חדשות פתח תקווה

יצאו לדרך

חדשות פתח תקווה29 בנובמבר 2018    2 דקות
0

בישיבה הראשונה שלו כראש העירייה הודה רמי גרינברג לקודמו בתפקיד, איציק ברוורמן, שנעדר מהישיבה: "היו בינינו לא מעט מחלוקות, אבל זה לא היה אישי" • שר האוצר משה כחלון הכריז בישיבה שיעביר 15 מיליון שקל לטובת העיר

יצאו לדרך
גרינברג בישיבה. ברוורמן לא הגיע, כחלון כן ׀ צילום: אלון חכמון

"זה היה פלח האבטיח היקר ביותר שאכלתי מעודי. ראש העירייה הזמין אותי לפלח של אבטיח וכבר קיבל ממני 15 מיליון שקל לטובת העיר. יש לו תכניות נפלאות ואתם העיר החמישית בגודלה", כך חנך שר האוצר משה כחלון את הישיבה הראשונה במועצת העיר ה-17 בראשותו של ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג.
השר כחלון נפרד מהאורחים והמוזמנים לאודיטוריום על שמה של שושנה דמרי במתחם תיכון "ברנר", ואת הישיבה פתח באופן רשמי מ"מ מנכ"ל העירייה ליאוניד סמוליאנוב.
ראש העירייה גרינברג היה ראשון הדוברים כשהודה למשפחתו התומכת. "בלי משפחה תומכת שנותנת גב ומהווה עבורי את המנוע לפעול לטובתכם, התושבים, זה לא היה קורה. חונכתי בבית שהתבסס על ערכי כבוד ופעילות למען המדינה והעם. העשייה הציבורית היא חלק משמעותי בחיי, ואני מאמין שנולדתי להיות משרת ציבור. אנחנו נעבוד מבוקר עד לילה למענכם, ובסופו של דבר פתח תקוה תהיה עיר לתפארת, אני מבטיח לכם".
גרינברג התפנה להודות לראש העירייה הקודם איציק ברוורמן, שנעדר מהישיבה כמו גם חברו לקואליציה משה משה. "אני באמת רוצה להודות לברוורמן, על השירות לציבור במשך חמש השנים שחלפו. היו בינינו לא מעט מחלוקות וזה לא סוד, אבל זה לא התנהל על רקע אישי. מעתה אני כאן בשביל תושבי העיר הנפלאים ומאמין שנישאר כאן לטווח הארוך, דהיינו לעוד שתי קדנציות ויותר", סיכם ראש העירייה.
מאוחר יותר הצליח גרינברג לרגש לא מעט מהנוכחים, שעה שהכריז על הסבת שמו של הפארק הגדול על שמו של איציק אוחיון, ראש העירייה לשעבר. כל זאת, בנוכחות רעייתו דליה ואחיו.
כל אחד מראשי הסיעות קיבל את זכות הדיבור. חלקם הרחיבו בדברים ואחרים קיצרו, אבל ישראל פרידמן, שדיבר בשמו של אליהו ברוכי וסיעת יהדות התורה, לא נותר חייב והציג בקצרה את משנתו. "הבחירות נגמרו וצריך לשים הכל מאחור. אני רוצה לקוות ש-900 בנות בבית ספר צפוף בקרוואנים לא יתעוררו בעוד חמש שנים לאותה צפיפות וכל זאת בגלל שאבא שלהן לא שם את הפתק הנכון בקלפי. לא צריך לשנוא אותנו. אני לא מבין את הציבור שלא רוצה בית הכנסת או כולל ליד הבית – כנסייה לאריתראים זה יותר טוב?! ושלא תבינו אותי לא נכון. אני מקבל כל אדם. אפשר לקבל גם את זה וגם את זה. אפשר ללכת לבית הכנסת וגם ללמוד במכללת העיר ואני משתדל לשלב בין שניהם".פרידמן סחף מחיאות כפיים סוערות מהקהל, בעיקר בגלל השנינות, עומקם של הדברים שהעביר והציניות שלא נגמרת לו.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה