חדשות פתח תקווה

ילדי פליטים ילמדו בבתי ספר בעיר

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    דקה אחת
0

בית המשפט חייב את העירייה לרשום את הילדים במסגרות החינוך בעיר, כל עוד הוריהם יוכיחו את היותם תושבי פתח תקוה • במקביל מנהלת העירייה מלחמת חורמה בדירות המפוצלות

ילדי פליטים ילמדו בבתי ספר בעיר
הפגנת פליטים מול העירייה. "כי גרים הייתם בארץ מצרים" ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה תהיה חייבת לרשום במוסדות החינוך בעיר בני פליטים כל עוד אלה ימציאו עד סוף החודש מסמכים המאשרים כי מקום מגוריהם הוא פתח תקוה. כך פסק בית המשפט בשבוע שעבר, בעקבות עתירה שהגישו פליטים בעיר נגד העירייה, שנמנעה עד כה מלאשר את שיבוצם במוסדות החינוך בעיר.
בית המשפט דחה את טענת העירייה, שלפיה אותם פליטים לא המציאו עד כה אשרות שהייה בתוקף, ומשכך העירייה לא תוכל לאשר את רישומם במוסדות החינוך. זאת, בטענה שעניין אשרות השהייה הוא באחריות המדינה, ואלה מתחדשות כל חצי שנה, כך שהנתינים הזרים לא יכולים להציג במועד את האשרות.
בנוסף, הבהיר בית המשפט לעירייה ולעומד בראשה, כי הם חייבים לרשום את ילדי הפליטים במסגרות החינוך, כל עוד אלו יוכיחו את היותם תושבי פתח תקוה. במקביל, הוא חייב את הנתינים הזרים לדאוג להציג לגורמים המקצועיים במִנהל החינוך בעירייה חוזי שכירות וראיות נלוות, המאשרות כי הם מתגוררים בעיר, כדי לבצע את רישום ילדיהם במוסדות החינוך בעיר.
יצוין כי במִנהל החינוך כבר נערכו לשילוב ילדי נתינים זרים בבתי הספר בעיר, כדי למנוע מצב שבו בית ספר אחד ייאלץ לקלוט את כל התלמידים הזרים. במקביל, פועלת העירייה ביתר שאת לאכיפה כנגד בעלי דירות מפוצלות, וזאת תוך כוונה למנוע השכרת דירות מפוצלות לנתינים זרים במסגרת המאבק שמנהלת העירייה לפינוי ממרכז העיר.
גורמים בעירייה מציינים: "פעולות האכיפה מובילות לחיסול תופעת הדירות המפוצלות, וההערכה היא שכך יעזבו המסתננים את העיר, שכן הם לא יוכלו לעמוד בתשלום שכירות לדירות גדולות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

פרויקט דיור מוגן שביעי לעולים בעיר

במעמד שר הקליטה יואב גלנט, נציגי החברה הקבלנית אנקום גרופ בע"מ, שתבצע את הפרויקט, ועשרות עולים חדשים, קיים ראש העירייה...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תושבים מתנגדים לעקירת 500 עצים במתחם סירקין

במִנהל התכנון שוקדים על תכנית להעתקת קטע דרך בכביש 40 באזור סירקין, שבמסגרתה עתידים להיעקר 500 עצי נוי ועצי איקליפטוס,...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה