חדשות פתח תקווה

חסמב"ה במרוקאית

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0
חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר וראש אגף חברה, נוער וצעירים. הספר עוסק בסיפור המרתק על חבורת נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו. "חסמב"ה במרוקאית", קורא לו דהן.
דהן מספר את סיפורה של יהדות מרוקו, דרך עלילותיה המרתקות של חבורת בני נוער סודית, שפעלה במרוקו בשנות ה-60 בשליחות המוסד הישראלי, תחת מסווה של נבחרת כדורגל. משימתה של החבורה הייתה להעביר בחשאי מסמכים סודיים ואשרות עלייה למשפחות יהודיות, כדי שיוכלו לעלות לישראל. למעשה, שלושת הנערים האמיצים, בפיקודו של רפי, פועלים בהדרכת חבורת מג"י, שחבריה הם שליחי המוסד. הם מתמודדים עם אתגרים נועזים מול שודדים, סופות, הצפות ובולענים, פועלים במנהרה מסתורית רבת-סכנות ובמצודה עתיקה, מאחורי גבה של המשטרה החשאית במרוקו.
"זהו סיפור רב-עלילות, שמלבד היותו מותח ומרתק, חושף לראשונה פרק ציוני מפואר שטרם סופר", אומר דהן הנרגש. הוא איש חינוך, מפקח, מנהל מחוז מרכז-ח״ן לשעבר במשרד החינוך, מרצה לחינוך, להיסטוריה ולמורשת ישראל, חבר הנהלת העיר ומִשנה לראש העירייה, שזכה בפרסים בחינוך, בהנחלת המורשת ובעשייה הציבורית, ובתעודת "יקיר יהדות מרוקו".
"'מבצע שובי רוני' הוא ספר קליל, נגיש לכל גיל. מאז יצא קוצר דהן תשבוחות ומחמאות מקולגות, שהוא אינו יכול שלא להתרגש מהן. ספריו הקודמים: ״אומתם לא הייתה להם אם״, ״שירים במעברים״, ״הציפור שבלב״ ו״שער הזהב״.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה