חדשות פתח תקווה

יוגבר הפיקוח על מעונות ופעוטונים בעיר

חדשות פתח תקווה31 ביולי 2019    דקה אחת
0

על פי ההחלטה שאושרה במועצת העיר האחרונה, יותקנו בגנים מצלמות ותורחב תכנית להכשרת גננות ומטפלות • גרינברג: "נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם של ילדי העיר ואת השקט הנפשי של ההורים"

יוגבר הפיקוח על מעונות ופעוטונים בעיר
הפעוטון "מאשה והדב", שבו מצאה את מותה יסמין וינטה ז"ל ׀ צילום: אלון חכמון

מקרי ההתעללות בפעוטונים הפרטיים, כפי שנחשפו לאחרונה, הובילו את ראש העירייה רמי גרינברג, בעצה אחת עם סגנו וראש מִנהל החינוך בעירייה רון כץ, ליישם בהקדם את חוק המצלמות, לצד הגברת הפיקוח על המעונות והפעוטונים.
במסגרת זו, החליטו גרינברג וכץ על מינויה של מנהלת מתנ"ס "נפלאות", צפנת יפת, לעמוד בראש מערך הפעוטונים ומעונות היום. במסגרת תפקידה תהיה יפת אחראית על אכיפה ויישום הוראות החוק, הכשרת גננות ומטפלות והענקת תו "גן מפוקח" מטעם אגף גני הילדים בעירייה. לדברי גרינברג, ההחלטה התקבלה מתוך רצון לספק מענה הולם לילדים ולהוריהם,​ לנוכח ​המציאות המדאיגה של אי-הסדרת תחום הגיל הרך על ידי המחוקק.​
על פי ההחלטה שאושרה במועצת העיר האחרונה, המערך החדש יהיה אחראי על יישום מיידי של חוק "התקנת המצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום – תשע"ט 2018", המחייב התקנת מצלמות בכלל המעונות העירוניים, לרבות המעונות הפרטיים. כמו כן, יתווסף תנאי לחובת התקנת מצלמות בכל בקשה לרישיון עסק למעון יום כתנאי למתן היתר על ידי הוועדה לתכנון ובנייה.
בנוסף, תורחב תכנית הכשרת גננות ומטפלות, בשיתוף משרד החינוך, ובסופה תוענק תעודה רשמית מהרשות על הכשרת צוות הפעוטונים. כמו כן, יוגבר הפיקוח על מעונות היום והפעוטונים על ידי אגף גני הילדים ויוענק, כאמור, תו "גן מפוקח" על ידי מִנהל החינוך לגנים בפיקוח.
במקביל לצעדים אלה, הוסיף גרינברג: "חשוב לציין כי צוות אגף גני הילדים בעיר הוא מהטובים בארץ, ותהליך הסדרה זה הוא חלק מתכנית רב-מערכתית בנושא ההגנה על ילדי הגיל הרך. נמשיך ונעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם של ילדי העיר ואת השקט הנפשי של ההורים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה