חדשות פתח תקווה

חרדים מאיימים בחרם על מועדון הספורט בעמישב

חדשות פתח תקווה29 במאי 2019    2 דקות
6

בשל הכוונה לפתוח את המועדון והבריכה המשודרגת גם בשבתות, מאיימים תושבי הדר גנים: "לא יעלה על הדעת שנתמוך בחילול שבת" • ראש העירייה: "מי שמחפש לקטר ולהלין, זו בעיה שלו"

חרדים מאיימים בחרם על מועדון הספורט בעמישב
צילום: אלון חכמון

36 שנים אחרי שנבנתה בריכת השחייה בשכונת עמישב, גזר ביום ראשון ראש העירייה רמי גרינברג את הסרט לחנוכת מועדון הספורט והבריכה המשודרגת, שאמורה לשרת את תושבי שכונות עמישב והדר גנים ולפעול בכל ימות השנה. משמעות ההחלטה היא, שהבריכה תפעל גם בשבתות, חרף מחאת החרדים בשכונת הדר גנים, המאיימים להחרים את המקום.
גרינברג הודה לקודמיו בתפקיד, שהגו את הרעיון לפני כעשור, ובמשך השנים ניהלו דיונים ומפגשים עם ועד שכונת עמישב בראשות אשר שטרית, הנהלת המתנ"ס וועד שכונת הדר גנים, בראשות חברת הנהלת העיר גילה בן נאים. במעמד חברים מהנהלת העיר, חברי ועד השכונה, חברי הנהלת המתנ"ס ורכזת החוגים מירב אשכול, וכן מאות מתושבי השכונה, נקבעה המזוזה בכניסה לבריכה המקורה. לדברי גרינברג, בתוך כשנה ייחנך במרום גם חדר כושר וסטודיו, שישרתו את תושבי האזור.

מי שנעדרו בהפגנתיות מטקס הפתיחה הם אנשי הציבור החרדי, תושבי הדר גנים, המנהלים מאבק במחאה על ההחלטה לפתוח את מועדון הספורט גם בשבתות. ברשתות החברתיות הופצה קריאה מ"איחוד קהילות הדר גנים", המתנגדות לפתיחת המועדון בשבת, בטענה שמי שמממן את קיומו של המועדון הם הלקוחות החרדים והדתיים שלו, שכן הם מהווים לכאורה את רוב הציבור שרוכש מנויים למועדון.
"לא יעלה על הדעת שהכסף שלנו יתמוך בחילול שבת. עם כל הצניעות, אנחנו המשתמשים העיקריים במקום", נאמר בקריאה. בנוסף, גם גוף חרדי מבני ברק הבטיח מאבק חסר פשרות אם הבריכה תיפתח בשבתות. אולם, כל אלה לא מנעו מגרינברג להאיץ את עבודות השיפוצים במקום, שנמשכו למעלה משנתיים, בעיקר בשל בעיות תקציב, ולהחליט על פתיחת המועדון לרבות הבריכה גם בשבתות.
לדברי גרינברג, השכונה הכפילה את עצמה מבחינת מספר התושבים, ואלה ראויים למקום שישרת אותם בכל ימות השנה. גרינברג בירך על המוגמר ואמר: "אנחנו רוצים להצעיד את העיר גבוה ככל הניתן, ומועדון שכזה ראוי לאכלס את כלל התושבים וליצור איזון לכלל המגזרים והמגדרים בשכונות הדר גנים ועמישב. מי שרוצה לחיות בשלום, ייהנה מהמרכז המפואר הזה, ומי שמחפש לקטר ולהלין, זו בעיה שלו. מי שרוצה להיות ממורמר שיתמרמר". ראש העירייה הבהיר כי לא יסטה מהחלטתו לשמור על הסטטוס קוו בעיר ואמר לסיום: "מה שהיה, הוא שיהיה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

 • כל הכבוד לראש העיר יישר כוח

  א. מ

 • כרמי
  די לאזיקים הוירטואלים

  די לחרדים

 • תום
  חראדים

  שיאיימו… את מי הם מעניינים?

 • גל לביא
  הבריכה ציבורית

  ראש עיר מעולה . גם בוחריי ברוורמן מבינים שגרינברג עובד קשה למען כולנו ויש לנו ראש עיר מדהים. הדתיים יכולים כל ימי החול ליהנות ובהחלט יש עוד ציבור שלא שומר שבת וזכותו . לא באו לבריכה פרטית של הדתיים. החלטה מעולה של ראש עיר מדהים

 • יוסי
  חרמות

  גם המצילים בים עובדים בשבת למנה הם לא מחרימים את הים

 • משכונת הדר גנים

  רוב השכונה שומרת על ציוויון דתי, למה להרוס בחילולי שבת. גרינברג יודע להתחנף לחרדים ודתיים לפני הבחירות עכשיו הוא ראש בקיר, או בבריכה.