חדשות פתח תקווה

במקפ"ת מציינים ימים מיוחדים

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

יום הילד נחוג מחר 20.11, ברחבי העולם, מקפ"ת מפיקה יום שכולו חוויה לילדים. בנוסף מציינים במקפ"ת את חג הסיגד

במקפ"ת מציינים ימים מיוחדים
צילום אילוסטרציה אינג אימג'

לקראת יום הילד הבינלאומי, שיחול מחר 20 בנובמבר, מפיקה מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה) מגוון פעילויות חינמיות לקטנטנים. בין הפעילויות:  יצירה, ג׳ימבורי, מפגשי העצמה וגיבוש תיאטרליים, מופעי קסמים מרתקים ועוד. הפעילות מתקיימת במרכזים הקהילתיים בית מרקו, נפלאות, תקומה, עמישב, לב המושבה, נווה גן, שערים, לזרוס, אחדות, המרכז, יוספטל, שמואל הנגיד, הדר המושבות, זיכרון יעקב, בן חור, עולמות, אשכול פיס, שלוחת חזונית ומטלון. הרב אליהו גינת יו"ר מקפ"ת: "אנחנו מזמינים את כל ילדי העיר ליהנות ממגוון פעילויות חווייתיות ומרתקות, שהותאמו במיוחד להם".

חוגגים את הסיגד – במסגרת פעילות לשילוב בני העדה האתיופית בעיר, תחגוג מקפ"ת יחד עם יוצאי עדה את חג הסִיגְד המסורתי של בני העדה בכ"ט בחשוון, במגוון פעילויות במתנסים ברחבי העיר. הסיגד הוא יום צום, טהרה והתחדשות, ובמרכזו טקס חידוש הברית בין העם לאלוהים. הטקס נערך בראש הר גבוה, כסמל למעמד הר סיני, ומנהלים אותו כהני הקהילה.

הרב אליהו גינת יו"ר מקפ"ת: "אני מברך את יוצאי הקהילה האתיופית בעיר, המשמרים את מנהגי העדה, ואת התושבים שחוגגים ומציינים את חג הסיגד. אני מזמין את כולם להשתתף בפעילות ולספוג טעמים של מסורת עתיקה ומיוחדת"

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ונדליזם למכוניות

ביום שישי 24.1.20 לפנות בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על גרימת נזק לרכבים ברח' סלנט בפ"ת. מבדיקה ראשונית של שוטרים...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת
0

"גופה בוואדי"

  דיווח שווא על גופה שצפה בוואדי סמוך לשכונת הדר גנים בעיר, שהתברר כ"מעשה קודנס", הוביל לעיכובו לחקירה של בן...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה