתנו לעולם, ולשלוח מסר לדורות הבאים ולילדי העיר, שלפיו חינוך באמצעות מעשים הוא השיעור הטוב ביותר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה