חדשות פתח תקווה

ילדי פליטים ילמדו בבתי ספר בעיר

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    דקה אחת
0

בית המשפט חייב את העירייה לרשום את הילדים במסגרות החינוך בעיר, כל עוד הוריהם יוכיחו את היותם תושבי פתח תקוה • במקביל מנהלת העירייה מלחמת חורמה בדירות המפוצלות

ילדי פליטים ילמדו בבתי ספר בעיר
הפגנת פליטים מול העירייה. "כי גרים הייתם בארץ מצרים" ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה תהיה חייבת לרשום במוסדות החינוך בעיר בני פליטים כל עוד אלה ימציאו עד סוף החודש מסמכים המאשרים כי מקום מגוריהם הוא פתח תקוה. כך פסק בית המשפט בשבוע שעבר, בעקבות עתירה שהגישו פליטים בעיר נגד העירייה, שנמנעה עד כה מלאשר את שיבוצם במוסדות החינוך בעיר.
בית המשפט דחה את טענת העירייה, שלפיה אותם פליטים לא המציאו עד כה אשרות שהייה בתוקף, ומשכך העירייה לא תוכל לאשר את רישומם במוסדות החינוך. זאת, בטענה שעניין אשרות השהייה הוא באחריות המדינה, ואלה מתחדשות כל חצי שנה, כך שהנתינים הזרים לא יכולים להציג במועד את האשרות.
בנוסף, הבהיר בית המשפט לעירייה ולעומד בראשה, כי הם חייבים לרשום את ילדי הפליטים במסגרות החינוך, כל עוד אלו יוכיחו את היותם תושבי פתח תקוה. במקביל, הוא חייב את הנתינים הזרים לדאוג להציג לגורמים המקצועיים במִנהל החינוך בעירייה חוזי שכירות וראיות נלוות, המאשרות כי הם מתגוררים בעיר, כדי לבצע את רישום ילדיהם במוסדות החינוך בעיר.
יצוין כי במִנהל החינוך כבר נערכו לשילוב ילדי נתינים זרים בבתי הספר בעיר, כדי למנוע מצב שבו בית ספר אחד ייאלץ לקלוט את כל התלמידים הזרים. במקביל, פועלת העירייה ביתר שאת לאכיפה כנגד בעלי דירות מפוצלות, וזאת תוך כוונה למנוע השכרת דירות מפוצלות לנתינים זרים במסגרת המאבק שמנהלת העירייה לפינוי ממרכז העיר.
גורמים בעירייה מציינים: "פעולות האכיפה מובילות לחיסול תופעת הדירות המפוצלות, וההערכה היא שכך יעזבו המסתננים את העיר, שכן הם לא יוכלו לעמוד בתשלום שכירות לדירות גדולות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"המורה מציק לי"…

סערה בקרב הורים מאחת מחטיבות הביניים בעיר, בשל טענה לתקרית אלימה שהתרחשה בבית הספר בה היו מעורבים תלמיד כיתה ח'...

חדשות פתח תקווה18 בנובמבר 2019    דקה אחת
1

נעצר תושב פתח תקוה על סחר בסמים

הבוקר (17.11) במהלך מחסום יזום בכביש 461 הבחינו שוטרים ברוכב אופנוע שעורר את חשדם והורו לו לעצור בצד הדרך. בבדיקתם איתרו...

חדשות פתח תקווה17 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה