חדשות פתח תקווה

ומה עם פתח תקוה?

חדשות פתח תקווה2 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בעקבות פעילות קווי התחבורה בשבת בגוש דן כפי שהתחיל ברמת גן ותל אביב ומאז התפשט לערים שונות במרכז, נעשו פניות גם לעיריית פתח תקוה שבשלב זה לא תצטרף למיזם אך תגביר את אמצעי התחבורה בסופי השבוע

ומה עם פתח תקוה?

העירייה בוחנת אפשרות להרחבת קווי התחבורה הציבורית בשבת, אולם, בשלב הזה לא תצטרף ככל הנראה למיזם "נעים בסופ"ש" בו חברות מספר רשויות מקומיות בהן תל אביב ורמת גן. נציין  כי, זה למעלה משני עשורים פועל בסופי שבוע, קו תחבורה ציבורית של מוניות שירות 51,  המתחיל מרחבת העירייה, עובר דרך חיים עוזר לרחוב שטמפפר והברון הירש ומשם לז'בוטינסקי עד לחופי הים ומרכזי הבילוי בתל אביב. עתה כך עולה לאור פניות של תושבים בעיקר מאוכלוסיית העולים המבוגרת וכן זו של בני הנוער הנעדרים רישיון נהיגה, שוקל ראש העירייה רמי גרינברג, את האפשרות להרחיב את קווי התחבורה הציבורית בסופי שבוע וזאת באותו מסלול נסיעה , תוך שימת דגש על הצורך לשמור ככל שניתן על הסטטוס קוו הקיים בעיר.

גרינברג, לא מעוניין לפגוע בציבור הדתי והחרדי בעיר מה גם שברור לו כי ריבוי תחבורה ציבורית בפרהסיה בסופי שבוע יביא למאבקי כוח מיותרים ובעיקר יש בו כדי לפגוע במרקם השקט והמאפיין של העיר. זאת ועוד גם הציבור המסורתי אינו מאמין בצורך בתחבורה ציבורית בסופי שבוע ובוודאי שלא בקרבת בתי מגורים, שם לפחות במשך 24 הוא מעדיף שקט תחבורתי ורוגע בכבישים.

מבחינתו של רמי גרינברג, ראש העירייה, כפי שנמסר להמקומון פתח תקווה אל מול הפניות של תושבים להרחיב את התחבורה הציבורית בשבת הוא חייב לבחון את העלויות בהצטרפות למיזם התחבורתי . מסתבר, כי רשות החותמת על הצטרפות למיזם מממנת מקופתה הציבורית את חלקה בעלויות המיזם וזאת בשעה שבעיר פועלת תחבורה ציבורית שעולה לקופה הציבורית אגורה שחוקה אחת. "גם פרמטר זה נלקח בחשבון על ידי ראש העירייה שבוחן עלות מול תועלת" אומרים להמקומון פתח תקווה.

הערכה היא כי ראש העירייה ימתין להחלטת משרד התחבורה הפועל להרחבת קווים של מוניות שירות בשבת בערים רבות בארץ וזאת ללא עלות הרשויות המקומיות. "זו האופציה המועדפת ככל הנראה".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה