חדשות פתח תקווה

חשד לכשרות המכרז לניקיון השוק העירוני

חדשות פתח תקווה20 ביוני 2019    2 דקות
0

שתיים מארבע החברות שהתמודדו במכרז, המועסקות כבר שנים בניקיון העיר, הגישו באופן תמוה הצעות כמעט זהות, מתחת לאומדן שפרסמה העירייה ובהפרש של אלפי שקלים בודדים זו מזו

חשד לכשרות המכרז לניקיון השוק העירוני
השוק העירוני. "במחיר הזה, אי אפשר לספק את הסחורה" ׀ צילום ארכיון: סער ורדי

יד המקרה או מידע פנימי? זו השאלה שמעסיקה בימים אלה את אנשי העירייה, לרבות נציגי ועדת המכרזים והמחלקה המשפטית, בכל הקשור לתוצאות המכרז לניקיון השוק העירוני, שנחשפו במהלך סוף השבוע שעבר.
ל"המקומון" נודע כי שתיים מתוך ארבע החברות שהתמודדו במכרז על ניקיון השוק, הינן חברות המועסקות כבר שנים בניקיון העיר, ובאופן תמוה שתיהן הגישו הצעות כמעט זהות, מתחת לאומדן שפרסמה העירייה ובהפרש של אלפי שקלים בודדים זו מזו, באופן המעלה חשד לכשרות המכרז. עוד עולה כי הפער בין החברה שבמקום השני לחברות שבמקום השלישי והרביעי נאמד בכקרוב ל-100 אלף שקל בחודש.
בעקבות הדברים, יקיים מנכ"ל העירייה רו"ח יניב בניטה בדיקה מדוקדקת בכל הנוגע למכרז האמור, כדי לבחון מקרוב אם ההצעות שהוגשו הינן ברות יישום, ויש בהן כדי להעמיד את השוק ברמת הניקיון הגבוהה ביותר. נזכיר כי בשנתיים האחרונות עבר השוק חלק ראשון מתהליך השיפוץ והשדרוג שלו, ובצמוד אליו נבנה בימים אלה מגדל מגורים, כך שדרישות הניקיון בשוק, נכון להיום, מחמירות עוד יותר.
בנוסף, יש כוונה לפתוח בשוק מרכז בילוי ופנאי, כדוגמת שוק מחנה יהודה שבירושלים, מה שמצריך רמת ניקיון גבוהה פי כמה. אלא, של"המקומון" נודע כי מי ששקד על המכרז התייחס לנתונים שהציב יועץ חיצוני, שבשלב מסוים הופסקה עבודתו, כדי למנוע לכאורה מצב של תיאום עמדות בין החברות.
עוד הובהר, כי האומדן עמד על סכום של כ-210 אלף שקל בחודש, כשבין הדרישות המרכזיות של המכרז – העסקת 18 פועלי ניקיון מדי יום, פינוי דחסנים פעמיים ביום, הכנסת מכונת טיאוט ושטיפה והצבת עגלה מיוחדת, שעלות רכישתה נאמדת בעשרות אלפי שקלים, לטובת הובלת פחים בתוך השוק, וכן טרקטור לפינוי ומנוף.
אם נתייחס למספר הפועלים בלבד, כפי שטוענים נציגי חברות אחרות שהתמודדו במכרז, האומדן לעניות דעתן נמוך ואינו משקף את הצרכים של העירייה, כפי שפורסמו במכרז. מדובר בעלויות שכר הנאמדות בכ-180 אלף שקל בחודש, לרבות כניסה לשעות שבת, וזאת מבחינת עלויות שכר בלבד, ללא חישוב רווחי המעביד.
מהנתון הזה בלבד ניתן להסיק כי האומדן אינו תואם את הצרכים בפועל, וכי החברות שהגישו הצעות מתחת לאומדן לא יוכלו לספק את צורכי העירייה ככל הנראה. לדברי גורם המעורה בפרטים, "תוגש תביעה נגד העירייה במקרה הזה, כי משהו לא סביר מתרחש במכרז הזה. אי אפשר לעמוד בדרישות העירייה במחיר שנקבע באומדן.
"חובה על העירייה לאכוף את החוק נגד חברות המעסיקות עובדים, כדי שאלה ימלאו את כל תנאי העסקה של העובדים, לרבות חופשות, דמי הבראה ומתנות לחג. במחיר שהוגש, אי אפשר לספק את הסחורה, זה ברור".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

פרויקט דיור מוגן שביעי לעולים בעיר

במעמד שר הקליטה יואב גלנט, נציגי החברה הקבלנית אנקום גרופ בע"מ, שתבצע את הפרויקט, ועשרות עולים חדשים, קיים ראש העירייה...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תושבים מתנגדים לעקירת 500 עצים במתחם סירקין

במִנהל התכנון שוקדים על תכנית להעתקת קטע דרך בכביש 40 באזור סירקין, שבמסגרתה עתידים להיעקר 500 עצי נוי ועצי איקליפטוס,...

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה