חדשות פתח תקווה

יציאת מצרים

חדשות פתח תקווה26 באפריל 2022    דקה אחת
0

צעיר תושב העיר, שרכב על אופנוע הים שלו באילת, חצה בטעות את הגבול הימי למצרים ועוכב לחקירה על ידי כוחות הביטחון במצרים • בתום שעות של חקירה, בדיקות ותיאום, הוא הוחזר לישראל ותיק החקירה נגדו נסגר

יציאת מצרים
רס"מ לוי. "חציית הגבול דרך הים היא עבירה פלילית" | צילום: דוברות המשטרה

תושב פתח תקוה, צעיר חובב אקסטרים, שרכב על אופנוע הים שלו באילת, חצה בסוף השבוע בטעות את הגבול הימי בין ישראל למצרים ועוכב לחקירה על ידי כוחות הביטחון המצריים.
הצעיר, בשנות ה-30 לחייו, פנה למוקד 100 של משטרת ישראל וביקש עזרה, תוך שהוא מתאר את מצוקתו. לדבריו, בעת שרכב על אופנוע הים שלו, הוא חצה את הגבול ללא ידיעתו, ובשלב מסוים זינקו לעברו אנשי השיטור הימי וכוחות הביטחון המצריים, שהובילו אותו לחקירה.
בתום שעות של חקירה, בדיקות ותיאום, הוא הוחזר לשטח ישראל על ידי שוטרי יחידת מרחב אילת יחד עם אופנועו. הצעיר עוכב לחקירה גם בישראל, בחשד לעבירה של הסגת גבול, ובתום חקירתו שוחרר לביתו. יממה לאחר מכן החליטו במשטרה לגנוז את התיק שנפתח לו, בשל הנסיבות המקילות ולנוכח העובדה שחציית הגבול נעשתה בתום לב ובשוגג.
אין ספק כי מדובר באירוע סמלי, לנוכח העובדה שהתקרית אירעה דווקא בפסח, שבו כולנו מציינים את יציאת מצרים. "זה מקבל משמעות כפולה", אומר גורם שמעורב בפרטים. לדברי רס"מ קובי לוי, שוטר ימי ביחידת שיטור אילת, שהוביל את הצעיר בחזרה לשטחי ישראל, "חציית הגבול גם דרך הים הינה עבירה פלילית של הסגת גבול, על כל המשתמע מכך. במקרה האמור, בתום חקירה קצרה, הוחלט לסגור את התיק נגד הצעיר, אולם יש חובה לנקוט את הזהירות המרבית כדי שאירוע דומה לא יישנה".
מהמשטרה נמסר: "חציית גבול ימי ללא היתר אסורה על פי החוק ותגרור פתיחת הליך פלילי נגד מבצעה. אנו קוראים לציבור משתמשי הים לנהוג באחריות הנדרשת ובכובד ראש עם היציאה לפעילות ימית. במפרץ אילת בפרט, יש להימנע מלהתקרב לגבולות הימיים עם המדינות השכנות. מומלץ להצטייד במכשיר סלולרי מוגן רטיבות, על מנת לאפשר הזעקת סיוע בעת מצוקה וליצור קשר עם מוקד 100 של משטרת ישראל".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

סוסה נספתה בשריפת ענק בכפר מעש

שריפת הענק שפרצה בלילה שבין רביעי לחמישי שעבר בכפר מעש החלה על פי החשד במכולה, ונגרמה ככל הנראה כתוצאה מקצר...

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת
0

תושבי הדר גנים נגד מסוף האוטובוסים המתוכנן

שבוע בלבד נותר עד לתום המועד להגשת התנגדויות לתוכנית הקמת מסוף תחבורה ציבורית בהדר גנים, שהופקדה לפני כחודש וחצי בוועדה...

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה