חדשות פתח תקווה

חשד להצתה מכוונת של ארבעה מוסדות דת ומשפט

חדשות פתח תקווה17 במאי 2020    2 דקות
0

ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פתחו אתמול בחקירה בחשד להצתה מכוונת של שני בתי דין רבניים, האחד בפתח תקוה והשני בתל אביב, וכן שני מבנים של הרבנות הראשית באשדוד ובכפר סבא

חשד להצתה מכוונת של ארבעה מוסדות דת ומשפט

על פי הדיווחים מדובר באירועים שהתרחשו במקביל בין השעות 02.00 ל-03.00 לפנות בוקר ובכולם זוהו דפוסי פעולה דומים שעה שהאלמונים השליכו בדים ספוגים בחומר דליק כשהם בוערים אל תוך המבנים.

מערכות הכיבוי האוטומטיות מנעו נזקים כבדים יותר והתפשטות האש בתוך המבנה, אולם גם כך עצם הפגיעה במערכת משפט ודת וכן לנוכח העובדה שהאירועים התרחשו במקביל, במשטרה ובהנהלת בתי הדין הרבניים רואים את האירועים בחומרה רבה.

נציין כי ממידע שהועבר למעריב עולה כי במשטרה קיבלו מידע רב מבתי הדין הרבניים שיש בו כדי להצביע על מניע מאחורי המעשים ולא מן הנמנע כי על סמך זאת החשודים ייעצרו כבר בקרוב.

עוד נדגיש כי בחלק מהאירועים בוצעו העבירות תחת עדשות מצלמות האבטחה הפרוסים בהם. כך לדוגמה בפתח תקוה שעה שאלמונים הגיעו לשטח האחורי של מבנה בית הדין הרבנים, ניצלו את העובדה כי אחד החלונות נותר פתוח והשליכו פנימה את הבדים הבוערים תוך כוונה להסב נזק חמור הרבה יותר.

נבהיר כי לארבעה מוסדות דת שונים ברחבי הארץ הוזעקו הלילה כוחות כיבוי והצלה בעקבות שרפות שהתחוללו באותם מקומות. מערכות הכיבוי בכל המבנים הגיבו במהירות ומנעו התפשטות השרפות ומכאן שנגרם נזק קל יחסית וכן פגיעה בתשתית המחשבים בחלק מהמבנים.

צוותי כבאות מתחנת פתח תקווה שהגיעו לבית הדין הרבני שברחוב שפיגל בעיר זיהו להבות אש ועשן סמיך המיתמר מחוץ לבניין מתוך אחד החדרים במבנה. כוחות הכיבוי פרצו פנימה, הצליחו להשתלט על האש, ומחקירה ראשונית עולה כי אלמונים השליכו סמרטוטים ספוגים בחומר דליק, לא לפני שהבעירו אותם, מתוך כוונה לגרום נזק למבנה בית הדין הרבני.

ברשת האלחוטית של כבאות והצלה עלה כי באותן שעות התרחשו אירועים דומים בשלושה מוקדים נוספים, מה שמגביר את החשד כי מדובר בהצתה מכוונת ומתואמת. האירועים דווחו למשטרה שפתחה בחקירה.

מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר: "כל ניסיון של פגיעה במערכת השיפוטית הרבנית, אינו פגיעה נקודתית אלא פגיעה באזרח הישראלי ובמערכת הבאה לשרת את אזרחיה. הנהלת בתי הדין מודה לרשויות על תגובתן המהירה. הדיונים בבתי הדין יימשכו כרגיל, בבית הדין בפתח תקוה ייתכן עיכוב קל עד לאחר סיום החקירה במקום".

ארגון עתים מתייחס לאירועים החמורים. "ארגון ׳עתים׳ מחזק את ידי הקהילות והרבנים בתל-אביב, פתח-תקווה, אשדוד וכפר סבא, לאחר הצתת מוסדות ומבני דת במקום. זהו מעשה מעורר חלחלה, שמזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה. בשעה זו ראוי להזכיר כי במוסדות הרבנות עובדים שליחי ציבור, שנותנים מדי יום שירות ומענה לעם ישראל לשם שמיים, ולא מתקבל על הדעת שיחששו לשלומם במסגרת עבודתם. אנו מקווים שהמציתים יתפסו בהקדם וייענשו בחומרה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה...

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הגיעו הבוקר (חמישי) לסיור בשוק העירוני בפתח תקוה. הצטרפו אליהם מנהל...

חדשות פתח תקווה26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

ראש העירייה הורה על האצת פרויקט סקירת...

עיריית פתח תקוה החלה בשנים האחרונות בביצוע אומדן לכ-12,000 נכסים ציבוריים. עם השלמת הפרויקט במהלך השנתיים הקרובות, העירייה תוכל לדעת...

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה