חדשות פתח תקווה

ירידה תלולה במספר הנרשמים לנישואים בעיר

חדשות פתח תקווה24 בדצמבר 2019    2 דקות
0

פתיחת הרישום לנישואים בכל מועצה דתית בארץ והכרה בארגון רבני צוהר, הביאו לצניחה במספר הנרשמים לנישואים בעיר • עכשיו נלחמים במועצה הדתית על כל זוג

ירידה תלולה במספר הנרשמים לנישואים בעיר
מתחתנים. רק 450 תיקים נפתחו השנה ׀ צילום אילוסטרציה: הדס פרוש, פלאש 90 (למצולמים אין קשר לתוכן הכתבה)

 

צניחה משמעותית של כ-40% במספר הזוגות שפנו למחלקת הנישואים ברבנות הראשית בעיר ב-2019, בהשוואה לשנים עברו – הובילה את מזכ"ל המועצה הדתית, עופר אברהם, ליזום את הנגשת המחלקה לציבור בהתאם לדרישת הפונים, לאורך כל שעות היום, גם בימי שישי.

בימים אלה מפרסמת המועצה הדתית קריאה לעומדים בפני רישום לנישואים, לבצע את הרישום במשרדי הרבנות הראשית בעיר בהליך שנמשך כ-15 דקות. קבלת הקהל תתקיים בימים א' עד ה' בין השעות 8:30 ל-14:30 ובין 16:00 ל-17:30 אחר הצהריים. בנוסף, מאפשרת המחלקה לזוגות לקבוע בתיאום מראש מועדי רישום בכל שעה שנוחה להם, למעט שעות הלילה.

"בגבעת שמואל, לדוגמה, מתבצע רישום לזוגות המבקשים להינשא גם בשעת חצות", מסביר אברהם את הצורך להרחיב את שעות הפעילות. מתברר שהשינויים שהנהיגו המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל, כשפתחו בפני הציבור את האופציה לפנות לכל מועצה דתית ברחבי הארץ על מנת להירשם לנישואים, ביטלו את הצורך בפתיחת תיק רווקות שעליו שילם הציבור סכום של כ-150 שקל, וכן אפשרו לארגון צוהר להנפיק תעודות נישואים כדת משה וישראל, ועוד קודם לכן לפתוח תיקי נישואים – גרמו לירידה משמותית במספר תיקי הנישואים שנפתחו בשנת 2019 בהשוואה לשנים קודמות.

לפני כחמש שנים הונפקו בפתח תקוה 1,500 תיקי נישואים ותעודות רווקות. עם ביטול הצורך בהמצאת תעודות רווקות, ירד מספר התיקים שנפתחו ל-800 בלבד. כשהרבנות הראשית נתנה את הסכמתה להרחבת אזורי הרישום והכנסת ארגון צוהר לתמונה, נרשמה ירידה נוספת בכל המועצות הדתיות, ובפתח תקוה ירד מספר התיקים שנפתחו ל-450 בשנה האחרונה. כשמדובר בעלות הנאמדת ב-70 שקל לכל פתיחת תיק, הנזק שנגרם לכאורה לקופת המועצה נאמד בכ-300 אלף שקל בשנה.
אברהם: "תיקים בעייתיים כמעט לא מגיעים אלינו, כי הזוגות פונים לצוהר, וכשיש אלטרנטיבה זה פשוט יותר קל ונוח לאותם זוגות. אנחנו מציעים היום שירותים בכל שעה, על פי תיאום, במטרה להגדיל באופן משמעותי את מספר הזוגות שנרשמים לנישואים בעיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה