חדשות פתח תקווה

יש ריח של פשרה באוויר

חדשות פתח תקווה7 באוקטובר 2019    דקה אחת
0
יש ריח של פשרה באוויר
מפעל טביב, השבוע. העירייה פועלת לשינוי התב"ע | צילום: אלון חכמון

בעוד עניין פעילותו של מפעל טביב נדון בוועדת הערר, הוזעקו למקום ביום רביעי בלילה וביום שישי בבוקר ניידות כיבוי אש ופקחים מהמשרד להגנת הסביבה, בעקבות תלונות על ריח חריף העולה מהמפעל. קצין הכיבוי שהגיע למקום אישר כי זיהה ריח חריג, אולם, לדבריו, מבדיקות שערך לא אותרה חריגה מהתקן לזיהום האוויר. גורמים במפעל טביב טענו כי בוצעה שטיפה של רצפת המפעל.
בתום דיון שהתקיים בעניין טביב ביום חמישי אחר הצהריים, הציע יו"ר ועדת הערר שדנה בנושא היתרי הבנייה למבנים שבמפעל טביב, לעירייה ולבעלי המפעל להגיע לפשרה. זאת לאחר שהבהיר לעירייה כי אין באפשרותה למנוע את פעילות המפעל באזור התעשייה סגולה.
כזכור מנסה ראש העירייה רמי גרינברג, כחלק ממאבקו לפינוי מפעל טביב, בעיקר בשל התלונות על מפגעי הריחות בשכונת אם המושבות, שלא לאשר למפעל היתרי בנייה לסככות ומבנים יבילים שהוצבו במקום ללא היתר. גרינברג ניסה למנוע חידוש רישיון עסק למפעל, אולם בית המשפט מנע ממנו לעשות זאת.
עתה הציע יו"ר הוועדה לעירייה, שפועלת לשינוי התב"ע במקום, לאשר את הבקשות להיתר שהגיש מפעל טביב, ובמקביל לקבוע נהלים וקריטריונים מחמירים לגבי פעילותו עד לשינוי התב"ע, אז יובא הנושא לדיון פעם נוספת. עתה אמורים הצדדים להגיב להצעת ועדת הערר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עומם אור שבתאי

הלם בעיריית פתח תקווה. הילה שבתאי מנהלת אגף הספורט בעירייה , תסיים את עבודתה בעירייה כבר במהלך החודשיים הקרובים. הודעה...

חדשות פתח תקווה23 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

די להפגנות

ההפגנות החוזרות ונשנות בכיכר גורן בקריאה ליועמ"ש ולאחרונה הפגנות מנגד תמיכה של חברי הליכוד בראש הממשלה, הפכו זה מכבר למטרד...

חדשות פתח תקווה23 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה