חדשות פתח תקווה

יצאה בשן ושיניים

חדשות פתח תקווה7 בינואר 2019    2 דקות
1

צוות הרנטגן של מוקד מכבי בפתח תקווה גילה ממצא חריג - בבטנה של המטופלת התגלה כתר שיניים תותבות שנבלע בעקבות אכילת מאפה

יצאה בשן ושיניים

כשרחלי (שם בדוי)  תושבת יהוד התלבטה בשבוע שעבר האם לנשנש את המאפה שהיה מונח על השולחן במפגש חברתי בו השתתפה, היא לא שיערה שההחלטה תהיה כל כך דרמטית.

ביס קטן מהמאפה גרם לכתר שיניים תותבות, להשתחרר מהמקום ונבלע יחד עם המאפה שהיה בפיה. לאחר כמה שניות רחלי הבינה מה קרה והופנתה בדחיפות לבית החולים. לאחר צילום ובדיקה בבית החולים, היא נגשה לבדיקה אצל רופא גסטרו שעדכן אותה כי הגשר נמצא כרגע בקיבה ותוך כמה שעות צפוי לצאת מהגוף בצורה טבעית "ההסבר של הרופא לא נשמע לי הגיוני. אני לא מבינה גדולה ברפואה אבל מכיוון שהוא הרופא ואמר את זה בביטחון אז חזרתי הביתה רגועה", היא משחזרת.

רחלי חיכתה כמה שעות ואפילו יממה אך השיניים שבלעה לא יצאו. לקראת שעות הערב, היא החליטה להגיע למוקד הרפואה הדחופה של מכבי שירותי בריאות בפתח תקווה, מחשש שהעצם שבלעה הגיע למקומות אחרים בגוף ואולי יצר פגיעה באיברים פנימיים. גבי לב טולב מנהל הרנטגן במוקד, קיבל את רחלי והכניס אותה לצילום תוך מספר דקות, תוך הבנת הדחיפות של המקרה. תוך מספר שניות, גבי גילה ממצא חריג שאישר את חששה. כתר השיניים התותבות נמצא בצילום בטן "היחס של גבי היה יוצא דופן. הוא הבין שמדובר במקרה דחוף ותוך מספר דקות נכנסתי לצילום. הוא הרגיע ודיבר איתי לאורך כל הטיפול, זה נתן לי תחושה ביתית, ממש הרגשתי שהוא דואג לי" היא מספרת. גבי ביקש ממנה לגשת לד"ר טמז מץ, רופא פנימאי שהיה במוקד באותו ערב, שינתח את הצילום ויתן לה הנחיות להמשך טיפול. ד"ר מץ, שעובד במוקד מכבי בפתח תקווה כבר מעל 20 שנים, לא נשאר אדיש למראה החריג של הצילום "אני עובד פה כבר שנים רבות, אבל מקרה כזה לא יצא לי לראות עדיין. כתר השיניים התותבות נבלע במלואו ונכנס לתוך הקיבה, לאזור המעי הגס. מדובר במקרה נדיר מאוד אבל הרגעתי את המטופלת והסברתי שאין חשש לפגיעה באיברים פנימיים ושהעצם ככל הנראה יצא מהגוף בצורה טבעית בימים הקרובים", הוא מספר.

רחלי, שהגיעה למוקד חוששת מכיוון שציפתה שהעצם יצא מגופה תוך כמה שעות, יצאה מהמוקד רגועה ובטוחה יותר "כפי שהערכתי, לא הגיוני היה שהשיניים שהגיעו לקיבה יצאו תוך כמה דקות אבל היה לי חשוב ללכת ולבדוק את המצב. אחרי הביקור במוקד והיחס המקצועי, החם והדואג של הצוות חזרתי הביתה הרבה יותר רגועה ובאמת ביום שלמחרת העצם יצא באופן טבעי ללא פגע", היא מסכמת.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הדו"ח האילם

המאבק סביב הריחות הרעים ממפעל טביב והחשש לזיהום סביבתי נמשך. בימים האחרונים הרשתות החברתיות וקבוצות הוואטסאפ הפכו לזירת קרב בין...

חדשות פתח תקווה16 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

שי לחג

לקראת ערב החג הוגשה תלונה במשטרה מטעם חברת טביב, החברה הארצית לטיפול ופינוי פסולת רעילה בע"מ, שמפעלה שוכן ברחוב החרושת בפתח...

חדשות פתח תקווה13 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אסתי

    שאפו לעוסקים במלאכה בנאמנות .