חדשות פתח תקווה

חלם בשכונת כפר גנים ג'

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    דקה אחת
0

תושבים טוענים כי העירייה הציבה תחנת אוטובוס בתוך צומת, כך שהיא מפריעה לתנועת כלי הרכב ברחוב בן גוריון ומסכנת את בטיחות הולכי הרגל והילדים בשכונה

חלם בשכונת כפר גנים ג'
תחנת האוטובוס ברחוב בן גוריון. "יצירה של חכמי חלם" ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה הציבה תחנת אוטובוס ברחוב בן גוריון שבשכונת כפר גנים ג' וסימנה את גבול התחנה בתוך צומת, מבלי לקבוע את המרחק הנדרש בחוק ממעבר חציה ומהצומת, תוך שתחנת האוטובוס מהווה הפרעה חמורה לתנועת כלי הרכב ברחוב השקט ומסכנת את בטיחות הולכי הרגל המגיעים למעבר החציה.
לפני מספר שבועות החליטו במשרד התחבורה על הוספת קו תחבורה ציבורית מספר 22 החוצה דרך רחוב בן גוריון. מדובר ברחוב שקט, שבחלקו בנייני מגורים ובחלקו הנוסף בתים פרטיים. ברחוב פועלים מרכז קהילתי, אולם הספורט סטלמך וחטיבת הביניים עלומים.
משך שנים ארוכות אפשרה העירייה כניסה לרחוב אך ורק לקו הסעה של תלמידי החטיבה, ונמנעה מלאפשר כניסת אוטובוסים או הצבת תחנות אוטובוס באותו מקטע רחוב שבין הרחובות העצמאות לדגל ראובן. יתרה מכך, תחנות האוטובוס נפרסו לאורכו של רחוב העצמאות, שהוא ציר מרכזי ביציאה לרחוב דרך רבין וכביש מכבית.
לאחרונה התרבו התלונות של תושבי רחוב בן גוריון הזועמים. "העירייה פוגעת לנו באיכות החיים כשהיא מאפשרת הצבת תחנת אוטובוס ברחוב שקט ורווי ילדים. יש פה מספיק תנועה של כלי רכב גם בלי האוטובוסים. קו האוטובוס נמצא במרכז הרחוב, ללא שום הצדקה", אומרת אתי מוכתר, המתגוררת ברחוב זה. "העירייה הציבה את התחנה בצומת, במקום המהווה סכנה בטיחותית והפרעה לתנועה. יש כאן סימון של קו הפרדה, ותחום תחנת האוטובוס נמצא בתוכו".
העירייה: "קווי האוטובוס ברחוב בן גוריון הם הפתרון ולא הבעיה, ונועדו לתת מענה לבתי הספר, קופות החולים, בית חולים השרון ועוד. הרחוב עדיין נמצא בפיתוח, ואי לכך התחנות עדיין לא במקומן הסופי. עם סיום העבודות יתקבלו החלטות סופיות לגבי מיקומן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בדרך לקריית אריה עוברים ביצחק שמיר

בטקס חגיגי נחנכה דרך יצחק שמיר בקטע הרחוב המוביל מדרך שמלצר לתחנת הרכבת קריית אריה. בטקס השתתפו בנו של ראש...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה