חדשות פתח תקווה

יום השואה הבינלאומי: מנציחים את סיפורם של השורדים

חדשות פתח תקווה30 בינואר 2020    2 דקות
0

מפעל הפיס יסייע לעירייה במימון פרויקטים לטובת ניצולי השואה בעיר • בין האירועים: "כינורות של תקוה", "סיפורי בגדים", "תכנית 90/90" ו"שיר הזהב של גיל הזהב"

יום השואה הבינלאומי:  מנציחים את סיפורם  של השורדים
פעילות לניצולי שואה בעיר ׀ צילום: דוברות העירייה

 

לקראת יום השואה הבינלאומי, שחל השבוע, נודע כי מפעל הפיס יסייע לעירייה במימון פרויקטים לטובת ניצולי השואה החיים בעיר, במסגרת מיזם "פיס בלב הקהילה". מדובר בפרויקטים ופעילויות שמקיים המרכז העירוני להנצחת השואה בעיר, המתעד את סיפורי הניצולים ומנציח את הנספים.
למרכז תפקיד חשוב בשימור הזיכרון והנחלתו לדורות הבאים, במסגרת הציווי "לזכור ולא לשכוח". בנוסף, מקיים המרכז פעילויות לבני הדור השני והשלישי שגדלו בצל השואה. ראש העירייה רמי גרינברג: "לאורך כל השנה, אנו מקיימים אירועים ומקדמים פרויקטים למען ניצולי השואה. השנה העלה המרכז העירוני להנצחת השואה, בראשות משה פלדמר, מספר תכניות מקוריות וייחודיות שיספקו עניין לניצולי השואה ויאפשרו דרך נוספת להנציח את סיפורם.
"בימים אלה, שבהם אנו מציינים 75 שנה לשחרור אושוויץ, יש חשיבות גדולה עוד יותר לתיעוד סיפורם של שורדי השואה ולהנצחת סיפורם של הנספים. אני מודה למפעל הפיס על שיתוף הפעולה במימון פרויקטים מרגשים אלה ומאחל לכולם בריאות איתנה והמשך עשייה".
יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי: "מפעל הפיס גאה להמשיך ולהוביל את מיזם פיס בלב הקהילה", שבמסגרתו הרשויות המקומיות מנצלות את הקצאות מפעל הפיס, לא רק לצורך הקמת מבנים, אלא גם לתכניות הפעלה בתחומי הרווחה, בדגש על האוכלוסיות שהכי זקוקות לו.
"גאים לקחת חלק בפרויקט המקסים שמובילה עיריית פתח תקוה לרווחת ניצולי השואה ולמען הנצחת סיפורי השורדים וזיכרון הנספים בשואה. מפעל הפיס ימשיך להעמיק את ההשקעה בתחומים אלה גם בשנים הבאות. אני מודה לראש העירייה רמי גרינברג על שיתוף הפעולה הפורה למען רווחתם של ניצולי השואה, האזרחים הוותיקים וכל תושבי פתח תקוה".
בעקבות שיתוף הפעולה, מפרסמת העירייה פרויקטים חדשים שיתקיימו בשנה הקרובה וימומנו על ידי מִנהל התרבות בעירייה בשיתוף מפעל הפיס. ביניהם: "כינורות של תקווה" – אירוע הוקרה לניצולי שואה, שבמסגרתו יתקיים קונצרט עם אוסף כינורות ששרדו את השואה. בנוסף, יתקיים מופע של תלמידי הקונסרבטוריון העירוני, שינגנו יצירה שנכתבה בגטו טרזינשטאט. לאירוע יוזמנו ניצולי שואה ובני משפחותיהם ותלמידים שייחשפו לסיפורים וליצירות.
אירוע נוסף הוא "סיפורי בגדים" – פרויקט קהילתי בשיתוף ניצולי שואה ובית הספר לעיצוב שנקר, שמטרתו להביא את סיפורם של ניצולי השואה בקהילה. הניצולים, יחד עם הסטודנטים, יעצבו פריטי לבוש ייחודיים המסמלים את חיי הניצולים.
במסגרת "תכנית 90/90", יתקיימו 90 אירועים וחגיגות ימי הולדת ל-90 ניצולי שואה המתקשים לצאת מבתיהם, אם מפאת גילם ואם מסיבות קוגניטיביות ורפואיות. במסגרת זו, יתקיימו מסיבות ימי הולדת בבתי הניצולים, עם אומן שירה, בלונים ועוגה, וכמובן עם בני משפחתם של הניצולים.
אירוע נוסף הוא "שיר הזהב של גיל הזהב". במסגרת זו, יוכלו שורדי השואה, שכתבו סיפורים ושירים על התקופה, להשתתף במגוון סדנאות ולשתף את הקהל ביצירותיהם. במהלך הסדנאות יבטאו ניצולי השואה את רגשותיהם בכתיבה, שירה ויצירה, ויחשפו זאת בפני בני משפחותיהם. בסיום הפרויקט ייערך מופע מסכם.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חזרה לשגרה וגם לצהרונים

בהמשך לישיבת ההערכות שהתקיימה אתמול (שני) בהשתתפות גורמי הרשות הרלוונטיים במינהל החינוך, מפעילי הצהרונים ונציגות ועד ההורים, נקבע כי מסגרות...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות
0

תוכנית פיתוח תלת שנתית נקבעה

תוכנית פיתוח תלת שנתית בהיקפים הנאמדים ב-786 מיליון שקל אושרה ביום ראשון האחרון בישיבת מועצה ראשונה בתקופת המאבק בנגיף הקורונה...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה