חדשות פתח תקווה

חזרה לשגרה וגם לצהרונים

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות
0

החל מיום ראשון הקרוב יחזרו לפעילות הצהרוניות בבתי הספר

חזרה לשגרה וגם לצהרונים
צילום אילוסטרציה אינג אימג'

בהמשך לישיבת ההערכות שהתקיימה אתמול (שני) בהשתתפות גורמי הרשות הרלוונטיים במינהל החינוך, מפעילי הצהרונים ונציגות ועד ההורים, נקבע כי מסגרות הצהרון לכיתות א'-ב' יחלו לפעול כבר ביום ראשון הקרוב עד השעה 16:00. בהתאם למתווה של משרד החינוך, מפעילי הצהרונים יבצעו רישום מחדש להורים המעוניינים בצהרון ופתיחת המסגרות תתאפשר אם ירשמו שבעה תלמידים ומעלה, בהתאם לקפסולות המתקיימות בשעות הלימודים – בבוקר.

מפאת העובדה, שמשרד החינוך מתקצב את פעילות הצהרוניות בהתאם לרישומים פר ילד, לא יהיה ניתן לבטל את הרישום לאחר שההורים מסרו למפעילי הצהרון כי הם מעוניינים במסגרת.

יש לציין כי ביטול רישום יכול ויגרום לסגירת הצהרון.

בעירייה מבהירים כי בשונה ממסגרות הצהרונים בבתי הספר, משרד החינוך טרם פירסם את הקול קורא שיאפשר לתקצב רשויות איתנות שלא היו בתכנית ניצנים לפני המשבר. עם פרסום הקול קורא הרלוונטי בימים הקרובים, עיריית פתח תקוה תחל להפעיל בנוסף גם את הצהרונים בגנים. עדכון על כך ייצא בהמשך.

באשר להחזר הכספי עבור מחצית חודש מרץ –  בגנים ההחזר יומר ב- 9 ימי צהרון בקיץ (יולי), בבתי הספר יבוצע קיזוז בחודש יוני לתלמידים המעוניינים בשירותי הצהרון ואלו שאינם מעוניינים יקבלו את כספם ממפעילי הצהרונים בקרוב.

 

ראש העירייה רמי גרינברג "אנחנו נמצאים בתקופה מורכבת שבה המשק חוזר בהדרגה לשגרה ובמקביל יש צורך להתאים את כל מערך המסגרות בעיר על פי ההנחיות המדוקדקות של משרד הבריאות. אני ועובדי מינהל החינוך אשר עובדים סביב השעון ערים לרחשי הציבור ועושים כל שניתן במסגרת מגבלות השעה כדי להפעיל את המסגרות במהירות המירבית ולאפשר להורים יום עבודה מלא. לשמחתי, היום ניתן לבשר כי נמצא המתווה שיאפשר להפעיל את הצהרונים בבתי הספר כבר ביום ראשון הקרוב. אנחנו עומדים עם האצבע על הדופק מול משרד החינוך על המתווה הרלוונטי בגנים שיפורסם בהקדם. כפי שנעשה עד כה, אנחנו נמשיך ללוות את עובדי ההוראה, התלמידים והוריהם ונפעל כדי לתת מענה פרטני וכללי ככל שיידרש בהמשך."

 

ראש מינהל החינוך רון כץ "מדובר בתקופה מאתגרת עבור עובדי הרשות ובפרט עבור עובדי מינהל החינוך אשר עושים את המיטב בתוך הסיטואציה שנוצרה. חייבים להבדיל – אופן סגירת המסגרות לא דומה לפתיחתן. אנחנו נמצאים היום במציאות אחרת, שטרם הכרנו, שבה אנחנו מחזירים את המסגרות לשגרה תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות. אני מברך על המתווה שנמצא היום עם מפעילי הצהרונים בבתי הספר ובטוח שבימים הקרובים נהייה גם אנשי בשורה לגבי הפעלת מסגרות הצהרונים בגנים."

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוכנית פיתוח תלת שנתית נקבעה

תוכנית פיתוח תלת שנתית בהיקפים הנאמדים ב-786 מיליון שקל אושרה ביום ראשון האחרון בישיבת מועצה ראשונה בתקופת המאבק בנגיף הקורונה...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות
0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה