חדשות פתח תקווה

יוגבר הפיקוח על מעונות בעיר

חדשות פתח תקווה10 ביולי 2019    דקה אחת
0

לקראת שנת הלימודים הקרובה, יידרשו כל המשפחתונים והפעוטונים בעיר להתקין מצלמות אבטחה כתנאי לרישיון עסק • גרינברג וכ-100 אמהות מפתח תקוה השתתפו במחאת ההורים שהתקיימה בתל אביב

יוגבר הפיקוח על מעונות בעיר
גרינברג מוחה. "ילדינו לא הפקר" ׀ צילום: דוברות העירייה

פרשת כרמל מעודה מראש העין, המטפלת שהפעילה בביתה משפחתון שלא היה תחת פיקוח, ונחשפה במצלמות האבטחה כשהיא מתעללת באכזריות בפעוטות חסרי ישע, הציפה את סוגיית חוק המצלמות, ככלי יעיל לחשיפת פרשות מזעזעות מסוג זה.
ראש העירייה רמי גרינברג, שנחשף כמו כולם לפרשה האיומה, הנחה ליישם באופן מיידי ברחבי העיר את חוק המצלמות, ולהגביר את הפיקוח על המעונות והפעוטונים הפרטיים. בהודעה ששיגר להורי הילדים בעיר, בנוגע לכל מה שמתרחש בימים האחרונים, ציין גרינברג כי יחד עם ממלא מקומו וראש מינהל החינוך בעירייה רון כץ, הם יביאו לאישור המועצה הנחיות ונהלים ברורים, שאמורים לספק מענה הולם לילדים ולהוריהם.
כחלק מאותם תנאים, יידרשו כל המעונות הפרטיים הפועלים ברחבי העיר להתקין מצלמות אבטחה החל משנת הלימודים הקרובה. כמו כן, תוסיף העירייה את הכורח בהתקנת מצלמות כתנאי חובה בכל בקשה לרישיון עסק למעון יום – תנאי להיתר.
בנוסף, תקיים העירייה, בשיתוף משרד החינוך, קורס להכשרת מטפלות, שבסופו תוענק תעודה רשמית מהרשות על הכשרת צוות הפעוטונים. בנוסף, תשלב העירייה את הפעוטונים ומעונות היום הפרטיים במסגרת הפיקוח של אגף גני הילדים בעירייה ותעניק להם תו "גן מפוקח".
כמו כן, מציין ראש העירייה בהודעתו: "צוות אגף גני הילדים בעיר הוא מהטובים בארץ, ותהליך הסדרה זה הוא חלק מתכנית רב-מערכתית בנושא מוגנות ילדי הגיל הרך. נמשיך ונעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם של ילדי העיר ואת השקט הנפשי של ההורים".
יצוין כי ראש העירייה אישר בראשית השבוע מימון שני אוטובוסים ורכישת חולצות לטובת מחאת ההורים שהתקיימה בתל אביב, שבה השתתפו כ-100 אמהות מפתח תקוה. זאת במסגרת המאבק לפיקוח על הפעוטונים הפועלים עבור ילדים שבטווח הגילאים 3-0.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה