חדשות פתח תקווה

חישוב ציון מחדש: מהפך בתוצאות לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
1

לאחר הצעת חוק שהגיש ח״כ אוריאל בוסו, בלשכת עורכי הדין נאלצים לשנות את תוצאות בחינת ההסמכה • המשמעות: מאות נבחנים נוספים צלחו את רף הציון שנקבע • ח"כ בוסו :"תיקון עוול לנבחנים בלמידה הקשה בעידן הקורונה״

חישוב ציון מחדש: מהפך בתוצאות לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין
ח"כ בוסו | צילום מסך ערוץ הכנסת

לאור הנתונים המטרידים ברף המעבר בבחינות של לשכת עורכי הדין במועד האחרון שעמדו על אחוז הנמוך ביותר מכל הזמנים (34%), ולאחר דיון בוועדת חוקה שהתקיים בשבוע שעבר לשם הוזמן יו״ר לשכת עוה״ד עו״ד אבי חימי ובהשתתפות חכי״ם מכל סיעות הבית, הגיש בסוף השבוע ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) למזכירות הכנסת תיקון להצעת החוק והוראת שעה לנבחנים בעידן הקורונה שתכליתה להקל על נבחני לשכת עו"ד להורדת רף הציון למעבר בבחינות לצורך קבלת רשיון עריכת דין.

הדרך לקבלת רישיון עו"ד לא פשוטה. האחוז הקובע את מעבר הבחינה לנבחן עומדת על 60%.

רק בכדי לשבר את האוזן השיעור הכולל של אחוזי המעבר לנבחנים במועד דצמבר 2019 עמד על כ-40% ובמועד האחרון – אוגוסט 2020 עמד על 34% בלבד – נתון הנמוך ביותר מכל הזמנים.

מבדיקתו של ח"כ בוסו עולה שקיימת מגמת ירידה באחוזי המעבר, בבחינות האחרונות 2 מתוך 3 נכשלו בבחינה. חברת ההכנה של לשכת עוה"ד טעתה   בלא פחות מ-12 שאלות בפתרון המוצע אותו העלתה יומיים לאחר הבחינה.

לדברי ח"כ בוסו :״הצעת חוק זו באה בכללותה לאפשר את מימוש הזכות לחופש העיסוק לנבחנים, ובאופן פרטני באה לקבוע תיקון בחוק והוראת שעה בעיקר לתקופה קשה זו – תקופת הקורונה, בה צורת הלמידה מרחוק בבית הקשתה במיוחד על הנבחנים ובפרט אלו המטופלים בילדים, ויש מקום להתחשבות מקסימלית עבור אותם תלמידים ומתמחים להקל עליהם בבחינה וברף הציון למעבר. אלפי הנבחנים נאלצו ברובם להתמודד עם אתגרי למידה קשים ביותר כאשר גם הבחינה עצמה היתה בין הקשות ביותר, אם לא הקשה מכולם שהיתה אי פעם״.

״לשמחתי״, מוסיף בוסו, ״נרתמו ליוזמה חברי כנסת מכל סיעות הבית ויחד עם יו״ר וועדת חוקה ח״כ יעקב אשר הוחלט על דיון מיוחד בוועדה שם הביעו חברי הכנסת זעקה צודקת בשם הנבחנים, זעקה אשר נשאה פרי כאשר התבשרנו ביום חמישי על ביטול מס׳ שאלות מתוך הבחינה ושינוי ניקוד בשאלות נוספות אשר בעקבות כך עלו אחוזי ההצלחה באופן משמעותי, ומאות נבחנים התבשרו בסוף השבוע שצלחו את רף הבחינה בהצלחה. אנחנו שמחים על כך וממשיכים יחד עם עמיתי ח״כ מיכאל מלכיאלי בכיוון החקיקה בנושא זה״.

לפי הצעת החוק שהגיש ח״כ בוסו למזכירות הכנסת ואשר הונחה על שולחן הכנסת, רף הציון למעבר הבחינה במועד האחרון (אוגוסט 2020) יעמוד על 50% במקום 60%, ונבחן שציונו עומד על 45-49% יבחן במתכונת ״מועד מיוחד״.

״מדובר במהפך שלא היה כדוגמתו״, אומרים משפטנים בכירים, ״שנים זעקנו את זעקת המתמחים וללא הצלחה. מקווים שהפעם יעשה סוף סוף שינוי לטובה״.

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

  • דן

    שום דבר לא התשנה מבחינת לשכת עורכי הדין, הציון נשאר 60 למרות הכל,
    מתי תעבירו את הצעת החוק ?