חדשות פתח תקווה

יותר קווי אוטובוס לטובת תושבי העיר

חדשות פתח תקווה1 באפריל 2019    2 דקות
1
יותר קווי אוטובוס לטובת תושבי העיר

שינויים בקווי התחבורה הציבורית: החל מהיום יתווספו תחנות לקו 292 באזור שכונת שעריה, שעריה ותיקים , כביש ירושלים, כביש 471 .

עד היום קו 292 עבר בכביש 40 רק בכיוון אחד בלבד וחזר בכביש 471, כך שתושבי שעריה לא יכלו להשתמש בשירותי הקו, הלוך ושוב. כעת יעבור הקו בכביש 40, 471 ויחזור ב-471 ו-40.

הקו כאמור יורחב ומסלולו יהיה זהה בשני כיווני הנסיעה וישרת את כלל התושבים, בין היתר חיילים וחיילות, סטודנטים וסטודנטיות, המבקשים להגיע לאוניברסיטת בר אילן, לשכת הגיוס בתל השומר, בי"ח תל השומר, גבעת שמואל, בני ברק, קניון איילון ועוד.

התחנות החדשות של קו 292: כביש 40 (ירושלים)/שלמה, כביש 40 (ירושלים) הושע, מחלף שעריה/יציאה לכביש 471, ומקניון איילון לכיוון פתח תקוה יש גם תחנות חדשות נוספות: כביש 40 (ירושלים)/ צומת שעריה, כביש 40 (ירושלים) /הושע.

תחנות חדשות במנחם בגין בצד המערבי  מנחם בגין 38,50,72,94,100 . תחנות מבוטלות בצד המזרחי בגין (בי"ס בית יעקב, עזרא ונחמיה, בן אליעזר, חנה רובינא, ויינברגר).

ראש העיר רמי גרינברג ברך את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים על הרחבת השירות ותוספת התקציבים לעיר פתח תקוה. "מתחילת השנה התווספו לסובסידיה התפעולית בקווי פתח תקווה עשרות מיליונים לתגבור השירות בקווים רבים בעיר. משרד התחבורה יחד אתנו פועלים בשיתוף פעולה פורה והדוק לשיפור התחבורה לכלל השכונות בעיר, לרבות תושבי שכונות הדרום והמזרח שסבלו ממחסור בתחבורה ציבורית".

מנהל אגף התכנון במשרד התחבורה ניר משה עידכן כי בעתיד הקרוב משרד התחבורה יקצה לעיר פתח תקוה תקציבים נוספים לפיתוח התחבורה הציבורית בעיר בכלל ותגבור משמעותי בקו 292, וכי התחנות במרכז המסחרי במנחם בגין יופעלו באופן מלא לשני כיווני הנסיעה.

עוד ראוי לציין כי משרד התחבורה הוסיף תקציב משמעותי לקו 97 ומסלולו הורחב במסלול קו 92 הישן דרך שכונות המזרחיות יוספטל  כפר אברהם, חזון איש, גורדון, וולפסון, חיים עוזר, שוק עירוני דרך הקניון הגדול לאזור התעשייה בקרית אריה.

גרינברג מוסיף כי ממש בימים אלו משרד התחבורה בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקוה מקימים נתיב תחבורה ציבורית על כביש מכבית 471 במסגרת נתיבי תחבורה עם העדפה לתחבורה הציבורית. העבודות מתבצעות באמצעות חברת נתיבי ישראל .

מתחילת שנת 2019 נרכשו לקווי השירות בפתח תקוה, אוטובוסים חדשים רבים מהדור המתקדם בעולם מסוג יורו 6 אוטובוסים בעלי תקן מחמיר לשמירה על איכות הסביבה.

האוטובוסים שנרכשו הם אוטובוסים עירונים נגישים, אוטובוסים מפרקיים נגישים והעלייה לאוטובוסים נעשית באמצעות כרטיס רב- קו ועלייה מכל הדלתות לקיצור זמני ההמתנה של האוטובוסים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • פוקס חיה
  תחבורה קו 292

  קו 292 . שלום רב, במקןם להקל על סמן הנסיעה אתה מקשה עוד הסחבוב עם יןד רמזורים מטריך את זמן הנסיעה
  גם כך לא הכי כיף . זה נקרא מכבי אש . במקום להוסיף קווים ולתת פתרונות . אתם פותרים בשלוף .שכונה לא נגישה .מה לעשות שלא כולם נולגו עם מכונית בפה . לא הגיוני להוסיף על כל נסיעה עוד 15 דק'. זה לא פתרון . תודה
  נ.ב. מזמינה אתכם לחויות הנסיעה שלי על בסיס יום יומי זמנים לא זמנים סיבוב ברחבי ב"ב ואז הסיוט של השומר עד קולה .
  תודה