חדשות פתח תקווה

חלם בשכונת כפר גנים ג'

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    דקה אחת
0

תושבים טוענים כי העירייה הציבה תחנת אוטובוס בתוך צומת, כך שהיא מפריעה לתנועת כלי הרכב ברחוב בן גוריון ומסכנת את בטיחות הולכי הרגל והילדים בשכונה

חלם בשכונת כפר גנים ג'
תחנת האוטובוס ברחוב בן גוריון. "יצירה של חכמי חלם" ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה הציבה תחנת אוטובוס ברחוב בן גוריון שבשכונת כפר גנים ג' וסימנה את גבול התחנה בתוך צומת, מבלי לקבוע את המרחק הנדרש בחוק ממעבר חציה ומהצומת, תוך שתחנת האוטובוס מהווה הפרעה חמורה לתנועת כלי הרכב ברחוב השקט ומסכנת את בטיחות הולכי הרגל המגיעים למעבר החציה.
לפני מספר שבועות החליטו במשרד התחבורה על הוספת קו תחבורה ציבורית מספר 22 החוצה דרך רחוב בן גוריון. מדובר ברחוב שקט, שבחלקו בנייני מגורים ובחלקו הנוסף בתים פרטיים. ברחוב פועלים מרכז קהילתי, אולם הספורט סטלמך וחטיבת הביניים עלומים.
משך שנים ארוכות אפשרה העירייה כניסה לרחוב אך ורק לקו הסעה של תלמידי החטיבה, ונמנעה מלאפשר כניסת אוטובוסים או הצבת תחנות אוטובוס באותו מקטע רחוב שבין הרחובות העצמאות לדגל ראובן. יתרה מכך, תחנות האוטובוס נפרסו לאורכו של רחוב העצמאות, שהוא ציר מרכזי ביציאה לרחוב דרך רבין וכביש מכבית.
לאחרונה התרבו התלונות של תושבי רחוב בן גוריון הזועמים. "העירייה פוגעת לנו באיכות החיים כשהיא מאפשרת הצבת תחנת אוטובוס ברחוב שקט ורווי ילדים. יש פה מספיק תנועה של כלי רכב גם בלי האוטובוסים. קו האוטובוס נמצא במרכז הרחוב, ללא שום הצדקה", אומרת אתי מוכתר, המתגוררת ברחוב זה. "העירייה הציבה את התחנה בצומת, במקום המהווה סכנה בטיחותית והפרעה לתנועה. יש כאן סימון של קו הפרדה, ותחום תחנת האוטובוס נמצא בתוכו".
העירייה: "קווי האוטובוס ברחוב בן גוריון הם הפתרון ולא הבעיה, ונועדו לתת מענה לבתי הספר, קופות החולים, בית חולים השרון ועוד. הרחוב עדיין נמצא בפיתוח, ואי לכך התחנות עדיין לא במקומן הסופי. עם סיום העבודות יתקבלו החלטות סופיות לגבי מיקומן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

1

נעצר תושב פתח תקוה על סחר בסמים

הבוקר (17.11) במהלך מחסום יזום בכביש 461 הבחינו שוטרים ברוכב אופנוע שעורר את חשדם והורו לו לעצור בצד הדרך. בבדיקתם איתרו...

חדשות פתח תקווה17 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

הגשר החדש

חברת נת"ע הביאה בפני ראש העיר רמי גרינברג, את התכנון לגשר אם המושבות אשר יאפשר להולכי הרגל ורוכבי האופניים להגיע...

חדשות פתח תקווה17 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה