חדשות פתח תקווה

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה 2019

חדשות פתח תקווה7 במאי 2019    2 דקות
0

לרגל ארועי יום הזיכרון שיחול היום, לזכרו של סמ"ר אביב לוי ז"ל החלל שנוסף לצערנו למניין חללי העיר בשנה החולפת וארועי ערב יום הזיכרון בישוב

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה 2019
צילום מסך מתוך סרטון השיר ביוטיוב

ביולי  האחרון (2018) איבדה פתח תקווה את אחד מבניה סמ"ר אביב לוי, ששבועיים לאחר מכן היה אמור לחגוג יום הולדת 21.

סמ"ר לוי, לוחם מגדוד צבר שבחטיבת גבעתי היה בפעילות באזור גבול רצועת עזה שעה חייו קופחו מירי צלפים, הוא נפצע באורח קשה מאוד, פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, אך שם כאמור נקבע מותו.

סמ"ר לוי, למד בתיכון גולדה שבשכונת אם המושבות, הוא החלל היחיד שנוסף אל מצבת החללים של העיר בשנת 2018. לצערנו בכך עלה מספר הנופלים מתושבי העיר במערכות ישראל ל – 856 חללים סך הכל. אל מספר עצום זה, יש להוסיף עוד את 66 נפגעי פעולות האיבה מפתח תקווה שנרצחו על ידי בני עוולה.

היום (שלישי), בשעה 20.00 תישמע הצפירה שתנפץ פעם נוספת את לוח זכרון הלב של משפחות השכול תושבות העיר ותיתן את האות לפתיחת טקס הזיכרון בבית יד לבנים. בערב זה תנציח העיר את בניה ויקיריה תושבי פתח תקווה שנפלו במערכות ישראל, בפעולות הגנה , תגמול וביטחון, את לוחמי המחתרות וחטיבות הלוחמים, אנשי המשטרה, כוחות הביטחון וקהיליית המודיעין מבניה הטובים של העיר שחירפו נפשם למות על קדושת הארץ והגנת המדינה. מיד לאחר הטקס בשעה 22.15 בערב יתקיים באותו מקום בדיוק ערב "שרים ללוחמים" עם שרית חדד ואליעד נחום. בהיכל התרבות יפתח רבע שעה קודם לכן ערב שירי לוחמים עם שלמה גרוניך.

ברביעי הקרוב, בשעה 11.00 בבקר בדיוק תשמע בכל רחבי הארץ צפירת הזיכרון המסורתית, בשונה מרצף אזעקות האמת הנשמעות באזור דרום הארץ עקב מטחי ירי כבדים מהימים הקרובים. אלפים ינהרו אל החלקה הצבאית בבית העלמין סגולה בעיר כדי להיות מופתעים מעוצמתו וחשיבותו של האירוע האמור. ביום הזיכרון עצמו ייתקימו טקסי זיכרון נוספים שייפתחו בשעה 10.00 בבקר בחלקת תש"ח שליד הכיפה בבית העלמין סגולה בעיר. בשעה 13.45 יתקיים הנחת זרים מול האנדרטה של לוחמי ההגנה והאצ"ל ברחוב חיים עוזר פינת שפיגל שבמרכז העיר. בשעה 15.00 ברחוב אברבנאל פינת פפר יתקיים טקס לזכרם של לוחמי הלח"י ובשעה 16.00 מול האנדרטה בכניסה לפארק אפק הטקס המסורתי לזכרם של לוחמי ארגון ההגנה וחטיבת אלכסנדרוני.

 

סרטון עם שיר שכתה אחותו של סמ"ר אביב לוי ז"ל >>

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה