חדשות פתח תקווה

יום הבוחר: 350 קלפיות בכ-70 אשכולות

חדשות פתח תקווה28 בפברואר 2020    4 דקות
0

ממלא מקום ראש העירייה וראש סיעת ש"ס אוריאל בוסו מקווה להיכנס לכנסת, אם מפלגתו תגיע ל-10 מנדטים • בשאר המפלגות מקווים להגיע ליום שני בכוחות מחוזקים • בשתי מערכות הבחירות האחרונות ניצח הליכוד את כחול לבן בהפרש קל

יום הבוחר: 350 קלפיות בכ-70 אשכולות
גרינברג ושטייניץ. "חייבים שלטון ימין" ׀ צילום: אלון חכמון

 

זה קורה בפעם השלישית בתוך שנה. ביום שני 2 במרץ ייצאו המוני ישראל לממש שוב את זכותם לבחור במועמד הראוי ביותר לכנסת ה-23, בתקווה שיימנע סיבוב רביעי. קרוב ל-350 קלפיות יתפרסו בעיר בכ-70 אשכולות.
על פי תוצאות הבחירות לכנסת ה-22, הליכוד קיבלה כ-30.5% מהקולות, לעומת כ-28.2% לכחול לבן. למקום השלישי הגיעה מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם כ-11.35%. ימינה הגיעה לכ-9.8%, ש"ס לכ-7%, העבודה לכ-4.8%, יהדות התורה לכ-4.1%, עוצמה יהודית לכ-2% והמחנה הדמוקרטי (מרצ) לכ-1.9%. כל שאר המפלגות קיבלו שברי אחוזים.
בבחירות באפריל לכנסת ה-21, ניצח הליכוד בפתח תקוה עם 31.66% מהקולות, לעומת 27.14% מהקולות לכחול לבן. למקום השלישי הגיעה איחוד מפלגות הימין עם כ-6% מהקולות.
על פי תוצאות הסקר האחרון של קמיל פוקס, סיעת ש"ס חוצה את רף 8 המנדטים. אם תגיע למנדט העשירי, ימונה ממלא מקום ראש העירייה וראש סיעת ש"ס אוריאל בוסו לחבר כנסת. במקרה כזה, הוא יהיה תושב העיר השני מאותה סיעה שמכהן כחבר כנסת, שכן במקום השביעי והבטוח ממוקם ח"כ משה ארבל.
ממלא מקום ראש העירייה בטוח בהצלחת הסיעה. לדבריו, לש"ס יותר מ-9,000 מצביעים בטוחים בעיר. "אחרי שכחלון הודיע על סיום דרכו, מצביעי כחלון עוברים אלינו, כי אנחנו נותרנו התנועה החברתית היחידה". לדבריו, "סיעות ש"ס והליכוד יגדילו את כוחן בבחירות הקרובות. הדברים ברורים בשטח, ואנו עובדים חזק בשביל זה. בשבת הקרובה, בעזרת השם, יגיע להדר גנים הרב דוד יוסף, שייפגש עם תושבים בקהילה".
בסניף המקומי של יהדות התורה מקווים לפרישת עוצמה יהודית, ומאמינים כי יצליחו לאסוף חלק מבוחריה. "ברגע שהוא יחליט לסיים את דרכו, התומכים שלו יגיעו אלינו. יש לנו קהל בוחרים ממושמע, והוא יגדל בבחירות הקרובות, אני בטוח", אמר אליהו ברוכי, חבר האופוזיציה וראש סיעת יהדות התורה בעיר. הסיעה שלו, בראשות חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני, זקוקה ל-7 מנדטים כדי שברוכי ייכנס לכנסת ה-23. "אנחנו עובדים כל היום כדי להביא את הבוחרים לקלפיות. אצלנו זו הנחיית רב, אז יש סיכוי שנגדל".
בסיעת העבודה מאמינים שתושבי העיר אוהבים את ח"כ עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס, שיחזירו את האמון בסיעה בבחירות הקרובות. גם בכחול לבן סבורים, כי הבחירות הקרובות יעשו טוב לתנועה. ח"כ מאיר כהן, שהתארח השבוע אצל ממלא מקום ראש העירייה רון כץ, מאמין בתושבי העיר: "אנחנו מאמינים ששלטים לא הולכים להצביע, ושבוחרי כחול לבן הם אנשים אמינים ועקביים, שבטוחים בצדקת הדרך ורואים את האור בקצה המנהרה. כץ הביא לכאן את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי לפני כשבועיים ואת מאיר כהן, שהגיע למתחם הרכבת הסמוך לאצטדיון ופגש את הנוסעים".
גם בסיעת ימינה שבראשות נפתלי בנט מאמינים בקהל המקומי. סגן ראש העירייה איציק דעי הוביל בשבת האחרונה את נפתלי בנט, איילת שקד ושרה ב"ק במסלול טירונות, מקצה אחד של העיר בשכונת הדר גנים לקצה השני בשכונת כפר גנים, כשהוא חוצה גם את אם המושבות ונווה גן. דעי: "יש לי תחושה הרבה יותר מטובה. אחרי שבנט השתלט על הציונות הדתית, ועכשיו גם על משרד הביטחון, הוא צריך להישאר שם. אני קורא לציבור לתמוך בימינה. ההיענות של הציבור הדתי וגם של לא מעט חילונים ומסורתיים, מחממת את הלב".
ואחרי כל אלה, הסיעה הגדולה בעיר, לפחות על פי תוצאות הבחירות לכנסת ה-22, היא הליכוד, שמתכוונת להביא כמה שיותר בוחרים לקלפיות. ראש העירייה רמי גרינברג, שבחודש וחצי האחרונים מוביל בעיר לא מעט סיורים של שרים וחברי כנסת מהליכוד, כבר אירח את יואב גלנט ויובל שטייניץ, שאיתו ערך סיור בקניון הגדול, ובמסגרתו פנה באופן אישי אל התושבים.
לשאלה, איך הוא תומך במועמד לראשות ממשלה שמעל ראשו שלושה כתבי אישום חמורים, אומר גרינברג: "הוא לא הורשע. יש חוקים במדינה, ואם נקבע שהוא יכול לכהן, אז אין מה לשפוט אותו בדרך אחרת. הוא יכהן בנחרצות, בנחישות ובמקצועיות, שרק הוא יודע ומסוגל, ויוביל את המדינה להישגים. אנחנו חייבים שלטון ימין".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה