חדשות פתח תקווה

חשד: זייפו תעודות כדי להתמנות לתפקיד

חדשות פתח תקווה14 בנובמבר 2018    3 דקות
0

ממידע שהגיע ל"המקומון", עולה חשד כי עובדים הגישו תעודות מזויפות המעידות על הכשרה מקצועית ממכללות מוכרות, במסגרת התמודדותם במכרזי משרות בעירייה • ראש העירייה רמי גרינברג: "בכל מכרז תיערך בדיקה מקיפה ויסודית מול מוסדות ההשכלה"

חשד: זייפו תעודות כדי להתמנות לתפקיד
סמוליאנוב. יטפל בנושא ויקבל החלטות ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה בודקת חשד שלפיו עובדים במערכת העירונית עשו שימוש בתעודות מזויפות, במסגרת התמודדותם במכרז לאיוש משרות בעירייה, או לחילופין מחזיקים בתעודות מזויפות כחלק מניסיון להציג ניסיון מקצועי או הכשרה מקצועית ש"נרכשה" כביכול על ידי מכללות מוכרות. כך עולה ממידע שהגיע השבוע לידי "המקומון" פתח תקוה.
בשלב זה הוחלט במקרה אחד שלא לפנות למשטרה ולא לערב גורמי חקירה נוספים, על מנת לאפשר לעובד לקבל החלטות בעניינו. מדובר בהליך לכאורה שהחל לפני יותר משנה ובעובד מוערך מהבחינה המקצועית, שנכון להיום מחזיק בהכשרה המתאימה. אותו עובד שנקלע לעימותים מול העובדים ביחידה שעליה הוא מופקד, וכן מול קבלנים העובדים מול אותה יחידה, עשה על פי החשד שימוש בתעודה של אחר, הנושא את אותו שם בעת שהתמודד במכרז על המשרה בעירייה.
לגבי מקרה נוסף שנבחן בימים אלו, הבדיקה נמצאת בראשיתה וטרם נעשתה פנייה אל אותו עובד או עובדת, ואף שהממצאים עד כה לכאורה חמורים, עדיין לא התקבלה החלטה בעניין.
נבהיר כי בהתייחס לאירוע הראשון, התקבלה עוד לפני הבחירות תלונה בעירייה על ידי גורמים אנונימיים, ובה הועלתה טענה שלפיה העובד המדובר לא עמד בתנאי הסף שפורסמו בשעתו על ידי העירייה. הוא עשה שימוש בתעודה של אחר, כשהוא מתחזה לכאורה לבעל התעודה המקורי ורכש כביכול את ההשכלה המתאימה במסגרת כהונתו בתפקיד.
בעירייה החליטו להקפיא את הטיפול בתלונה עד לאחר הבחירות, כדי שלא להיקלע למניעים זרים ושיקולים לא ענייניים. אולם לאחרונה, עם קבלת תלונה נוספת ממוקדת יותר, החלה נציגת ארגון ומשאבי אנוש לבצע בדיקה ראשונית, שבמהלכה נחשפה לכאורה לכשלים בקבלתו של העובד.
מהבדיקה עלה כי חרף בדיקת מסמכיו של אותו עובד בעת קליטתו במערכת, הוא נמצא על ידה כשיר להתמודדות במכרז. משבדקה שנית לאור התלונה את התעודות שהציג בפניה ואת אלו שבהן הוא עושה שימוש כיום, נחשפה הנציגה להבדלים משמעותיים לכאורה והעלתה את החשדות הללו על הכתב.

תעודות מזויפות יובילו לפיטורין מיידיים

ראש העירייה רמי גרינברג, שנחשף גם הוא לפרטים, הנחה את מ"מ מנכ"ל העירייה לאוניד סמוליאנוב לטפל בנושא ולקבל החלטות בעניינו של העובד.
העובד מבחינתו מכחיש את החשדות נגדו. לטענתו, מדובר בעלילה שנרקמה סביבו על ידי העובדים שלא סרים למרותו, בשל דרישתו להשקיע בעבודה, וכן על ידי קבלנים שספגו ממנו ביקורת נוקבת ונדרשו לקצץ בעלויות.
אם יימצא כי מדובר בתעודות שאינן שייכות לו, משמע שביצע עבירה לכאורה והוא יידרש לסיים את עבודתו בעירייה. אם יימצא כי התעודות כשרות וראויות, העירייה תביע התנצלותה בפניו על עוגמת הנפש ותאשר את המשך עבודתו במערכת העירונית.
בינתיים נדרש העובד להעלות את עמדתו בנושא, כשעל פניו נדמה שהתעודה שהציג לכאורה בראשית דרכו בעירייה אינה תעודה שהיה רשאי להחזיק ואינה שייכת לו באופן אישי.
במקרה השני, עורכים כעת בעירייה בדיקה לגבי תלונות שעלו לאחרונה, שמתייחסות לתעודות שהוצגו בעירייה הקשורות למעמד של אותו עובד או אותה עובדת וכן למכרז שבעטיו התקבל או התקבלה לתפקיד.
כיוון שהבדיקה נמצאת בראשיתה, לא ניתן להרחיב בפרטים, אם כי נראה שבהנחיית גרינברג, מעתה ואילך כל במכרז שיפורסם יידרשו הנציגים במשאבי אנוש לערוך בדיקה מקיפה ויסודית בהשוואה מול מוסדות ההשכלה שעל שמם הוצאו התעודות האמורות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה