חדשות פתח תקווה

זינוק במספר בני נוער המעורבים בעבירות סמים

חדשות פתח תקווה21 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

עסקאות סמים מתבצעות בבתי הספר ובגינות ציבוריות על ידי נערים בני 15-14, שהצטרפו באופן כזה או אחר למעגל הסמים • הורה מודאג: "זה ממש מתחת לאף, וזה מה שחמור בתופעה"

זינוק במספר בני נוער המעורבים בעבירות סמים
הוועדה למיגור האלימות, הסמים והאלכוהול שהתכנסה השבוע ׀ צילום: דוברות העירייה

 

עלייה משמעותית במספר בני הנוער המעורבים בעבירות הסמים ברחבי העיר, לרבות סחר והפצה, נרשמה בשנה האחרונה, כך עולה מנתונים שהגיעו לידי "המקומון". אותן עסקאות סמים מתבצעות בתוך כותלי בתי הספר בעיר, בגינות ציבוריות ובאזורים נידחים, במטרה להימנע ממפגש עם המשטרה. מדובר בנערים בני 15-14, שהצטרפו באופן כזה או אחר למעגל הסמים.
הנתונים הוצגו לוועדה למיגור האלימות, הסמים והאלכוהול, שהתכנסה ביום שני השבוע. מהנתונים שהוצגו עולה כי במקרים שבהם בתי הספר נחשפים לתופעה, הם מערבים באופן מיידי את המשטרה ואת אגף הרווחה בעירייה, כדי שאלה ייכנסו לעובי הקורה וינסו לסייע לצרכנים החדשים ויחמירו את האכיפה והענישה כלפי הסוחרים. בחלק לא מבוטל מהמקרים, מגיע המידע לאגף הרווחה באמצעות פעילי שטח ובני משפחה, במטרה לסייע לאותם נערים ולשלוף אותם מתחום הסמים מבלי לערב את המשטרה.
בתחום הסמים, ככל שמספר הצרכנים עולה, כך מתרחב המעגל המסחרי סביבם, שעה שסוחרים מעבירים את הסמים לידי מתווכים ואלה מפיצים אותם בין התלמידים. הורים זועמים מציינים: "זה ממש מתחת לאף, וזה מה שחמור. הנוער נחשף לסמים, וזה מוביל לתופעות לוואי, כמו הלוואות בשוק האפור, וכמובן גניבות, חטיפת תיקים מקשישות וכל דבר שמסייע בידם להשיג כסף. אסור שנגיע לשם. את הילד שלי הוצאתי מבית הספר היות שהוא נחשף שם לתופעה, וחששתי שהוא ילך בדרך שבה אני הלכתי לפני כשלושה עשורים, ושאליה אין סיכוי שאחזור אף פעם. בחלק מהמקרים, העסקאות מתבצעות בגינות ציבוריות, רחוק מבתי התושבים, ושם צריך לתת את המכה", טוען אחד ההורים.
ראש העירייה רמי גרינברג: "אני הראשון שמוכן להשקיע בתחום, על מנת להביא למיגור התופעה, אם אכן היא קיימת בעיר. אדרוש לקבל נתונים מדויקים על מנת לתת מענה הולם, מיידי ומקצועי, כדי להציל את אותם נערים ולהעניק להם סיוע ככל שיידרש".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה